Wolontariusze i sponsorzy

Wolontariusze i sponsorzy2018-12-13T13:37:51+00:00

Wolontariusze i sponsorzy

Sabina Rychter

Pierwsza przewodnicząca Uniwersytetu III wieku w Klewkach. Członek władz UTW do chwili obecnej. Bardzo chętna do wykonywania różnych zadań. Zdolna do wykonywania wszelkiego rodzaju robótek na szydełku, na drutach. Autorka wielu różnego rodzaju ozdób choinkowych i wielkanocnych. Na różne  okazje. Świetna kucharka. Uwielbia taniec, śpiew towarzyski i kościelny. Pomocna we wszystkich spotkaniach. Dobry towarzysz smutnych i potrzebujących.

Alicja Bartkowiak

Sympatyczna i bardzo zaangażowana w prace Fundacji. Od 2012 roku księgowa Fundacji. Od 2014 roku członek UTW przy Fundacji „Łatwiej Razem” w Olsztynie. Specjalistka od dań rybnych. Jej zupa robiona może zaspokoić smaki koneserów. Uśmiechnięta, wesoła. Pomocna w każdej chwili. Koleżeńska i uczynna. Kocha swoją pracę i stara się o pomnażanie funduszy na rzecz potrzebujących. Wolontariusz Banku Żywności w Olsztynie- uczestnik w charakterze koordynatora wielu zbiórek żywności w Olsztynie. Opiekun biblioteki samoobsługowej w okresie 2013-2014 przy Gałczyńskiego 1/12. U uczestnik i organizator wielu zbiórek dla biednych i wykluczonych.

mgr Teresa Koszykowska

Uczestnik powołania Fundacji Łatwiej Razem” dr Teresy Cz. Malec w 2010 roku w Olsztynie. Wolontariusz. Od stycznia 2015 roku wiceprezes Fundacji. Członek i skarbnik UTW „ Łatwiej Razem” przy Fundacji w Olsztynie. Uczestnik i organizator imprez organizowanych przez Fundację na rzecz WOŚP w Olsztynie; Targi Ekonomii Społecznej lub imprez dla dzieci w Klewkach i Olsztynie. Bardzo oddana pracy i zadaniom, których się podejmuje. Wymagająca ale i pomagająca. Opiekun i ofiarodawca biblioteki samoobsługowej działającej przy Fundacji w okresie 2013-2015. Uczestnik w roli Koordynatora zbiórek żywności na rzecz BŻ w Olsztynie.

Gertruda Maliszewski

Zamieszkała we wsi Kaborno 13 a zimą jak to powiada od ponad 20 lat w cieplejszym klimacie, w mieście Hennef. Oddana Warmii i Warmiaczka z urodzenia. Członek Uniwersytetu III wieku w Klewkach, od 2012 roku. Uczestniczka wielu spotkań i współorganizatorka spotkań na rzecz Oddziału Fundacji w Kabornie. Pomagająca w rozdziale rzeczy dla potrzebujących. Dobry kompan i dobry duch dla wielu koleżanek z UTW.

mgr Anna Plewka

Pracownik MOPS Olsztyn. Wolontariusz Fundacji od jej powstania. Członek i aktywny uczestnik Centrum Wsparcia Fundacji i jego Kierownik.
Od 2015 roku członek Rady Fundacji „Łatwiej Razem” w Olsztynie. Osoba bardzo odda na pomocy dzieciom opuszczonym oraz rodzinom zastępczym. Organizatorka wielu spotkań i imprez dla nich. Pedagog o dużym doświadczeniu. Dająca wsparcie dla każdego potrzebującego. Przy tym wesoła, uśmiechnięta, pełna optymizmu którego w trudnych chwilach ludziom strapionym tak potrzeba Wspierająca działalność oddziału Fundacji w Kabornie. Organizator pomocy dla dzieci. Dobra koleżanka. O wielkim poczuciu humoru. Niezastąpiona w wielu zadaniach wymagających szybkiego decydowania i pomysłu.

Wojtkun Jan – sponsor.

