Oddział Fundacji w Kłębach

Mikołaj w Oddziale Fundacji w Kłębach.

W nowo odremontowanej świetlicy 6 grudnia  od rana wielkie poruszenie. Pani Bożenka ubiera  choinkę ,pan Tadeusz układa dywan dla dzieci do siedzenia ,pani Teresa szykuje stoliki ,nakrycia i  do przekąszenia. Są mandarynki ,pomarańcze ,jabłuszka ,cukierki, chrupki, ciasta, pączusie, domowe soki.O godzinie 15.00 wszystko gotowe  dla małych gości.

Wkrótce sala już nie do poznania .Jeszcze tylko światełka na okna ,które przyniosła pani Krystyna. Laura ,dziewczynka z sąsiedztwa bardzo sprawnie pomagała powiesić je oraz udekorować okna. Jeszcze tylko muzyka ale o to obiecał zadbać pan Łukasz a głośnika  użyczył pan Tomasz za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Spotkanie rozpoczęto  o godzinie 16.00 .Przychodzący włączali się w imprezę stopniowo  bo muzyka wciągała każdego przychodzącego.O godz 16.30 prowadząca imprezę przywitała gości

Jak założono klomb w Kłębach

Gdzieś tam późną jesienią 2017 zagadnęłam w domku P. Krystyny i Łukasza, że przed kościołem jest trochę kamienia. Można by go trochę za zgodą księdza proboszcza zabrać i ułożyć klomb na środku przed kościołem a z reszty ułożyć ładne pryzmy i podpisać, że pochodzą z rozbiórki starego kościoła. A potem była zima…. i czekaliśmy do wiosny. Zaczęły się porządki i pewnego dnia pan Łukasz Samson, porządkując społecznie drogę przy przystanku przywiózł z niej pierwszą łyżkę ziemi i wysypał na środku wsi. Następnego dnia przywiózł drugą. Ziemia poleżała troszkę i jednego dnia zeszłyśmy się na miejscu, aby coś z tym zrobić. Nadjechał pan Edward Swat, wsiadłam do samochodu i pojechałam do Castoramy do Stargardu. Kupiłam 4 worki ziemi, 4 worki kory, 10 pelargonii, 6 aksamitek, 6 pelargonii płożących. Zakup ten został zasponsorowany przez Fundację. Kiedy wróciliśmy ziemia przedtem nawieziona była już rozplantowana. Pani Krystyna Samson, pani Jola Swat i pan Łukasz Samson już pracowali. Wprawdzie po środku ustawiono duży kamień, jednak wyglądał pomnikowo więc go usunięto a wkrótce kwiaty zrobiły swoje. Aksamitki przyniesione przez panią Cioch do obsadzenia na około i pomalowane na biało kamienie dopełniły dzieła. Piękny. A było takie biedne miejsce, błoto i redliny.

Dzisiaj zwraca uwagę każdego przejeżdżającego lub przechodzącego. Podlewany i pilnowany przez p. Krystynę Samson oparł się nawet tegorocznym upałom. Pięknie też prezentuje się wazon przy przystanku oraz przy tablicy Fundacji przed świetlicą wiejską, która wkrótce 1 września 2018 zostanie oddana po kapitalnym remoncie.

Następnym razem zrobimy porządki z kamieniami przy kościele. Ważne aby nam się chciało chcieć. Bo to dla siebie. Mam nadzieje, że kolejne pomysły też zostaną zrealizowane. Ostatnio kilku mieszkańców też zaczęło porządkować posesje ,to chyba się udziela…. .

Tak nie dużo zachodu a tak cieszy. To był kolejny wkład Fundacji „Łatwiej Razem” na rzecz środowiska lokalnego, tym razem Oddziału Fundacji.Zrelacjonowała ten fakt wolontariusz Teresa .

Kłęby. 13 lipca 2018.

Ostatnie wydarzenia