Imprezy i spotkania

Imprezy i spotkania2018-11-13T16:07:33+00:00

Imprezy i spotkania

Kolejne spotkania z Mają Malinowską…

13 października 2018 rozpoczyna się prawie miesięczne święto pani Janiny Malinowskiej, bo otwarcie wystawy indywidualnej swoich prac, to dla artysty przeżycie wielkie.

Autorka swoje spotkanie ze sztuką malarstwa rozpoczęła w roku 2003.Technika – malarstwo olejne oraz akrylowe. Potwierdzała swoje umiejętności poprzez udział w 16 wystawach zbiorowych. Na przestrzeni 12 lat /2006-2018/ Autorka informuje, że stworzyła 700 prac. Liczba godna podkreślenia. Główny temat ostatnich prac „w ogrodach drogi mlecznej”.

Twierdzi, że „przedstawianie obrazów Kosmosu” otwiera drogę do nieograniczonej wyobraźni”. Będziemy na wernisażu nie tylko z powodów osobistych, żądni estetycznych przeżyć, ale i z racji, że autorka od paru lat związana jest z naszą Fundacją. W latach poprzednich była autorka laureatką nagrody „Przyjaciel Fundacji”/ na małych deseczkach malowała piękne w większości polne kwiaty/.

Życzymy autorce udanego wystąpienia na wernisażu, bardzo dobrego odbioru prze zwiedzających wystawę. Wielu, wielu udanych, miłych spotkań w czasie trwania wystawy i dobrych ocen krytyków, fachowców, bo oni mają zawsze ostatnie słowo. Ale nam będzie na pewno przyjemnie, że możemy brać udział w tak pięknym zdarzeniu artystycznym. Powodzenia.

W oczekiwaniu na spotkania.

Wolontariusze z Fundacji „Łatwiej Razem” Kaborno 2018.

A to już tylko wakacyjne wspomnienia

Przedświąteczne spotkanie władz i wolontariuszy
Fundacji dr. Teresy Cz. Malec ”Łatwiej Razem”

2017

6 grudnia 2017 roku w Kawiarni Staromiejska w Olsztynie odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie władz Fundacji „Łatwiej Razem”, wolontariuszy oraz przedstawicieli UTW z Klewek, Olsztyna oraz Purdy, zaproszonych gości z innych współpracujących organizacji.

W spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi, Prezes Rady Fundacji dr Wacław Domaszewicz, wiceprezes   Rady Fundacji mgr Teresa Koszykowska, członek Rady Programowej, dr Maria Truszkowska, Iwona Kuciewicz, księgowy Fundacji Alicja Bartkowiak, członek Zarządu mgr Tomasz Pastuszek, przewodnicząca Uniwersytetu III Wieku z Klewek Grażyna Perkowska z grupą członków, Halina Cesarska ZEIR w Klewkach, przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku z Purdy, Przewodnicząca Stowarzyszenia Lazarus z Klebarka Wielkiego mgr Grażyna Załęzka, mgr Aneta Pawelczyk Piłat, oraz inni zaproszeni. W programie spotkania między innymi: relacja z przygotowań koordynatora Forum” Łączymy pokolenia”, informacja księgowego o stanie finansów oraz działalności, Mikołaj.

Przywitał wszystkich zebranych prezes Rady Fundacji dr Wacław Domaszewicz. Fundacja w okresie od 7 października 2017 przeprowadziła zbiórki  odzieży, urządzeń kuchennych oraz AGD, ubrań, odzieży, zabawek .Wszystkie te zbiórki były prowadzone w ramach akcji ”Zima-łatwiej razem 2017”.Zebrane rzeczy zostały rozprowadzone dzięki pracy społecznej Alicji Bartkowiak z Olsztyna, Piotra Ogonowskiego  i Edyty Makowskiej z Kaborna, którym Fundacja jest bardzo wdzięczna. Udzielono 5 starszym rodzinom wsparcie finansowe oraz 5 osobom niepełnosprawnym. Trwały przygotowania do Forum, które odbędzie się 9 marca 2018 roku. Udzielono 4 porad prawnych, oraz psychologicznych. Wszystkie porady zostały udzielone prze radcę prawnego i psychologa, wolontariuszy Fundacji.