Zawód – inżynier eksploatacji kolei – Politechnika Świętokrzyska w Kielcach Filia w Radomiu. Jak sam mówi teraz nawet nie ma już takiej specjalności. Całe życie zawodowe związany był i wierny kolejnictwu pełniąc wiele funkcji. Odszedł na emeryturę jako dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie. Bardzo dobrze wspomina i pracę i ludzi z którymi było dane mu pracować.
Obecnie – pszczelarz z zamiłowania. Na tej funkcji spełnia się również bardzo dobrze. Od 2009 roku to jego pasja i najważniejsze zadanie. Pszczoły i jeszcze raz pszczoły. Miód pana Jana wspaniały a możemy to zaświadczyć bo w roku 2017 byliśmy beneficjentami jego wyrobów. Każdy z wolontariuszy w Olsztynie otrzymał na zakończenie roku oświatowego w Fundacji miniaturkę miodu. Kiedy zaczyna opowiadać robi to dokładnie i ze swadą. Nawet przez chwilę każdy laik nie boi się pszczoły. Takie to piękne. Można go słuchać godzinami. Gwoli ścisłości to jednak jeszcze lubi być na bieżąco w problemach politycznych. Bardzo dobry dyskutant. Lubi gotować. Ulubione danie to karp w galarecie, którego przygotowuje wspaniale. Lubi również nowinki. Dobre nalewki. Ale jedno niezmienne – ta sama – jak mawia od 47 lat żona Teresa. Dumny tata 2 córek i syna. Szczęśliwy dziadek. Dobry kompan i przyjaciel dla dobrych, innym „ słabym na charakterze „ wybacza. Wkrótce 70- tka. Wszystkiego najlepszego Panie Janie i nie zapominaj o Fundacji

mgr Tomasz Pastuszek

Uczestnik powstania Fundacji. Wolontariusz od 2010 roku. Uczestnik spotkań i imprez organizowanych przez Fundacje w tym na rzecz WOŚP w Olsztynie. Sponsor. Od 2014 roku członek Zarządu Fundacji „Łatwiej Razem” w Olsztynie. Bankowiec o ogromnym poczuciu humoru. Bardzo kochający ludzi i przekonany, że wszyscy z gruntu są dobrzy. Chętnie uczestniczący we wszystkich problemach z którymi spotykamy się w Fundacji. Bardzo pomocny. Ta bezinteresowność jest dobrym przykładem dla innych.

Radca Jarosław Jaworski

Członek pierwszego Zarządu Fundacji. Od 7 października 2010. Ale tak naprawdę jeszcze wcześniej bo twórca statutu Fundacji bez którego nie byłoby organizacji. Radca Prawny, który w swoim zapracowaniu prowadzi własną kancelarię znajduje jeszcze czas by bezinteresownie pomagać i prowadzić sprawy fundacji. Pełen zawsze optymizmu, uśmiechnięty, poszukujący. Bardzo dobry ambasador naszych spraw. Zapewniający poczucie dobrej i potrzebnej pracy. Prywatnie – tata 3 synów, którzy na pewno odziedziczą podobne cechy wolontariatu. Nie zastąpiony dla nas wszystkich. I dla naszej działalności. Gwarant naszej uczciwości i porządku.

dr Krystyna Kuberska–Przekwas

Wolontariusz. Od 2014 do 2017r. członek Rady Programowej Fundacji. Sponsor. Uczestnik wielu spotkań w tym imprez i zbiórek na WOSP w Olsztynie. Członek UTW przy Fundacji, pedagog i psycholog. Uczestnik Projektu FIO – Nasz wieś w naszych Rękach. Wykładowca na spotkaniach w UTW w Rudziskach, Purdzie, Stryjewie, Biskupcu i Klewkach. Kobieta o wielkim poczuciu smaku, elegancji dobrych manier a przy tym sympatyczna i bardzo wesoła. Udziela wsparcie dla osób potrzebujących. Bardzo chętna do pomocy i pracy.

