Ponownie w Kłębach paczki z żywnością

Szymon sponsor i jego mama i inni.

W ostatnich dniach mieliśmy prośby od paru rodzin o rzeczy różne domowe, ciuchy, zabawki. Z listów wynikało, że są w potrzebie i dosyć szybko liczą na pomoc. Jak zwykle rozdzwoniły się telefony i prosiliśmy o wsparcie naszych znajomych. Najprędzej odpowiedziały nam rodziny ze Stargardu i Lisowa. Natalia podzieliła się swoimi zbiorami bardzo chętnie, z uśmiechem przywiozła swoje piękności do bazy Fundacji. Ona wie co to wolontariat i bierze udział w wieli akcjach, zbiera makulaturę, nakrętki. Dziękujemy. Natychmiast prześlemy je innym dzieciom.

Bardzo nas ucieszył mały Szymon, który towarzyszył swojej mamie. Patrzył jak mama przekazuje worek ubrań, jego i brata oraz innych rzeczy. Wie, że to pojedzie do innych dzieci. Kiedy go zapytałam, czy wie ze to oddamy dla innych, powiedział z uśmiechem, że ona jeszcze dużo w domu ma.

Przy tej okazji bardzo proszę, przekazując coś dla innych, czyńcie to państwo na oczach waszych dzieci. To bardzo dobra okazja aby uczyć dobroczynności. Od małego. Będą rozumieć, że to potrzeba i pamiętać, że od małego to czynili.

Z podziękowaniem

dr Teresa Cz. Malec

Wakacje, wakacje a w Fundacji praca …

Kochani. Ogłoszona jest przerwa wakacyjna bo wolontariusze mają swoje plany. Nie chcemy ich krępować ale pewne sprawy wymagają załatwienia. Teraz zbieramy zabawki dla pewnej rodziny. Jesteśmy zadowoleni bo pewna partia jak zwykle już została dostarczona. Pan Czesław ze swoją córka Natalką już przywieźli pełen worek. Przed godziną wyjechały na pocztę  i do Bartoszyc. Następna porcja przyjedzie we wtorek od pani Elżbiety. Już zapowiedziała swój przyjazd. Na pewno dzieci z rodziny wielodzietnej znajdą swoje ulubione. Kochani pieniądze to nie wszystko. Teraz zbieramy rzeczy, pościel, odzież, ręczniki, wszystko co może się przydać w 10 osobowym gospodarstwie. Prosimy o wsparcie jeśli macie Państwo możliwości i chęci pomóc innym.

Ponadto trwają imprezy i spotkania w kilku organizacjach, którym Fundacja patronuje.

Wolontariusz Michał.

II Kiermasz „bezgotówkowy” w Kłębach

30 maja 2021 w Kłębach zaproszono mieszkańców z Gminy Warnice na kolejny II „bezgotówkowy” Kiermasz rzeczy różnych, przekazanych przez Bank Żywności im. Jacka Kuronia w Szczecinie.
O godzinie 16.00 w sali głównej świetlicy w Kłębach na pierwszym stoliku zostały wyłożone miski, durszlaki miseczki, łyżki, miski sałatkowe, przybory do otwierania napojów, sitka, serwetki, koszyczki, garnki ogrodowe, szklanki, miseczki szklane na słodycze, słoiki na kompot. Wiele innych.
Drugi stolik to chemia: lampiony, płyny do kąpieli, szampony, świece w słoikach, komplety do mycia, mydełka, nakładki do mopa, chusteczki przeciw plamom do prania, golarki, gąbki do mycia kuchni, nożyki, rękawiczki higieniczne, zapachy, wkłady zapachowe, kremy do skóry i inne.
Trzeci stolik to ponad 45 okularów do czytania w różnych rodzajach od +1.0 do +3,5. Osoby starsze były bardzo zainteresowane i nawet jeśli jeszcze miały stare to mogły sobie wymienić, bo oprawki były naprawdę ciekawe.
Czwarty stolik to artykuły spożywcze. Tosty, bułki na hamburgery, bułki do pieczenia na grillu. Mąki bardzo delikatesowe, bezglutenowe, jaglane, zestawy na ciasta, do pieczenia chleba, budynie ,kisiele, kremy w proszku, musy, mleka sojowe, wszystko bardzo BIO…

I Kiermasz „książek dla dzieci”..

Z okazji Dnia Dziecka po raz pierwszy przygotowano około 40 książeczek i książek dla dzieci. Różnorodna tematyka od tych dla maluszków do nastolatków. Bardzo cieszyliśmy się kiedy książeczki znikały zabierane przez dzieci. One były naszymi najważniejszymi gośćmi tego dnia. Zostało kilka, które przekażemy na fanty dożynkowe dla KGW.
Bardzo nam miło, że kolejny kiermasz przyciągnął już mieszkańców z pobliskich wsi. Byli już przedstawiciele z Zaborska, Wójcina, Barnima, Reńska.
Serdecznie dziękujemy za przybycie, jeśli znaleźli państwo i dzieci coś dla siebie to było nam miło.
Oddział Fundacji serdecznie dziękuje za pomoc pani Elżbiecie Durce
Do zobaczenia na następnych spotkaniach i oby były jeszcze bogatsze.
Organizatorem był Oddział Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Kłębach

Pełnomocnik Oddziału
mgr Tadeusz  Malec.

