Imprezy i spotkania – Kłęby

Imprezy i spotkania – Kłęby2018-11-13T16:03:50+00:00

Imprezy i spotkania – Kłęby

Barnim wzięty. Sercem i pierogami.

Długo chyba szukać takiej wsi, która tak odpowiada na hasło ,trzeba pomóc. Właśnie w Barnimiu, ubiegłej niedzieli odbyło się prawie pospolite ruszenie.
Jedne panie w ósemke lepiło 500 pierogów, drugie piekły wspaniale ciasta a Ci, którzy nie mogli podłączyć się pod żadną z form, przyniosło w niedzielę po prostu” sklepowe”. Ale przynieśli. Do tego szaleństwa były jeszcze paszteciki ,barszczyk, kawa herbata, szaszłyki z ziemniaków, więcej nie pamiętam. Impreza pod namiotami, przed świetlicą. Godzina 14.00. Ci co przybyli o 15.30 mogli kupić tylko resztki.
Fenomen jedności. Obyśmy zawsze mogli liczyć na takie wsparcie.
. Oczywiście wszystko za pomysłem i olbrzymią aktywnością pani sołtys Natali Siatkowskiej, która dała z siebie wszystko, aby Pan Arkadiusz Gabrysiak, mógł potrzebne Fundusze na aparat CPAP
.Akcja trwała już od kilku tygodni zebrać, po drodze Fundacja dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” też zbierała w czasie dożynek. Pomogli znajomi, ale główna kwota największa jednorazowo, bo ponad 3000 tysiące złotych została zebrana właśnie w niedzielę na imprezie sołeckiej.
Pani sołtys jest szczęśliwa, dziękuje panu Norbertowi Dykowskiemu, Tomaszowi Szewczykowi, Jerzemu Szewczykowi, swojej mamie, rodzinom z Dolic, Reńska, Starego Przylepu Zaborska, Warnicy.
Pan Arkadiusz Gabrysiak ,beneficjent tej akcji jest bardzo szczęśliwy a o Pani Sołtys mówi krótko ,jest niezastąpioną, jak nie będzie chciała być dalej sołtysem ,to i tak ją wybierzemy .Nie spodziewałem się – takiego obrotu sprawy, mówi- bardzo dziękuję wszystkim. Trzeba dać w niedzielę na msze, żeby ksiądz podziękował wszystkim w moim imieniu, tak żeby podziękować.
My również dziękujemy całej społeczności sołectwa ,Radzie Sołeckiej, wszystkim ,którzy wzięli udział w tej akcji.
Bo to była akcja na 6,celujący. Fundacja wszystkie zebrane Fundusze przekaże w dniu 26 września 2018 do sklepu w Pyrzycach na zakup aparatu. Jeszcze raz gratulacje za tak wielkie serce i bardzo sprawną organizacje tej charytatywnej akcji.

Pełnomocnik Oddziału Fundacji
mgr Tadeusz Malec

Z ostatniej chwili

Fundusze dla Pana Arkadiusza zebrane. Właśnie w niedzielę w Barnimiu zebrano ostatnią i największą kwotę ponad 3000 tysiące złotych. Jeszcze w tym tygodniu cała kwota zostanie wpłacona do specjalistycznego sklepu w Pyrzycach celem zakupu aparatu CPAP .Beneficjent jest cały szczęśliwy i wdzięczny dla wszystkich ,którzy pomogli mu w problemie zebrania kwoty ,która dla niego była nie do pokonania.Wiecej o tym wydarzeniu w tekście ”Barnim wzięty”.Sercem i pierogami.
Wolontariusz Marcin.

Spotkanie w Kłębach

W dniu 3 lipca 2018 roku odbyło się zebranie mieszkańców wsi Kłęby, w której jest siedziba Oddziału Fundacji. W zebraniu zorganizowanym przez Panią Wójt Gminy Warnice omówiono możliwość działania Fundacji w nowo wyremontowanej świetlicy. W zebraniu uczestniczyła Fundator Fundacji dr Teresa Cz. Malec, która podtrzymała swoją ofertę prowadzenia raz lub dwa razy w miesiącu spotkań lub imprez dla dorosłych i dzieci. Przyjęto to do wiadomości. Fundator nakreśliła wstępny program i poinformowała, że cały plan na rok oświatowy 2018/19 zostanie wywieszony na tablicy ogłoszeń Fundacji i Oddziału do końca sierpnia. Mieszkańcy mogą zgłaszać również swoje propozycje do Pełnomocnika Fundacji do 15 sierpnia. Na tym zebranie zakończono.

Pełnomocnik Oddziału.

Zajączek w Kłębach – 2018

W Niedzielę Palmową w wsi Kłęby ,gmina Warnice od rana było małe poruszenie. Sprzątano posesje wokół Kaplicy ,a następnie panowie biegali ,pochylali się w różnych zakątkach. Chowano 160 zajączków ,jajeczek ,baranków. Wszystko dla maluchów ,dzieci szkolnych. Wszystko dla podtrzymania tradycji, dla radości dzieci aby bardziej zapamiętały święta 2018 roku Udekorowano drzewka zielone jajeczkami przed wejściem do kaplicy. Dla dorosłych przygotowano herbatę i kawę. Po zakończeniu Mszy św. o godzinie 12.00 zaproszono dzieci i maluszków z ich opiekunami do poszukiwań wymienionych wyżej słodkości bo zajączki i jajeczka były oczywiście z czekolady.