Prof. dr hab. Aleksander Łuczak

Jest absolwentem Wydziału Historycznego UW. W latach 1966-1975 pracował w Zakładzie Historii Ruchu Ludowego przy NK ZSL, a od 1975 r. do 2014 r. na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Profesor od 1991. W latach 2007-2010 był Rektorem Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie. Wypromował około 300 magistrantów i 3 doktorów. Równolegle z pracą naukowo-badawczą łączyłem działalność społeczno-polityczną. Od 1986 roku byłem kierownikiem wydziału NK ZSL; 1987-1988 wiceministrem w Ministerstwie Edukacji Narodowej a 1988-1989 sekretarzem NK ZSL; 1989-2001 posłem PSL na Sejm, 1993-1995 wiceprezesem Rady Ministrów i Ministrem Edukacji Narodowej, 2001-2005 Wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
W latach 1995-2001 byłem prezesem Towarzystwa Wiedzy Powszechnej; 1997-2000 przewodniczącym Światowej Skautowej Unii Parlamentarnej; 1993-2001 członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Euro py. Członek Rady Programowej Fundacji. I przewodniczący Kapituły Wyróżnienia „Przyjaciel Fundacji”

dr Maria Truszkowska

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-mazurskiego w Olsztynie. Autorka wielu  artykułów naukowych. Członek Rady Programowej Fundacji. Wolontariusz od początku powstania Fundacji. Przewodnicząca komisji społecznej przydzielającej pomoc w ramach 1 %. Osoba bardzo życzliwa ludziom Wspaniała organizatorka imprez dla dzieci. Wolontariusz WOSP w Olsztynie  zbierający fundusze w ramach grup organizowanych przez Fundację. Uczestnik Projektu FIO prowadzonego przez Fundację pt. Nasza wieś w Naszych rękach. Pomocna i koleżeńska.

dr Jan Trusewicz

Doktor nauk humanistycznych. Psycholog. Wspaniały wykładowca akademicki. Były pracownik naukowy kilku szkół wyższych a w latach 1998-2010 Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii w Olsztynie. Od tego momentu związany z Fundacja. Członek Kapituły najwyższego wyróżnienia Fundacji –Bukiecik za serce. Człowiek  bardzo wrażliwy na problemy ludzi potrzebujących. Wesoły. Uśmiechnięty. Bardzo dobry kompan na dobre i na złe. Kochany przez studentów za wiedzę oraz stosunek do Nich .Chętny do pomocy w każdej chwili. Właściwy ambasador naszych idei i działalności.

dr Danuta Żurawska

Mgr pedagogiki pracy. Księgowa. Całe swoje życie. Na emeryturze też nie może odpocząć. Związana z Fundacją od początku. Jej pierwsza księgowa. Mama wspaniałego syna informatyka oraz babcia dwojga wnucząt. Wymagająca ale sprawiedliwa. Bardzo pracowita ale koleżeńska. Wyuczyła trochę zdolnych księgowych. Bardzo lubiana przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i ekonomii w Olsztynie .oraz kursantów na kursach w TWP. Wolontariusz i dobry duch Fundacji. Członek Rady Programowej Fundacji oraz Kapituły wyróżnienia „Przyjaciel Fundacji”.

 

mgr Grażyna Załęska

Była przewodnicząca Zarządu Uniwersytetu III wieku w Klewkach. Mieszkanka Klebarka Wielkiego. Nauczycielka matematyki. Prezes Stowarzyszenia „Lazarus” w Klebarku Wlk. Oddana pracy społecznej na rzecz potrzebujących. Mama 2 córek i szczęśliwa babcia. Punktualna, wesoła Chętna do pomocy .Dobry kierowca  i animator wielu zdarzeń kulturalnych. Działająca  na mocy porozumienia jako wolontariusz  również na rzecz Fundacji.

 

Grażyna Perkowska

W chwili obecnej szefowa Uniwersytetu III Wieku w Klewkach. Mężatka. Mama i babcia. Dobra  gospodyni  ,ogrodniczka  kochająca swoje kwiaty, warzywa Jej wspaniałe dania  i .przetwory są ozdobą wielu imprez. Przy tych wszystkich zajęciach jeszcze praca zawodowa, i działalność społeczna. Koleżeńska i przyjacielska. Lubi zabawę ,taniec i śpiew. Bardzo dobrze  rozumiejąca problemy ludzi starszych, potrafi słuchać  i doradzać. Bardzo oddana  sprawom , które rozpoczyna  i  traktuje jak własne. Pracowita i bardzo  dobrze zorganizowana w trakcie organizacji różnych  spotkań. Wolontariusz  ,który gwarantuje właściwe podejście do ludzi  swoim zachowaniem a przy tym wesoła i pogodna.   Można na Nią zawsze liczyć a takie osoby są dla Fundacji bardzo cenne.