Program 2020 w działaniu

 

Wczesną godziną ranną 2 osoby szybko udają się do świetlicy. Trzeba przygotować salę na przyjęcie darów.
Właśnie jest środa 19 maja.
O godzinie 11.30 wjeżdża duży Tir na podwórko przy świetlicy w Kłębach. Takiego wielkiego chyba nie było. Otwieramy drzwi z tyłu budynku i zaczyna się szybka praca. Wózek widłowy wjeżdża i zsuwa palety pełne oleju, cukru, puszek, groszku, mleka i już nie pamiętam. Prawie 3 tony towarów, żywności.
Bardzo sprawni pani Agnieszka, pan Piotr, pan Łukasz i sympatyczny pan kierowca ale nie zapamiętałam imienia. Przepraszam.
Wszyscy z Banku Żywności imienia Jacka Kuronia ze Szczecina. Jesteśmy przygotowani. Przyjeżdża jeszcze 2 panów do pomocy przy rozładunku skierowanych przez GOPS w Warnicy. Po godzinie żegnamy Szczecin i zostajemy sami, wolontariusze z myślą jak to przygotować, żeby szybko wydawać nazajutrz i żeby nikt zbyt długo nie czekał. Braliśmy pod uwagę fakt, że jeśli sąsiad podwozi sąsiada, to żeby zbyt długo nie marudził z tą pomocą. Przychodzi Pani Jola Swat, po chwili przyjeżdża wolontariusz Konrad ze Stargardu, pani Wioletta Stelmach, zaczyna się narada. Wkrótce  zostaje przegłosowana propozycja pani Teresy i zaczynamy robić jednak wielkie paczki. Karton duży, reklamówka, karton mały. Razem dajemy spakować prawie dwadzieścia parę kilo towaru. Trudna sprawa ale wykonalna. Trwa to ponad 6 godzin. Takiego zespołu można tylko pozazdrościć. Jesteście naprawdę pracowici i kochani.
Jest 20 maja.
Rankiem, punkt wydawania jest już otwarty o godzinie 8.00. Czekamy w napięciu czy będą i kiedy pierwsi.
O godzinie 9.00 jest już pierwsza zainteresowana osoba. Cudnie. Pani Jola wydaje pierwsze paczki. Około  godziny 13.00 następują odwiedziny pani Kierownik GOPS w Warnicy i jej pracownic. Pomoc wzajemna przynosi efekty, wymieniamy wiadomości, prosimy o telefony. Jest współdziałanie. O godzinie 18.00 zamykamy. Jest wydane 58 %.To bardzo dobry wynik. Jutro drugi dzień 21 maja.
Już od 8.00 jest na dyżurze pani Wioletta, ja mam zadanie pilnować dokumentacji. To wszystko musi być policzone, zapisane. Idzie bardzo dobrze, w południe wspiera nas pani Agnieszka, potem przyjeżdża pani Emilia. Cały czas wspomaga nas pan Tadeusz. Godzina 18.00 zakończenie akcji. Została jedna paczka na sobotę rano. Jest super. 100 paczek trafiło do 55 rodzin. Jesteśmy dumni, wyrobiliśmy się i możemy być dumni z naszej pracy.
W sobotę 22 maja spotkaliśmy się wszyscy, którzy pracowali nad tym projektem oraz wcześniej przy „Kiermaszu bezgotówkowym” Były podziękowania i zapewnienia, że następna akcja w sierpniu może się powieść.
Panie : Jolanta Swat, Wioletta Stelmach – To kochane dziewczyny, które naprawdę się napracowały. Pan Konrad i Tadeusz na pewno czują w plecach ile te produkty ważą. Dziękuję wszystkim.

Jestem z Was dumna.
Fundator
Dr Teresa Cz. Malec

Kiermasz majowy –bezgotówkowy- w Kłębach

8.V.2021

Dzięki dobrej współpracy z Bankiem Żywności im Jacka Kuronia w Szczecinie Fundacja „Łatwiej Razem”, Oddział w Kłębach, pozyskał wiele ciekawych produktów, które mogą wzbogacić kilka gospodarstw młodych rodzin, bo do nich głównie były one skierowane.
Ponieważ trudno byłoby proponować towary bez oglądania Fundacja przygotowała nową formę – kiermasz bez pieniędzy. Jutro 9 maja, mamy będą mogły przyjść z dziećmi i znaleźć dla siebie potrzebne gadżety do mieszkania, łazienki, dla dzieci. Bardzo ciekawy jest zestaw dla milusińskich kotków i piesków. Wypchane poduchy zachęcają do wzięcia. Wanienka, worki na pieluchy, lampki, lampeczki, gry, obroże, kosmetyczki duże i małe. Torby zabawki, wieszaki, pudła na kosmetyki, na ręczniki, grzebienie, szczotki, półki ogrodowe, stojaki na papier i wiele innych. Wszystko wystawione w świetlicy wiejskiej w Kłębach. Fotki na dole pod tekstem mówią za siebie. Czekamy na rodziny jutro po obiedzie, jak to mówią na wsi..

9.V.2021

Godzina 14.30 już są pierwsi zainteresowani ale niestety są proszeni o zaczekanie. Jeszcze przypinane są ogłoszenia, że obowiązują maseczki, tylko 3 osoby na raz oraz odpowiednie odstępy.
Ale o godzinie 14,45 już wpuszczamy. Nasz kiermasz odwiedziła pani sołtys Emilia Werstak. Jesteśmy po chwili jako organizatorzy zadowoleni, bo widzimy nie tylko zainteresowanie ale i zaciekawienie nad wyborem i niedowierzanie, że za darmo, takie nowe i fajne rzeczy. Ot człowiek nawet czasami nie pomyśli, że są takie udogodnienia i takie fajne drobiazgi- powiedziała pewna starsza pani. Były mamy z dziećmi, byli tatusiowie, mężowie, babcie i wnuczki. Byliśmy zachwyceni. A wieczorem już żałowali Ci co nie przyszli.
O godzinie 16:30 było po Kiermaszu. Pozostały dwie budki na koty i jakieś dwa drobiazgi. Przekazaliśmy do KGW na fanty na imprezy.
O godzinie 17.00 zostaliśmy poczęstowani smacznym sernikiem, który przyniosła pani przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki” Basia Nowicka. Wiceprzewodnicząca Jola Swat zrobiła kawkę I było bardzo przyjemnie. Wszyscy byli zadowoleni.
Zadowoleni byli również organizatorzy. Potem jeszcze tylko posprzątać ,oddać klucz dla Pani Sołtys, pozdejmować plakaty.
Zadowolenie z udanej kolejnej imprezy w Kłębach było udziałem pana Tadeusza, pełnomocnika Oddziału.
Dziękujemy i prosimy o następne.
Szczególne podziękowanie dla pani Agaty Mazur z Banku Żywności im. Jacka Kuronia w Szczecinie, za to że o nas pamiętała. Oby tak dalej.

