Plany na najbliższe tygodnie w oczekiwaniu na święta.

Plany na najbliższe tygodnie w oczekiwaniu na święta.

Okres listopad – grudzień to bardzo pracowity czas. Już ruszają przygotowania do takich świąt jak Mikołaj, Gwiazdka, Nowy Rok, bo z każdej tej okazji przygotowujemy coś ciekawego lub pożytecznego dla dzieci, bezdomnych, biednych lub opuszczonych. Dla tych, o których nie wolno zapomnieć, którym trzeba zrobić niespodziankę aby poczuli że są potrzebni, że ktoś o nich myśli, że mają przed sobą jeszcze dobrą przyszłość i szanse, że los się odwróci i będzie dobrze. To nasza rola. Dawać nadzieję, to też dużo a czasami  właśnie brak tej nadziei powoduje załamanie i utratę wiary, że warto jeszcze żyć.

W tym roku przygotujemy paczki ze słodyczami dla dzieci, paczki żywnościowe dla dorosłych, spotkania z Mikołajem, zbiórkę AGD, paczki dla skazanych oraz listy do samotnych. W chwili obecnej zwracamy się indywidualnie do wolontariuszy i znajomych o zbieranie materiałów biurowych, drobnych upominków, długopisów do paczek. Zamówiliśmy kartoniki na poczcie, worki w zaprzyjaźnionych placówkach handlowych. Prowadzimy rozmowy z kandydatem na Mikołaja, tego w stroju czerwonym i tego, który rozwiezie upominki do beneficjentów. Zbieramy również deklaracje od osób chętnych do przygotowania indywidualnych paczek dla potrzebujących.

Bardzo pracowity okres ale i nadchodzące święta każdego roku są specyficzne. Bo czeka na nie każdy, młody, starszy, dzieci. Tak naprawdę wszyscy. Będziemy pełni nadziei, że dla każdego znajdzie się coś co sprawi przyjemność i będzie dowodem na to, że jest zauważany, potrzebny. To tak mało kosztuje a sprawić może dużo radości. Pamiętajmy o tym.

Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt z Fundacją lub Oddziałem.

Z pozdrowieniem

dr Teresa Cz. Malec

2018-10-30T18:49:40+00:00