Barbara Januszewska

 Pracownik biblioteki Gminnej w Purdzie ,Filia w Klewkach. To dzięki jej zaangażowaniu mogła rozwinąć się działalność Uniwersytetu III wieku w Klewkach. Powstał bowiem  przy Filii . Bardzo uzdolniona  plastycznie ,wykonująca sama dekoracje .Pomysłowa. Oddana dla sprawy budowania i integracji społeczności  lokalnej. Zawsze gotowa do nowych wyzwań. Otwarta  na wszelkiego rodzaju nowinki, kocha książki a wykonywany zawód nie był przypadkiem .Kocha dzieci i jest przez nie bardzo akceptowana. Zainteresowana losem osób starszych. Bardzo wrażliwa ,czasami  zatroskana sprawami ludzi .którzy niekoniecznie na to zasługują lub są wdzięczni .Bardzo dobra  gospodyni .Jej  potrawy mają zawsze  swoich  smakoszy. Uczynna i bezinteresowna ..Mężatka. Mama. Babcia.

mgr Tadeusz Malec

Historyk i specjalista  oświaty dorosłych. Urzędnik ,nauczyciel. Pracownik administracji publicznej i szkolnictwa wyższego. Urodzony humanista. Kocha muzykę  ,wiele lat w Chórze akademickim UAM w Poznaniu. Pogodny i sympatyczny dla ludzi. Zakłada ,że  każdy ma prawo się pomylić. Dokładny w pracy . Żonaty. Spełniony dziadek  piątki wnucząt. Domator  ale lubiący gości. Jest współtwórcą wszystkich udanych akcji Fundacji i jej sukcesów. Członek Kapituły najwyższego wyróżnienia Fundacji –„Bukiecik za serce”.

 

Prof. zw dr hab. Wiesław Mysłek

Profesor  nauk humanistycznych. Filozof. Akademik o bardzo dużym dorobku naukowym. Autor wielu książek i podręczników akademickich. Uwielbiany przez studentów. Obecnie  pracownik naukowy i wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii w Olsztynie. Zamieszkały  na stałe w Warszawie. Latem zawsze w swoim ukochanym  Zieleniewie na Warmii. Ogromna wiedza to za mało. To  bardzo duże umiejętności jej przekazywania. Bardzo  ciekawa osobowość człowieka tworzącego wokół siebie   aurę  chęci bycia dobrym człowiekiem. To teraz   rzadkość. Takich profesorów już prawie….no bardzo mało. Zawsze uśmiechnięty i zatroskany o swoją żonę Krystynę. Wielki podróżnik. Już mało zostało do zwiedzania ale Egipt i pływanie w ciepłym morzu to naładowane  akumulatory na każdy semestr. Przewodniczący Kapituły „Bukiecik za serce” naszej Fundacji. Sponsor  i darczyńca. Spełniony  tata i dziadek.

 

dr Bartnicka Dorota

Doktor nauk humanistycznych  Pedagog.. Pracownik naukowy Wyższej Szkoły Korczaka w Warszawie, Wydział w Olsztynie. Wolontariusz w Fundacji od 2011 roku. Szczęśliwa mama syna sportowca. Koleżanka i przyjaciółka dla wielu  z naszego grona .Pracowita ,pomysłowa i zaradna. Dbająca o sprawy i ludzi którzy zostaną  jej poleceni Autorka wielu artykułów naukowych. Współorganizatorka wielu konferencji i zdarzeń kulturalnych. Oddana dzieciom. I umiejąca z nimi pracować. Pomocna w wielu akcjach zbiórek i pozyskiwania  funduszy. Od 2013 do 2017 roku Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji.

mgr Maria Kordek

Związana z Fundacją od 2010 roku. Tylko dzięki jej zaangażowaniu i właściwej  postawy społecznej było możliwe powołanie przez Fundację Uniwersytetów III wieku w Purdzie i Klewkach. Jej stanowcza pomoc jako dyrektora Gminnej Biblioteki w Purdzie spowodowała, że powstałe organizacje działają po dzień dzisiejszy. Wiele udanych spotkań, Plener Plastyczny w 2011 roku. imprezy okolicznościowe   zajęcia praktyczne  miały właściwy wymiar  tylko dzięki jej zaangażowaniu, Sympatyczna i opanowana a przy tym wesoła zjednywała niejednokrotnie i władze i podobnych społeczników do wspólnego działania

Od 2017 r. Przewodnicząca UTW w Purdzie.