Zapisała
Wolontariusz Teresa.

Dodatkowe wsparcie dla seniorów w Kłębach

Dzięki pozytywnej decyzji  Banku Żywności w Szczecinie, Oddział Fundacji w Kłębach został obdzielony dobrem różnym: mąka, cukier, olej, mleko, puszki rybne, puszki mięsne, czekolady, makaron, kasza manna, majonez, wafle. Oczywiście w różnych ilościach.

Wolontariusze Fundacji postarali się zrobić z tych zbiorów paczki dla osób w wieku powyżej 80 roku życia oraz dla osób  niepełnosprawnych zamieszkujących we wsi Kłęby.

Pan Tadeusz pojechał do Szczecina z myślą, że każda porcja żywności się przyda szczególnie osobom starszym, nie wychodzącym teraz z domów ze względu na pandemię.

Przygotowano 20 paczek i przekazano 8 kg mąki dla Koła Gospodyń Wiejskich w Kłębach, przyda się na wypieki na imprezy społeczne dla mieszkańców wioski, kiedy zakończy się ta straszna pandemia. Mamy nadzieję, że Bank Żywności w Szczecinie będzie uważał nas dalej za partnera do wspólnej opieki nad potrzebującymi.

Wolontariusz  Artur.

12 kwietnia 2021 Kłęby.

Zajączek z okazji świąt wielkanocnych 2021.

Bardzo trudny czas. Bardzo smutny czas. Nie możemy pracować jak chcemy, pełną parą. Ale chociaż troszkę. Najpierw wyjazd pełnomocnika Oddziału w Kłębach do Kołbaskowa za zezwoleniem Banku Żywności w Szczecinie po przepięknej urody jabłka. Po przywiezieniu do świetlicy w Kłębach, paczkowanie  ponad 250 kg do worków spożywczych. Rozwieźliśmy do 11 rodzin i osób starszych w 5 miejscowościach. Kilka osób starszych otrzymało jabłka w naszej rodzimej wsi. Potem sobotnie popołudnie i stanie przy koszu w Carrefourze w Szczecinie, kilka godzin zbierając składniki spożywcze do paczek dla potrzebujących, podopiecznych GOPS w Warnicy. Przygotowano w niedzielę paczki żywnościowe, wzbogacone o zakupy sponsora, bo w markecie było słabo wyjątkowo w tym roku.

W poniedziałek o godzinie 14.00 przyjechała do świetlicy w Kłębach pani Wójt Gminy Warnice i była bardzo zadowolona, że jej 40 podopiecznych otrzyma paczki na święta. Chcieliśmy aby były bogatsze ale chociaż symbolicznie, aby zapewnić, wszystkich potrzebujących, że o nich pamiętamy. Dołączone ładne życzenia będą tego poświadczeniem. Bardzo dziękujemy pani Wiolecie, panu Tadeuszowi, że stali w Markecie, panu Jarkowi, panu Arturowi. Mamy nadzieję że następnym razem będzie lepiej i bogaciej. Dziękujemy za przekazane płyty CD, będą upominkami dla zainteresowanych oraz wolontariuszy, w podziękowaniu za ich pracę. Część prześlemy do centrali do Olsztyna, a część będzie do dyspozycji w Oddziale. Szkoda, że nie możemy zrobić więcej ale pandemia nie odpuszcza, bardzo nie odpuszcza.

Wiemy, że wszystkie nasze współdziałające organizacje pozarządowe też mają swoje kłopoty ze spotykaniem się, ale każdy robi to co w jego możliwości. Najważniejsze jest zdrowie. Niech pomaga ten co może, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Pomogliśmy w indywidualny sposób 7 rodzinom, a w Olsztynie zbierana jest odzież. Nad tym czuwa pani Alicja.

Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom i życzymy im dużo zdrowia, aby mogli nam  dalej pomagać .

FUNDACJA ponownie obdarowana

Już po raz trzeci do Fundacji przyszła paczuszka z podarowanymi gadżetami. Przysłała je pani Wiesława z Chodzieży. Serwetki trzy w różnych wzorach, kolorach i wielkości ,czapeczki dwie, różowa i niebieska, kubek ,piękna świeca. One mają wartość szczególną, bo są wykonane własnoręcznie przez panią Wiesławę. Zawsze przychodzi też piękna karta .Dziękujemy.

Wszystkie te dary  zostaną ,jak każdego roku, wylicytowane wśród naszych wolontariuszy i znajomych Fundacji. Zachęcamy.

 Bardzo będziemy zadowoleni ,kiedy wszystkie produkty znajdą właścicieli. Cena wywoławcza 10 zł za sztukę. Uwaga: są już pierwsi chętni .. Czekamy dalej .W celu zakupu prosimy o  kontakt na pocztę Fundacji .Cała akcja trwać będzie do 20 grudnia.

Serdecznie dziękujemy Pani Wiesławie i życzymy zdrowych i spokojnych świąt i prosimy nie zapominać o nas. .  …….!Nasza akcja dalej trwa.

 Z tej jednej i drugiej akcji Pani Wiesławy powstał pomysł, aby uczynić z tego zwyczaj .I tak dalej trwa .Nasze wielkanocne jajka były piękne. Koszyczki też. Prosimy więc nadal.