Radości było dużo Zadowolone były dzieci i ich opiekunowie .Na zakończenie dzieci ,które zebrały najwięcej otrzymały nagrody .Zwyciężyła Laura Samson.
Bardzo było miło, że uczestniczyły w tej zabawie również dzieci z Przylepu oraz Wójcina. Zapraszamy również na następne imprezy.
Impreza odbyła się dzięki pracy wolontariackiej : Łukasza Samsona, Stelmacha Jarosława, Barana Bogdana i Ewy Skrzypczyk- Baran oraz pełnomocnika Oddziału Tadeusza Malca .Dziękujemy również paniom które pomogły zrobić kawę i herbatę.
Pomysłodawcą i sponsorem imprezy był oddział Fundacji dr Teresy. Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Kłębach.

Fundacja „Latwiej Razem” wyraża podziękowanie ks. Proboszczowi Piotrowi Sas Ilnickiemu z Parafii w Warnicy za udostępnienie i pozwolenie organizacji imprezy na posesji Kaplicy w Kłębach.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii z opisanej imprezy. Do zobaczenia.

Mikołaj 2017 w Kłębach

W dniu 6 grudnia 2017 roku odbyło się w Kłębach spotkanie z Mikołajem najmłodszych mieszkańców, ich babć, mam i rodzeństwa. Przybyli też zaproszeni goście ze wsi Wójcin.

Spotkanie poprzedzone zostało pięknymi występami Teatru „Emigatis” z Młodzieżowego Domu Kultury ze Stargardu, Przepiękne i nieprzemijające bajki Jana Brzechwy chwytały za serce nie tylko maluszków ale ich babcie, mamy, którym przypomniały ich dzieciństwo. Każde wyjście było oczekiwane i oklaskiwane gromkimi brawami ale często również zawołaniem maluchów „ jeszcze, jeszcze”. Zespół przyjechał z opiekunem p. Maciejem Dura – Pomarańskim, któremu jesteśmy zobowiązani za umożliwienie nam oglądania tak pięknej interpretacji pięknych tekstów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dziękujemy.

Po występach młodzi wykonawcy zostali obdarowani Mikołajami, cukierkami oraz wspólną paczką. Wręczono list z podziękowaniem władz Fundacji na ręce opiekuna. Wszyscy zapewnili się nawzajem dzieci i wykonawcy, że chętnie do siebie powrócą na wiosnę z kolejnym nowym repertuarem. Zapraszamy.

Po odjeździe teatru na zawołanie tradycyjne” Mikołaju, Mikołaju wszystkie dzieci Cię czekają” wkroczył piękny, z czerwoną laską i zaczęło się spotkanie. Niektórzy odważni, przybiegali nawet kilka razy do Mikołaja, ale były też płaczki i bojaźliwi. Taka jest tradycja a potem jak będą duzi ich mamy lub babcie przypomną im jak to przeżywali spotkanie z Mikołajem. Mikołaj rozdawał paczki, i małe mikołaje ufundowane przez Fundację i Fundatora.
Wesoła atmosfera towarzyszyła do końca. Widząc uśmiechnięte buźki dzieci mamy potwierdzenie, że opłacało się ponieść trochę trudu, aby przygotować to wydarzenie i miłe były też podziękowania zadowolonych dzieci i ich opiekunów.

W imieniu wszystkich uczestników pełnomocnik Oddziału Fundacji w Kłębach podziękował wolontariuszom:. Krystynie , Łukaszowi i Zenonowi Samson, Jarosławowi , Arturowi , Wiolecie Stelmach .Była bombonierka i książki. Do tych podziękowań dołączamy jeszcze słowa za wsparcie p. Beacie Samson.

Wszyscy dorośli też zostali poczęstowani cukierkami. Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego spotkania a milusińscy otrzymają zdjęcia w prezencie w niedzielę.

Fundator Fundacji „Łatwiej Razem” dr Teresa Cz. Malec serdecznie dziękuje Ks. Proboszczowi Piotrowi Sas Ilnickiemu za udostępnienie kaplicy /świetlica w Kłębach w remoncie/. Bez Jego akceptacji nie byłoby możliwe to zdarzenie.

Relacja z tego wydarzenia
Pełnomocnik Oddziału w Kłębach
mgr Tadeusz Malec

Dzień Dziecka 2016 w Kłębach

DZIEŃ DZIECKA W KŁĘBACH 2016

Z maleńkim opóźnieniem ale za to bardzo przyjemnie obchodzono

DZIEŃ DZIECKA W KLĘBACH

4 czerwca 2016 roku  na placu w środku wsi stanęło małe miasteczko (dmuchane konstrukcje), namiot ze słodyczami, wiele różnych propozycji zabaw.

Pani Sołtys oraz Rada Solecka wspólnie z Rodzicami umilały dzieciom czas.

Dopełnieniem „szczęścia” był jeżdżący z pełnym nagłośnieniem wóz strażacki. Cała wieś się dowiedziała, że we wsi zabawa najmłodszych.

Fundacja wsparła imprezę finansowo i na pewno uczyni to następnym razem, jeśli tylko zostanie o to poproszona , bo „łatwiej razem”

a wszystkie dzieci są „nasze”.

Do zobaczenia następnym razem

Wolontariusz Wioleta S.