Mgr Ciechomski Zbigniew

Związany z Fundacją od pierwszego momentu zamysłu o jej powołaniu Dzięki jego staraniom Fundacja miała możliwość działania w nieodpłatnych pomieszczeniach. Wspierał nas we wszystkich akcjach także rzeczowo. Jego akceptacja pomagała nam w rozwijaniu kontaktów w naszym regionie. To właśnie dzięki Zbyszkowi przekonaliśmy się że warto pomagać i rozwijać różne formy działania w Gminie Purda, Biskupiec, Olsztynie. Od 2013 jest członkiem Rady Programowej Fundacji. Był uczestnikiem wszystkich naszych uroczystości przeprowadzanych szczególnie przy ul. Kajki. bardzo często jako współgospodarz, Członek Rady Nadzorczej wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie. Obecnie Prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.

Prof  zw. dr hab. Regina  Drabent

SPONSOR   od 2010

Emerytowany Profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wydział Nauki o Żywności. Wymagająca od siebie i innych. a przy tym przyjazna i pomocna. Profesor  to Osoba wspierająca naszą działalność od pierwszego   momentu powstania Fundacji. Od kilku lat wspiera naszą organizację  również finansowo.  Zawsze    pogodna i pozytywnie nastawiona do ludzi. Jej takt i sposób bycia  jest niedoścignionym wzorem w obecnych czasach, szczególnie dla młodego pokolenia.. Wysokiej klasy specjalista w swojej dziedzinie .Opiekun  i autor  wielu prac naukowych, magisterskich. Laureatka   wyróżnienia Fundacji pt:”Przyjaciel Fundacji 2015”. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i pomoc w naszej działalności. Jesteśmy zobowiązani.

Lic. Konrad Stelmach

Wolontariusz od 2015 roku

Urodzony w Stargardzie, po ukończeniu szkoły podstawowej postanowił rozwijać swoje zdolności jeszcze niedookreślone w Technikum Zawodowym  nr 5 im. T. Tańskiego. Potem staże i zmiana zainteresowań. Pierwsza praca w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, i zainteresowanie problemami społecznymi, pedagogiką, gerontologią. Zaczyna od początku stąd od 2015 roku Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie Pedagogika I stopnia specjalność :Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z edukacją integracyjną. Czuje, że dobrze wybrał i chciałby  na tym  kierunku się odnaleźć.  Na co dzień amatorsko dla własnej dobrej kondycji fizycznej zajmuje się sportem szczególnie koszykówka, siatkówka ,Ogląda każdy ważny mecz piłki nożnej. Lubi pomagać innym. Można na  nim polegać. Lubi swoje miasto i chyba w nim pozostanie.

Artur Stelmach

Wolontariusz od 2015 roku.

Rodowity mieszkaniec Stargardu. Absolwent Technikum Zawodowego Nr 5 im. T. Tańskiego w Stargardzie, jeszcze szczecińskim. Poszukujący  młody gniewny. Zaczynał od studiów w kierunku budownictwa ale po roku jak prawdziwy   przedstawiciel obecnej generacji młodzieży ,poszukuje swego miejsca w przyszłości. Chce się sprawdzić w tym co go naprawdę interesuje i dlatego po roku ,podejmuje studia w Zachodniopomorskiej Szkole  Biznesu w Szczecinie, Wydział Przedsiębiorczości w jego macierzystym mieście Stargardzie  . Kierunek tym razem Ekonomia –  studia I stopnia . Tym . razem studia zaoczne i praca w handlu. Połączenie praktyki i teorii na pewno dobrze mu zrobi. Może polubi własny biznes. Uwielbia jeździć samochodami ale nie tylko ,kombajnem też potrafi. Szybki a swoją energią mógłby obdzielić kilku swoich rówieśników. Uwielbia basen i jest wielkim kibicem piłki nożnej, Chętnie pomoże w każdej dziedzinie na której się  zna.