.Jeśli, umiesz coś  samemu: wydziergać serwetkę, zrobić bombkę ,jajko wielkanocne, zabawkę ,palemkę.  Zrób i .prześlij do nas.

 Szanowni Państwo -pieniążki za wasze prace idą na rzecz naprawdę potrzebujących. Zachęcamy Szczególnie teraz kiedy tak długo jednak się izolujemy i nadchodzą zimowe wieczory. Mamy nadzieję, że fajne gadżety  pojawią się na naszej aukcji.

Z góry dziękujemy i czekamy na wyniki waszej pracy do 25 marca 2021 roku. Uwaga wszystkie prace, wykonane przez wolontariuszy ,zaprezentujemy jak zwykle na naszej stronie Fundacji.. Będą pokazem Państwa zdolności i oczywiście dobrej woli działania na rzecz innych.

Wolontariusz T. K.

Mikołaj i SWIĘTA 2020

Szanowni Państwo.

Pandemia wyjątkowo w tym roku uniemożliwia nam zorganizowanie imprez, spełnienie marzeń o wyjątkowych niespodziankach, jak każdego roku, jest trudno.

Musimy przede wszystkim dbać o zdrowie. Nasze i naszych bliskich, a przede wszystkim tych najstarszych i najmłodszych. Najmłodszych, żeby nie było im smutno bo niekoniecznie wszystko rozumieją czym jest pandemia. Starszych, żeby byli przekonani że o nich pamiętamy i jesteśmy im wdzięczni za wszystko co od nich dostaliśmy.

Kochani, mimo tych trudności postarajmy się, żeby sam fakt nadejścia Świąt Bożego Narodzenia napawał nas już dobrymi myślami, ciepłotą pozytywnym myśleniem.

6 grudnia przed świętami, przychodzący Mikołaj to symboliczne myślenie, pamiętanie o wszystkich ale szczególnie opuszczonych, zapomnianych, samotnych. Jeśli są wokół Was pamiętajcie o Nich i sprawcie, żeby chociaż symboliczny czekoladowy Mikołaj zaświadczył, że są przez nas zauważani i szanowani. Będzie im miło. Prezent to nie wszystko. Powinna się liczyć przede wszystkim pamięć.

Sytuacja w tym roku jest bardzo trudna dla Fundacji, bo za bardzo nie mamy możliwości wymagać od naszych wolontariuszy, aby przemieszczali się z miejsca na miejsce. Musimy ich chronić, aby mogli nam pomagać w następnych latach. Mimo to postaramy się podzielić tym co dostaniemy. Co zbierzemy na ciągle działającej zbiórce i przekażemy według naszych możliwości.

Przepraszamy, Mikołaj w następnym roku na pewno będzie łaskawszy i bardziej wszechstronny.

Teraz przypominamy się jeszcze, że czekamy na darczyńców. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę na konto, i każdą rzecz przekazaną na rzecz podopiecznych naszej Fundacji.

W oczekiwaniu na Państwa dobroduszność i szczodrość.
Z prośbą do naszych darczyńców
dr Teresa Cz. Malec założyciel Fundacji.
Olsztyn/Kłęby 2020.

Życzymy udanego Mikołaja i Świąt

Słowo, które jest
wspaniałym darem Bożym,
ma być słoneczne
i lecznicze.

Dobre słowo leczy smutek


Zbliżające się Święta Wielkanocne niech przyniosą nam nadzieje na nadchodzące dni i miesiące.
Siłę i chęć niesienia wzajemnego dobra .
Optymizm , że następne będą znowu normalne.

W nadziei, aby życzenia się spełniły
Założyciel Fundacji „Łatwiej Razem”
dr Teresa Cz. Malec

„Myśli wg.Optymistom łatwiej.Edycja Świętego Pawła 2009.”

Plan pracy Centrum Wsparcia na rok 2020

 1. W ramach Centrum Wsparcia „Łatwiej Razem” w oddziale w Kłębach w roku 2020 kontynuować będziemy:
  • porady prawne i socjalne według zapotrzebowania,
  • zbiórkę żywności, agd, odzieży,
  • poradnictwo w ramach zorganizowanych form dla środowiska lokalnego,
  • przygotowywanie paczek żywnościowych i rzeczowych,
  • wspieranie innych organizacji pozarządowych w akcjach dla wymagających wsparcia
 2. Jako zadanie całoroczne Centrum w dalszym ciągu przyjmuje dbałość o wolontariat i jego rozwój.
 • poszukiwanie możliwości na różne formy pomocy dla potrzebujących i wykluczonych.
 • współpracę ze wszystkimi organizacjami dla których Fundacja jest założycielem lub ma nad nimi Patronat i podpisane porozumienia,
 • organizowanie spotkań na rzecz podopiecznych Fundacji.

Za nadzór nad realizacją przez wolontariuszy powyższego planu zatwierdzonego przez Radę Programową i Zarząd Fundacji, odpowiedzialny jest Pełnomocnik Oddziału.

Kontakt                                                                                             Zatwierdzony uchwałą Rady Programowej z dnia 31.03.2020
tel. 604075106

W oczekiwaniu na dary i wsparcie dla naszych podopiecznych

Dary dla Fundacji

Już po raz kolejny do Fundacji przyszła sympatyczna paczuszka z podarowanymi gadżetami. Przysłała je pani Wiesława z Chodzieży. Serwetki, czapeczka mają wartość szczególną, bo są wykonane własnoręcznie przez panią Wiesławę. Zegarek, ochronka, ręczniczki są sympatyczne i zostaną wylicytowane wśród naszych wolontariuszy i znajomych Fundacji. Na czapeczkę i 2 serwetki /wszystkich jest 4/ są już chętni. Czekamy dalej.