Szczególną aktywnością wykazał się Oddział Fundacji w zachodniopomorskim. Dokonano także zbiórki odzieży, wyposażenia kuchennego, zabawek, pościeli. Część rzeczy przywieziono od wolontariuszki Jolanty z Berlina. Udzielono 7 porad. Przygotowano imprezę Mikołajkową dla dzieci z Kłęb i Wójcina. Przygotowano 80 paczek dla potrzebujących i przekazano do 4 GOPS. Udzielono wsparcia finansowego dla 7 niepełnosprawnych oraz 7 rodzin będących w potrzebie. Rozprowadzano prasę oraz zbiórkę książek.

Łącznie w spotkaniu uczestniczyło 18 osób, zaocznie przesłał życzenia poseł dr J. Cichoń /posiedzenie Sejmu/ oraz prof. Wiesław Mysłek z Warszawy. Nieobecny z powodu choroby był Pan Krzyżanowski, któremu przyznano za rok 2017 nagrodę najbardziej aktywnemu wolontariuszowi „Przyjaciel Fundacji”. Nagroda zostanie wręczona na następnym posiedzeniu.

Życzenia szczęśliwego Nowego Roku z powodu wyjazdu do wcześniej zaplanowanego wyjazdu do Poznania przesłał przedstawiciel UTW „Łatwiej Razem „w Olsztynie p.Wojciech Dudaniec. Pan mgr Remigiusz Dobkowski był na wykładach w Warszawie. Ważne, że myślami byli z nami.

Symboliczny bo czekoladowy Mikołaj niech przyniesie wszystkim wolontariuszom Fundacji wiele szczęścia i powodzenia a także dobrych finansów aby mogli wspierać podopiecznych Fundacji. Wszystkiego dobrego.

Protokołowała

Iwona Kuciewicz

Projekt ‚Gramy o zdrowie’

Gramy o zdrowie naszych milusińskich.

W ramach „Edukacji bez granic”, Fundacja dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” prowadzi różne formy edukacji: warsztaty, fora, konferencje.

Tym razem rozpoczynamy cykl spotkań edukacyjnych dla najmłodszych. Uważamy i podpisujemy się pod powiedzeniem że czego Jaś się nie nauczy to Jan nie będzie umiał” .Przyszła wiosna  a kwiecień jest miesiącem, w którym przyroda budzi się do życia dlatego jest to również wspaniała okazja do zadbania o zdrowie naszych przedszkolaków.

Obudzić w nich nową chęć do jedzenia produktów zdrowych, świeżych owoców i warzyw przede wszystkim. To właśnie z myślą o najmłodszych powstał projekt „GRAMY O ZDROWIE”, którego głównym celem jest edukacja o zdrowym żywieniu  dzieci poprzez zabawę. Pierwsze zajęcia odbyły się w Przedszkolu Miejskim nr 14 w Olsztynie. Grupa Misiaków pod opieką pani Joanny Serowskiej uczestniczyła z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem w warsztatach przygotowanych przez naszą wolontariuszkę mgr Anetę Pawelczyk-Piłat. Podczas  wspólnego grania w specjalne gry dzieci poznawały nazwy owoców i warzyw, śpiewano piosenkę fasolek pt. „witaminki” jak również wspólnie przygotowano i upieczono  ciasteczka z kleiku ryżowego.

Były przepyszne i na pewno mamy będą proszone o nie w domach. Dzieciom smakowały a pani Aneta bardzo zgrabnie pokazywała i wykonywała wszystkie czynności tak, aby dzieci jak najwięcej zapamiętały. Były bardzo zaangażowane czego dowodem są roześmiane buzie dzieci na załączonych fotografiach poniżej, wykonanych przez Panią Joannę. Bardzo dziękujemy.

Na zakończenie każde dziecko dostało pomarańczę, które zostały zakupione przez Fundację „Łatwiej Razem”. Dziękujemy bardzo pani Joannie Serowskiej za pomoc i umożliwienie realizacji tych warsztatów. Mamy nadzieję również, że Pani Aneta jako członek Rady Programowej Fundacji ma w zanadrzu kolejne warsztaty, które będą realizowane w ramach cyklu „Edukacja bez granic”.

 

Odnotowała to wydarzenie

Wololontariusz Iwona z Olsztyna