  Mgr Janina  Malinowska  –Pastuszek

Pseudonim artystyczny – Maja Malinowska.

Wolontariusz-sponsor. od 2010

Prawnik z wykształcenia, artysta- malarz z zamiłowania  Zona, matka  2 synów, babcia i prababcia. Bardzo zakręcona na punkcie muzyki Jean Michel Jarrea. Uwielbia Go i potrafi nawet chora jechać na odległy koncert. Domatorka. Jednocześnie dobry kompan  na wieczorne spotkania. Kocha swoje królestwo na działce. Chętna na podanie pomocnej dłoni lub wparcie dobrą radą jeśli tego potrzebują osoby jej bliskie lub znajome. Z Fundacją związana od samego początku jej działania. Wykonawca nagrody Fundacji ‘’malowane kwiaty na drzewie-‘’  pod tytułem „Przyjaciel Fundacji”. Dobra gospodyni i autorka dobrych nalewek. Jest dobrym obserwatorem życia codziennego i uwielbia rozmowy przez skype ze swoimi synami w Anglii i Irlandii .Maluje codziennie/ponad 480 prac/ i uważa to za największą przyjemność oraz drogę do indywidualnej rozmowy z otaczającym ją światem.Bardzo  wymagająca od siebie i  innych.

Adela Sokołowska

Wolontariusz  Od 2011 .

Super gospodyni ,  prowadząca  otwarty dom w pełnym tego słowa znaczeniu. Tam zawsze pachnie ciastem, dobrym jedzeniem. Szczególnie wspaniały jest  sernik. Piękny duży ogród a marchew i inne warzywa można pokazywać na wystawach warzywniczych. Całe życie zawodowe przepracowała w olsztyńskim archiwum. Wdowa po Franciszku Sokołowskim,  zastępcy dyrektora Archiwum. Uśmiechnięta i zadowolona z życia nawet wtedy kiedy jest ciężko. Ona idzie do przodu zawsze i innym to radzi. Urodzona w Kabornie ,od lat zamieszkała w Klebarku Wielkim. Warmiaczka z krwi. Wierna  dawnym ideałom. Prowadzi wielki przystanek dla wszystkich odwiedzających Warmię. Nie lubi podróży chociaż jest ciągle zapraszana  przez przyjaciół  którzy chcieliby ją ugościć.. Najlepiej jest ,kiedy to do niej przyjdą  goście lub przyjaciele.  Bardzo  pogodna  wesoła. Jednocześnie  krytyczna i tępiąca głupotę. Znawczyni  historii i przeszłości   Warmii .Zakochana w tej ziemi i mimo wielu propozycji nigdy z niej nie wyjechała. Od momentu powstania  członkini  Uniwersytetu III wieku w  Klewkach. Od początku działalności Fundacji  jej  gorący zwolennik i wolontariusz .Dobry przyjaciel.  Zawsze można na Nią liczyć. W przyjaźni z założycielką Fundacji wiele lat.

Krystyna Samson

Wolontariusz  Od 2015

Żona Zenona. Mama 3 córek i 2 synów. Szczęśliwa babcia 3 wnuków i wnuczki. Bardzo dobra gospodyni. Rolniczka od urodzenia. Kocha porządek w domu, obejściu, na polu, w ogrodzie i na przystanku. Wyrywa chwasty gdy tylko staną jej na drodze. Uczulona wręcz na porządek w miejscach publicznych. Bardzo rygorystyczna dla osób nie przestrzegających zasad, a jednocześnie ciepła i uśmiechnięta. Ma dobry smak, dba o swój wygląd, pomocna w różnych sprawach. Obowiązkowa. Przekazuje wiele dobra na rzecz potrzebujących Laureatka wyróżnienia Fundacji Łatwiej Razem dr Teresy Cz. Malec „Przyjaciel Fundacji” za rok 2017. Od 2018 członek Rady Programowej Fundacji, na Oddział Fundacji w Kłębach.