Serdecznie dziękujemy Pani Wiesławie i życzymy zdrowych i wesołych świąt i prosimy nie zapominać o nas. To tyle i aż tyle bo …….!

Miło mi donieść że z tej jednej i drugiej akcji Pani Wiesławy powstał pomysł, aby uczynić z tego zwyczaj. Prosimy, umiesz coś zrobić, wydziergać, zrobić bombkę, szalik, prześlij do nas, a my w ten sposób powiększymy zasoby naszej Fundacji. Przygotujemy dobrą aukcję i powiadomimy na stronie o jej wynikach. Szanowni Państwo, wasza praca na rzecz naprawdę potrzebujących. Zachęcamy, idzie zima, długie wieczory. Mamy nadzieję, że kurczaki, jajka, baranki pojawią się na naszej aukcji. Każde święta a przed nimi aukcja rękodzieła.

Z góry dziękujemy i czekamy na wyniki naszej akcji do 15 marca 2020 roku. Uwaga, jest już sponsor na ciekawe nagrody za najładniejsze prace, wykonane przez wolontariuszy i darczyńców.

Wolontariusz T. K.

Paczki, upominki
niespodzianki z okazji Mikołaja i Świąt 2019

W czwartek 5 grudnia przedstawiciele Fundacji złożyli wizytę Dyrektorowi Zakładu Karnego w Stargardzie. Przywieziono 30 upominków dla chwilowo lub dłużej wykluczonych. Materiały biurowe zakupione i zebrane przez darczyńców na pewno pozwolą na dodatkowy kontakt pisemny penitencjariuszy z rodzinami, pozwolą chociaż na chwilę rozwiązując krzyżówkę zapomnieć o sytuacji w jakiej się znajdują. Pozwolą mieć nadzieję że ktoś pamięta, że ich los się odmieni i wrócą do społeczeństwa. Były to już kolejne takie odwiedziny Fundacji w ZK.

W dniu Św. Mikołaja pierwsze wizyty miały miejsce u naszych milusińskich. Te 2 zielone worki to zabawki, Przytulanki misie, koniki, laleczki. Pojechały do dzieci z Przedszkola w Koszewie i Starym Przylepie. Upominki w postaci Mikołaja z czekolady i zabawki otrzymały również dzieci w Ośrodku Zdrowia w Warnicach oraz dzieci, które przyszły jako pierwsze z rodzicem do Urzędu Gminy w dniu 6 grudnia.

W tym samym dniu, 6 grudnia o godzinie 14.00 miało miejsce kolejne miłe zdarzenie. Przy herbatce i smacznym cieście spotkało się grono darczyńców i obdarowanych. Z inicjatywy Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem”, Oddział w Kłębach grupa wolontariuszy i ludzi dobrego serca, przygotowała paczki żywnościowe, Każda rodzina przygotowała po 2 paczki, dosyć okazałe jak widać na zdjęciach. Pani Wioletta z synem Konradem i mężem Jarosławem odpowiednio je zabezpieczyli, poprzez dowiązanie odpowiednich rączek. Pan Tadeusz zawiózł do Gminy. Pani Wójt wspólnie z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zaprosiły do Urzędu tych z państwa, którym takie paczki na pewno się przydały. Na spotkaniu pani mgr Alina Werstak w imieniu Gminy oraz dr Teresa Cz. Malec w imieniu wolontariuszy Fundacji zapewniły o stałej chęci pomocy i wsparcia a także o pamięci o wszystkich potrzebujących.

Z okazji nadchodzących świąt złożono sobie nawzajem życzenia zdrowia i pomyślności. Wśród paczek były 2 przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 ze Stargardu. Część paczek po spotkaniu niektórym osobom ze względu na stan zdrowia, zostały zawiezione samochodem do domów.

Pełnomocnik Oddziału bardzo dziękuje wolontariuszom i darczyńcom:

Wiolecie, Wiolecie, Jarkowi, Konradowi, Teresie, Janowi, Magdzie, Czesławowi, Natalii, Ewie, Patrykowi, Anecie, Elżbiecie, Sylwestrowi, Henrykowi, Bożenie, Bogdanowi, Tadeuszowi, Arturowi za zakup produktów i przygotowanie paczek. Bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że w roku przyszłym też spotkamy się przy takiej akcji.

Oj napracował się ten Mikołaj tego roku ….. ale jesteśmy szczęśliwi, że przyszedł do Naszej Fundacji i był stosunkowo bogaty. Do Siego Roku.

Wolontariusz Konrad.

Mamy wspaniałych przyjaciół.

Kochani, życie jednak jest piękne a sytuacje wręcz zaskakujące. Poprosiliśmy o wsparcie, przekazywanie zabawek i innych produktów potrzebnych do sporządzenia paczek przedświątecznych lub normalnej pomocy dla potrzebujących. Mamy już duże zadowolenie. Odpowiedziało kilkanaście osób. Jesteśmy pewni, że dalsza akcja przyniesie pełny sukces. Nie mamy za sobą mediów które przekazywałyby nasze prośby ale tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że odpowiadają osoby, które doceniają naszą cichą i stosunkowo skromną pracę. Ważny jest gest dobrego serca w każdych warunkach. Przygotowujemy 3 imprezy dla dzieci, chcemy dotrzeć z pomocą i upominkami w tym roku do ponad 120 osób. Przekazaliśmy w tym tygodniu wsparcie finansowe dla 17 osób. 12 wolontariuszy przygotowuje indywidualne paczki żywnościowe, które zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących w naszej gminie.

Staramy się o następne. Jeśli chcecie bądźcie z nami. www.latwiejrazem.pl

Małe gesty a święta mogą być dla wielu dzieci i dorosłych o wiele przyjemniejsze. Jesteśmy pod telefonem. Czekamy.

Dziękujemy za wszystko dotąd, prosimy o jeszcze.

Wolontariusz Artur

Od Fundacji dla dzieci „2019”

Jak każdego roku rozpoczęliśmy przygotowania do sporządzania paczek dla dzieci.

Prosimy swoich wolontariuszy i przyjaciół o zbieranie zabawek w bardzo dobrym stanie, kupowanie nowych i przekazywanie ich do Fundacji. Będą wielką uciechą i niespodzianką od Mikołaja lub pod choinkę. Jesteśmy zbudowani bo pierwsze zbiory są już bardzo owocne.

W ostatnich dniach odwiedziła Fundację w Oddziale, rodzina pani Magdy. Pan Czesław i ich córka Natalia, obdarowali nas bardzo dużą ilością zabawek i różnych upominków dziecięcych.

Bardzo dziękujemy w imieniu przyszłych beneficjentów.

Wszystkich Państwa bardzo prosimy o pomoc w dalszym zbieraniu potrzebnych rzeczy, To nie prawda, że dzieci nasze mają wszystko. Są takie rodziny, że rodzice w dalszym ciągu mają ograniczone możliwości i nie są na tyle zamożni aby zapewniać dzieciom zbyt często przyjemności. Sami wiecie również Państwo, że dzieci też się szybko nudzą i chciałyby coś nowszego.

Za to aby uśmiech nie znikał  z ich twarzy postarajmy się i podzielmy tym co dla nas już zbędne, a jeszcze może stanowić radość dla innych. Serdecznie prosimy i dziękujemy.

Prosimy o kontakt telefoniczny podany na stronie: www.latwiejrazem.pl

Wolontariusz  R.D

Wakacje za nami. Co słychać w Oddziale Fundacji.

W ramach aktywnego udziału Fundacji w życiu lokalnym, jej przedstawicielka uczestniczyła w zebraniu wiejskim w dniu 18 września 2019 /środa/ na temat podziału funduszu sołeckiego i innych problemów środowiska.

W ramach dyskusji przedstawicielka Fundacji zaproponowała wyjazd do teatru oraz wymianę tablicy przy wjeździe do miejscowości, gdzie mieści się Oddział Fundacji. W ramach poprawy bezpieczeństwa poparliśmy wniosek mieszkańców o zmiany, poprzez ustawienie odpowiednich tablic i znaków ograniczających prędkość

Dyskusja była bardzo ożywiona. Zarówno pani Wójt jak i pani sołtys obiecały przychylne podejście do naszych wniosków a reasumując było ich dosyć sporo. A w tym: budowa szafy w świetlicy na wyposażenie, odnowa wiaty, budowa garażu, wyjazdy na grzyby i inne imprezy integracyjne.

Po zebraniu dokonano zmiany tablicy ogłoszeniowej Fundacji przed świetlicą

W następnych dniach przekazano zebrane  czasopisma i krzyżówki dla 11 zainteresowanych oraz segregatory i materiały biurowe dla instytucji zdrowia publicznego Odbyto spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie na temat wolontariatu.

W przygotowaniu zebranie członków oddziału, wolontariuszy w związku z rozpoczynającym się rokiem oświatowym 2019/2020.

Opr. Pełnomocnik Oddziału.

PODZIĘKOWANIE ZA SERCE I PRACE NA RZECZ FUNDACJI

W imieniu wszystkich beneficjentów naszej Fundacji, obdarowanych i wspomaganych serdecznie dziękuje za darowizny finansowe, rzeczowe oraz działalność na rzecz Fundacji „Łatwiej Razem”.

Podziękowania niech płyną do: pp. Janiny i Tomasza Pastuszków z Olsztyna, p. Wojciecha Dudańca, pp. Alicji i Zbigniewa Bartkowiak, p. Marii Truszkowskiej z Olsztyna, p. Wiesława Mysłka z Warszawy, jego małżonki Krystyny, p. Marcina Malca z Warszawy, p. Aleksandra Łuczaka z Legionowa, pp. Teresy i Jana Wojtkunów ze Stargardu, p. Renaty Śliwki ze Szczęsna, p. Grażyny Perkowskiej z Klewek, p. Piotra Ogonowskiego z Kaborna, p. Anety Pawelczyk-Piłat z Olsztyna, p. Grażyny Załęskiej z Klebarka Wielkiego, Michała Gawrońskiego-Malec z Warszawy, Szymona Jaworskiego z Olsztyna, p. Jarosława Stelmacha ze Stargardu, p. Tadeusza Malca z Kłęb, p. Iwony Kusiewicz z Korsz, p. Zbigniewa Lemańskiego z Olsztyna, p. Teresy Koszykowskiej z Olsztyna, p. Edyty Makowskiej z Kaborna, p. Remigiusza Dobkowskiego i Wacława Domaszewicza z Olsztyna.

Serdeczne podziękowania za pracę społeczną na rzecz Fundacji dla p. Jarosława Jaworskiego z Olsztyna, p. Artura Stelmacha ze Stargardu i p. Alicji Bartkowiak z Olsztyna.

Szczególne podziękowania za współpracę i pomoc prawną dla Kancelarii Radców Prawnych „Dudkowski & Jaworski” z Olsztyna.

Podziękowania pani Marzenie Konopka z Kaborna za pomoc w sprawach ważnych dla Fundacji. Podziękowania dla ks. Proboszcza Piotra Sas Ilnickiego z Warnicy. Pani Ewie Szymczyk-Baran z Grabowa za szerzenie idei wolontariatu i Fundacji wśród uczniów.

Na koniec bardzo dziękuje wszystkim za wszystkie gesty dobrej woli. Były one bardzo pomocne i ważne w naszej działalności. Mam bardzo dużą nadzieję, że pozostaniecie Państwo z nami kolejny rok i będziemy mogli razem, już za kilka miesięcy, świętować 10-lecie naszej Fundacji. Będziemy mogli opowiedzieć wszystkim o naszym wolontariacie.