Wioletta Stelmach

Wolontariusz od 2014

Zamieszkałą w Stargardzie. Kocha to miasto i nie widzi możliwości mieszkania gdzie indziej. Mężatka, mąż Jarosław. Mama 2 dorosłych synów” Konrada i Artura, studentów, również wolontariuszy Fundacji. Pomaganie innym potrafi zaszczepić każdemu a szczególnie swojej rodzince. Absolwentka Szkoły Policealnej o kierunku opiekunka społeczna. W jej przypadku to nie tylko wykształcenie ale natura. Wioletta gotowa jest do pomocy w każdej chwili. Praktyka- praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Uśmiechnięta, wesoła, uczynna, daje wiele sympatycznych bodźców dla towarzystwa. Robi bardzo smaczne sałatki i kurczaka na miodzie. Obecnie pracownik handlowy. W Fundacji od 2017 roku członek Rady Programowej. Lauretka nagrody Fundacji za rok 2016 „Przyjaciel Fundacji”.

Waldemar Cieślik

Wolontariusz od 2014

Działacz społeczny, wolontariusz, człowiek dobrego serca który stara się pomagać ludziom chorym, samotnym, niepełnosprawnym, biednym i opuszczonym. Kontrowersyjny w działaniu bo nigdy nie odpuszcza, kiedy prosi o coś dla swoich podopiecznych. Szef prowadzonego w Rudziskach Stowarzyszenia Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Przyjaciel potrzebujących, Od kilku lat współpracujący z Fundacją, Jej oddany afirmator stąd znamy problemy z jakimi się zmaga na co dzień. Laureat Wyróżnienia Fundacji „Łatwiej Razem” dr Teresy Cz. Malec za rok 2016 „Przyjaciel Fundacji”.

Leszek Krzyżanowski – darczyńca

Mieszkaniec Olsztyna. Absolwent Akademii Rolniczo Technicznej w Olsztynie. Posiadacz także dyplomu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Nauk Społecznych w Otwocku, Masters of Business Administration (MBA). Ponadto absolwent Studiów Podyplomowych na UWM: tytuł; Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami, tytuł licencjonowany Zarządca Nieruchomości oraz tytuł Menadżer. Uczestnik Konferencji i Forum organizowanych przez Fundację. Obecnie Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.w Olsztynie. Ponadto członek Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie, Członek AZS UWM Olsztyn w sekcji strzelania z broni pneumatycznej- karabinek. Dodatkowe umiejętności to znajomość języków obcych: język rosyjski, język angielski, język hiszpański. Zainteresowania pozostałe to: Sport, ekonomia, polityka, turystyka.

Michał Salamucha

Wolontariusz od 2011

Informatyk, Stażysta i referent w Banku Spółdzielczym w Rucianem Nida. Właściciel „Infomax” Oddział Ruciane -Nida. Od 2000 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie – administrator systemu informatycznego. Od listopada 2018 – Firma Informatyczna. Dumny i zakochany Tato zdolnego też informatycznie syna Dawida. Sympatyczny ,jeszcze młody chociaż gniewny. Z inicjatywą. Bardzo pracowity. Obecnie w trakcie kończenia studiów magisterskich na kierunku ekonomia, specjalność rachunkowość i finanse. W okresie marzec 2011 – marzec 2018 założyciel a następnie administrator strony internetowej Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie,  jako wolontariusz. Nagrodzony najwyższą nagrodą Fundacji w 2015 roku „Bukiecik za serce” Poza pasją komputerową, ceni sobie wartości ogniska domowego. Lubi kino, fotografie. Uwielbia spływy kajakowe. Kocha podróże chociaż dotychczas nie miał na nie zbyt wiele czasu. Może po zakończeniu studiów będzie miał więcej czasu na potrawy kuchni staropolskiej, które uwielbia przyrządzać z synem Dziękujemy bardzo Panie Michale, ale może jeszcze w chwili potrzeby, będziemy mogli na Ciebie liczyć nadal. Wszak nie można tak zapomnieć dzieła, które się wspólnie tworzyło. Zawsze lubiłeś pomagać innym i niech tak zostanie.