Z wyrazami szacunku i poważania
Dr Teresa Cz. Malec
Kłęby 15.08.2019

PODZIĘKOWANIA

Akcja „Zima 2018/19” zakończona

Zima 2018/19 polegała na zbiórce rzeczy dla dzieci i dorosłych  w 2 punktach głównych – w Olsztynie i w Kłębach. Następnie były one rozdysponowywane do następujących miejscowości: Klewki, Kaborno, Olsztyn, Warnice, Kłęby, Stary Przylep,  Nowy Przylep, Stargard, Lisowo, Barnim, Warnice, Trękusek, Biskupiec ,Kluczewo, Nowe Worowo ,Wygoda, Rykowiec, Stryjewo oraz indywidualnie w kilku miastach w Polsce. Wolontariusze Fundacji bardzo często sami docierali do osób potrzebujących. Ogłaszane były apele przez cały rok na stronie internetowej Fundacji . Wysyłane prośby do sponsorów i ludzi dobrej woli, aby przekazywali rzeczy, odzież, art. gospodarstwa domowego. Zebrano ubrania oraz rzeczy gospodarstwa domowego na łączną kwotę po wycenie ponad 8198 zł na terenie Oddziału w Kłębach i w siedzibie w Kaborno. Bardzo duże wsparcie otrzymaliśmy dzięki pracy wolontariusza Jolanty 3 krotnie z Berlina. Zbiórka była możliwa dzięki udostępnieniu na krótkie okresy przez wolontariuszy pomieszczeń we własnych domostwach, księgowego Fundacji w Olsztynie oraz Fundatora w Kabornie i Pełnomocnika  w Kłębach. Otrzymane dary starano się rozprowadzić do potrzebujących rodzin w terminach bardzo krótkich Kilkakrotnie wysłano za pośrednictwem Firmy Star Kurier w Stargardzie bezpośrednio do zainteresowanych.. Wbrew wyrażaniu często  opinii że teraz już nie ma potrzeby zbierać podobnych rzeczy to stwierdzamy że są tak biedne rodziny i to duże z bardzo małymi rentami lub zasiłkami, że potrzebne im jest wszystko. Pomogliśmy w inny sposób ponad  15 rodzinom poprzez przygotowanie pism urzędowych, organizowanie rozmowy z psychologiem, terapeutą rodzinnym, mediatorem, pisanie listów  do osadzonych od rodzin, składanie zażalenia. Zebrane rzeczy Fundacja przekazała  dla rodzin z województwa  zachodnio pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Akcja „Wiosna 2019” rozpoczęta.

Pełnomocnik Oddziału.

Plan pracy Centrum Wsparcia na rok 2019

 1. W ramach Centrum Wsparcia „Łatwiej Razem” w Kłębach należy w roku 2019 kontynuować:
  • porady socjalne według harmonogramu zamieszczanego na stronie www.
  • zbiórkę żywności, rzeczy, ubrań, książek,
  • poradnictwo w ramach zorganizowanych form oraz na zapotrzebowanie osób zainteresowanych,
  • poradnictwo zdrowotne i rekreacyjne,
  • przygotowywanie paczek żywnościowych i rzeczowych dla potrzebujących.
 2. Jako zadania całoroczne Centrum przyjmuje dbałość o wolontariat, jego rozwój a także popularyzowanie wśród społeczności lokalnej jego idei.
 • poszukiwanie możliwości na różne formy pomocy, dla potrzebujących i wykluczonych, którzy zgłaszają się do Fundacji o pomoc,
 • współpracę ze wszystkimi organizacjami dla których Fundacja jest założycielem lub ma nad nimi Patronat i podpisane porozumienia,
 • organizowanie spotkań i inicjowanie nowych na rzecz podopiecznych Fundacji.

Za nadzór nad realizacją przez wolontariuszy powyższego planu zatwierdzonego przez Radę Programową i Zarząd Fundacji, odpowiedzialny jest Pełnomocnik Oddziału.

Dyżury w Centrum w każdą pierwszą środę miesiąca

w godz. 14-16. tel. 604075106.

Licytacja podarowanych gadżetów

Szanowni Państwo. Zostaliśmy obdarowani: 3 pięknie zdobionymi bombkami,serwetkami,kolczykami. Posiadamy jeszcze z poprzedniej licytacji jedną czapeczkę dla 2 letniej dziewczynki. Wszystko zawdzięczamy Pani Wiesławie z Chodzieży. Bardzo dziękujemy .Państwa prosimy o zakup tych ładnych rzeczy . Wszystko na konto Fundacji z przeznaczeniem na wsparcie potrzebujących. Czekamy na zgłoszenia woli zakupu pod telefonem 604075106.Ceny wywoławcze 10 zł.

Prośba o wsparcie finansowe
1 % za 2018
na rzecz Fundacji dr Teresy Cz. Malec
„Łatwiej Razem”

Szanowni Państwo

Już od 8 lat organizujemy pomoc i wsparcie wspólnie z wolontariuszami dla potrzebujących, niepełnosprawnych, wykluczonych oraz osób, które nagle znalazły się w trudnej sytuacji losowej Podajemy rękę zawsze wtedy, gdy w danej chwili nie mogą otrzymać wsparcia. od rodziny lub państwa.

Zawsze staramy się  uczciwie dysponować wszystkimi darowiznami, które otrzymujemy od darczyńców. Wszystkie pieniądze otrzymywane jako 1% od podatku przekazywane są potrzebującym. Pomaga dzielić je nam komisja społeczna złożona z wolontariuszy Fundacji.

Prosimy o 1 %. na nr. KRS 0000367918

Przekazując nam 1% możecie Państwo  zaznaczyć, że chcecie ,abyśmy zostali powiadomieni o Państwa darowiźnie, wówczas  prosimy o wpisanie w PIT  tego faktu w stosownej linijce.

Jeśli macie Państwo już inne zobowiązania co do 1%, wyślijcie na druku, który jest na pierwszej stronie fundacji www.latwiejrazem.pl chociaż najmniejszą kwotę – 10, 20, 30 zł. z dopiskiem „na pomoc dla potrzebujących”. Każda kwota  z tym dopiskiem będzie przekazana na pomoc dla potrzebujących a nie na cele statutowe.

Numer Rachunku: 69 1240 5598 1111 0010 3643 6072

Różnorodna pomoc z  naszej Fundacji została przekazana już do ponad 9500 osób, dzieci ,młodzieży i dorosłych .Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z naszą dokumentacją sprawozdawczą na naszej stronie Fundacji.

Z wyrazami szacunku i podziękowania

 

Fundator Fundacji
dr Teresa Cz Malec

Zarząd
mgr J. Jaworski ,mgr T .Pastuszek

Prezes Rady Fundacji
dr Wacław Domaszewicz

Plan pracy na rok 2018

1. Działalność społeczno prawna: w tym pedagogiczna, wychowawcza, opiekuńcza i kulturalna.
Porady prawne w zakresie: pisma urzędowe, skargi, apelacje, odwołania od decyzji, orzeczeń, wyroków, pozwy o alimenty, spadki, odszkodowania.
Wybrane aspekty prawa pracy.
Zakładanie organizacji lokalnych i stowarzyszeń.

2. Świadczenia materialne.
Zbiórka odzieży i różnych rzeczy użytkowych, pomoc w rozdziale żywności, współpraca wolontariacka z innymi organizacjami społecznymi na rzecz osób biednych i wykluczonych.

3. Współpraca i korzystanie z nieodpłatnych porad innych organizacji w Fundacji.

Propozycje tematyczne omawiane w Centrum:
– ustawa o własności lokali – praktyczne stosowanie tej ustawy przez
wspólnoty mieszkaniowe.
– ustawy o stowarzyszeniach i wolontariacie, spółdzielniach socjalnych,
małym przedsiębiorstwie,
– prawo pracy
– jak wykupić mieszkanie
– alimenty na dzieci z Funduszu Alimentacyjnego

Centrum Wsparcia „Łatwiej Razem”.
Oddział w Kłębach.

Zbieraliśmy dla Arkadiusza

W piękną sobotę 8 września 2018, w trakcie dożynek w Gminie Warnice, wolontariusze Fundacji: „Łatwiej Razem” oraz przedstawiciele rodziny beneficjenta wyruszyli z puszkami, aby zbierać fundusze dla p Arkadiusza, potrzebne na zakup aparatu CPAP. Szczególne podziękowania dla młodych wolontariuszy Artura, Konrada, Kamili i Gracjany, oni kwestowali dla Fundacji po raz pierwszy. Pani Wiolecie, Teresie, Ewie, podziękowanie za przygotowanie puszek i plakatów. Tadeuszowi, że czuwał nad wszystkim i spowodował, że impreza się udała. Podziękowanie dla Pani Wójt Gminy Warnice za to, że nas poparła i zachęcała do przekazywania funduszy. Pani Sołtys Barnima za inicjatywę. Za to, że zauważyła potrzebę wsparcia. Dziękujemy.
Kochani. Było dobrze i zdobyliśmy kwotę ponad 2000 zł, następne kwoty będą wpływać już na konto p. Arkadiusza w Fundacji.
Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy naszych wiosek, będą pamiętali o naszym apelu, który odczytany przez pełnomocnika Oddziału Fundacji w Kłębach, p. mgr Tadeusza Malca został usłyszany przez wielu obecnych na imprezie. Mamy taką nadzieję, że zechcą wesprzeć nadal P. Arkadiusza. Potrzebujemy jeszcze kwotę 3000 zł. Pomóżcie Państwo.

Podajemy konto dla dokonania wpłaty:
Bank Pekao SA Nr. 69124055981111001036436072- z dopiskiem:
„DAROWIZNA NA APARAT DLA ARKADIUSZA”

Pełnomocnik Oddziału Fundacji
mgr Tadeusz Malec

Paczki 2018

Przygotowanie paczek dla potrzebujących

Szanowni Państwo

W imieniu Fundatora i Zarządu Fundacji, a przede wszystkim potrzebujących, do których dotrze pomoc organizowana przez naszą Fundację, składamy podziękowanie za przekazane fundusze. Ta pomoc jest możliwa, dzięki Państwa darowiźnie a wielu z nich nie zawsze będzie mogło nawet poznać swoich sponsorów i im podziękować.

Serdecznie dziękujemy za wpłatę na konto Fundacji

1% za rok 2017.

Będziemy starali się bardzo wnikliwie oceniać przypadki starań i próśb osób zainteresowanych, tak aby nasze wsparcie zostało przekazane dla osób naprawdę potrzebujących.

Polecamy w dalszym ciągu Państwa uwadze i pamięci naszą Fundację, bo każda kwota przekazana w ciągu roku, również ma znaczenie dla naszej działalności. Nr rachunku: 69 1240 5598 1111 0010 3643 6072

O rozliczeniach będziemy informowali jak dotychczas w sprawozdaniach na

stronie naszej Fundacji.

Dziękujemy i prosimy o polecanie naszej działalności innym darczyńcom. www.latwiejrazem.pl

Z najlepszymi pozdrowieniami i życzeniami pomyślności.

Fundator i członkowie Zarządu Fundacji

Radca Prawny Jarosław Jaworski                                                    Prezes Rady Fundacji

mgr Tomasz Pastuszek                                                                     dr Wacław Domaszewicz

dr Teresa Cz. Malec

NIP 7393813257; KRS 0000367918;

Adres do korespondencji: KŁĘBY 1B 74-201 WARNICE