Zofia Narkowicz

Dyplomowany ekonomista .wolontariusz od 2010

Księgowy. Główny księgowy. Kwestor. Księgowy z pazurem i zębami.. Oj  aby nie podpaść. Ale jak uczciwie i z pokorą  to do  rany przyłóż. Pomoże. Ale jeśli jest przekonana że to coś da. Były długoletni kwestor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. ART.,WSP  oraz  WSIiE  TWP  w Olsztynie  i  Kętrzynie. Działacz społeczny .Księgowy rozliczający i zbierający fundusze na budowę kilku kościołów w Olsztynie. Babcia i mama. Albo mama i kochana babcia. Zawsze  uśmiechnięta .Nawet wtedy, kiedy bardzo cierpi. Nie lubi obnosić się ze swoimi smutkami czy kłopotami. Pomaga innym. Uczestniczka wielu pielgrzymek oraz wycieczek do miejsc wartych obejrzenia. Kocha przyrodę. Dobry duch każdego spotkania towarzyskiego. Wymagająca .Czasami wręcz  egzaltowana na tym tle. Ale uwielbia pracę dobrze wykonywaną, kompetencje u ludzi  i wiedzę w swojej dziedzinie.  Nauczy jak zechce bardzo dobrze zawodu i wiele  osób zawdzięcza jej swoje umiejętności. Członek Rady Programowej Fundacji od 2013 roku. Od 2017 jej Przewodnicząca. Wolontariusz, który kocha ludzi a oto właśnie w działalności  naszej  Fundacji  chodzi.

Jarosław Stelmach

 Wolontariusz-sponsor
od 2015

Wyuczony zawód to mechanizator  rolnictwa Bardzo rzadko zdarza się, aby dopiero w bardzo dorosłym życiu, po głównej pracy zawodowej i wcześniejszej emeryturze /wychowawca w zakładzie karnym/przypadła możliwość realizowania swoich zainteresowań wynikających z wyuczonego zawodu. Zatrudniony w Firmie Gustaw Securitas  Agro, która głównie zajmuje się zasiewem  Cannabis  Sativa  L. Firma zakupiła ostatnio 2 unikalne maszyny  a Jarosław uwielbia je jeszcze udoskonalać. Obecnie realizuje duże projekty racjonalizatorskie co do koszenia tej rośliny. Słucha muzyki. Jest fanem motoryzacji i techniki. W ogóle taka złota rączka. Posiada dużo różnych uzdolnień. Dobry tata 2 dorosłych synów. Wolontariusz Fundacji od 01.2015.Laureat nagrody „Przyjaciel Fundacji” za 2016 rok.

Teresa Wojtkun – sponsor

Sympatyczna blondynka, która szybko zaskarbia sobie przyjaciół. Mężatka. Mama 2 córek i syna. Szczęśliwa babcia trojga wnucząt. Trochę czasami smutna bo większość za granicą. Zawodowo – długoletni pracownik telekomunikacji Od paru lat na emeryturze. Lubi zacisze domowe i porządek. Urodzona w Stargardzie i nie wyobraża sobie życia gdzieś indziej. Emerytura nie jest dla niej problemem. Ma cały czas zajęcie. Wręcz nie ma czasu. Miła i chętna do pomocy. Dobry słuchacz. Ulubiona potrawa- pyzy z mięsem. Lubi ogród, w nim owoce i następnie przetwory. Dobry duch w towarzystwie. Od paru lat w przyjaźni z założycielką Fundacji „Łatwiej Razem”.

mgr Marcin Malec

Jeden z uczestników założenia Fundacji. Członek pierwszego Zarządu Fundacji. 2010–2012. Sponsor i wolontariusz. Urodzony w Poznaniu. Wychowany w Olsztynie. Od 22 lat zamieszkały w Warszawie ale nie wyobraża sobie nie przyjechać przynajmniej raz latem do Kaborna pod Olsztynem lub wyjazdu do Poznania na rogale Marcinkowskie. W Poznaniu właśnie od paru lat świętuje swoje imieniny. Wielbiciel dobrej książki w młodości wręcz pasjonat Lego. Nurek. Godzinami uwielbia uprawiać surfing, windsurfing, kitesurfing na jeziorze Miedwie pod Szczecinem wspólnie ze swoim ukochanym synem Michałem. Bardzo dobrze wychodzi im razem grzybobranie. Pomocny Fundacji w trudnych chwilach, sponsor i dobry duch.