Plan pracy Centrum Wsparcia na rok 2021

 1. W ramach Centrum Wsparcia „Łatwiej Razem” w Oddziale w Kłębach w roku 2021 prowadzone będą:

  • porady prawne i socjalne,
  • zbiórki żywności, agd, odzieży,
  • przygotowywania paczek żywnościowych i rzeczowych,
  • wspieranie innych organizacji pozarządowych.
 2. Jako zadanie całoroczne Centrum w dalszym ciągu przyjmuje dbałość o wolontariat i jego rozwój, oraz:
 • poszukiwanie możliwości pomocy dla potrzebujących i wykluczonych.
 • współpracę ze wszystkimi organizacjami prowadzącymi podobną działalność jak Fundacja.
 • organizowanie zbiórek na rzecz podopiecznych Fundacji.

Za nadzór nad realizacją przez wolontariuszy powyższego planu zatwierdzonego przez Radę Programową i Zarząd Fundacji, odpowiedzialny jest Pełnomocnik Oddziału.

Pełnomocnik Oddziału mgr Tadeusz Malec
Kontakt

tel. 604075106

Zatwierdzony uchwałą Rady Programowej marzec 2021      

Przewodnicząca
dr Maria Truszkowska

FUNDACJA ponownie obdarowana

Już po raz trzeci do Fundacji przyszła paczuszka z podarowanymi gadżetami. Przysłała je pani Wiesława z Chodzieży. Serwetki trzy w różnych wzorach, kolorach i wielkości ,czapeczki dwie, różowa i niebieska, kubek ,piękna świeca. One mają wartość szczególną, bo są wykonane własnoręcznie przez panią Wiesławę. Zawsze przychodzi też piękna karta .Dziękujemy.

Wszystkie te dary  zostaną ,jak każdego roku, wylicytowane wśród naszych wolontariuszy i znajomych Fundacji. Zachęcamy.

 Bardzo będziemy zadowoleni ,kiedy wszystkie produkty znajdą właścicieli. Cena wywoławcza 10 zł za sztukę. Uwaga: są już pierwsi chętni .. Czekamy dalej .W celu zakupu prosimy o  kontakt na pocztę Fundacji .Cała akcja trwać będzie do 20 grudnia.

Serdecznie dziękujemy Pani Wiesławie i życzymy zdrowych i spokojnych świąt i prosimy nie zapominać o nas. .  …….!Nasza akcja dalej trwa.

 Z tej jednej i drugiej akcji Pani Wiesławy powstał pomysł, aby uczynić z tego zwyczaj .I tak dalej trwa .Nasze wielkanocne jajka były piękne. Koszyczki też. Prosimy więc nadal.

.Jeśli, umiesz coś  samemu: wydziergać serwetkę, zrobić bombkę ,jajko wielkanocne, zabawkę ,palemkę.  Zrób i .prześlij do nas.

 Szanowni Państwo -pieniążki za wasze prace idą na rzecz naprawdę potrzebujących. Zachęcamy Szczególnie teraz kiedy tak długo jednak się izolujemy i nadchodzą zimowe wieczory. Mamy nadzieję, że fajne gadżety  pojawią się na naszej aukcji.

Z góry dziękujemy i czekamy na wyniki waszej pracy do 25 marca 2021 roku. Uwaga wszystkie prace, wykonane przez wolontariuszy ,zaprezentujemy jak zwykle na naszej stronie Fundacji.. Będą pokazem Państwa zdolności i oczywiście dobrej woli działania na rzecz innych.

Wolontariusz T. K.

Mikołaj i SWIĘTA 2020

Szanowni Państwo.

Pandemia wyjątkowo w tym roku uniemożliwia nam zorganizowanie imprez, spełnienie marzeń o wyjątkowych niespodziankach, jak każdego roku, jest trudno.

Musimy przede wszystkim dbać o zdrowie. Nasze i naszych bliskich, a przede wszystkim tych najstarszych i najmłodszych. Najmłodszych, żeby nie było im smutno bo niekoniecznie wszystko rozumieją czym jest pandemia. Starszych, żeby byli przekonani że o nich pamiętamy i jesteśmy im wdzięczni za wszystko co od nich dostaliśmy.

Kochani, mimo tych trudności postarajmy się, żeby sam fakt nadejścia Świąt Bożego Narodzenia napawał nas już dobrymi myślami, ciepłotą pozytywnym myśleniem.

6 grudnia przed świętami, przychodzący Mikołaj to symboliczne myślenie, pamiętanie o wszystkich ale szczególnie opuszczonych, zapomnianych, samotnych. Jeśli są wokół Was pamiętajcie o Nich i sprawcie, żeby chociaż symboliczny czekoladowy Mikołaj zaświadczył, że są przez nas zauważani i szanowani. Będzie im miło. Prezent to nie wszystko. Powinna się liczyć przede wszystkim pamięć.

Sytuacja w tym roku jest bardzo trudna dla Fundacji, bo za bardzo nie mamy możliwości wymagać od naszych wolontariuszy, aby przemieszczali się z miejsca na miejsce. Musimy ich chronić, aby mogli nam pomagać w następnych latach. Mimo to postaramy się podzielić tym co dostaniemy. Co zbierzemy na ciągle działającej zbiórce i przekażemy według naszych możliwości.

Przepraszamy, Mikołaj w następnym roku na pewno będzie łaskawszy i bardziej wszechstronny.

Teraz przypominamy się jeszcze, że czekamy na darczyńców. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę na konto, i każdą rzecz przekazaną na rzecz podopiecznych naszej Fundacji.

W oczekiwaniu na Państwa dobroduszność i szczodrość.
Z prośbą do naszych darczyńców
dr Teresa Cz. Malec założyciel Fundacji.
Olsztyn/Kłęby 2020.

Życzymy udanego Mikołaja i Świąt

Słowo, które jest
wspaniałym darem Bożym,
ma być słoneczne
i lecznicze.

Dobre słowo leczy smutek


Zbliżające się Święta Wielkanocne niech przyniosą nam nadzieje na nadchodzące dni i miesiące.
Siłę i chęć niesienia wzajemnego dobra .
Optymizm , że następne będą znowu normalne.

W nadziei, aby życzenia się spełniły
Założyciel Fundacji „Łatwiej Razem”
dr Teresa Cz. Malec

„Myśli wg.Optymistom łatwiej.Edycja Świętego Pawła 2009.”

Plan pracy Centrum Wsparcia na rok 2020

 1. W ramach Centrum Wsparcia „Łatwiej Razem” w oddziale w Kłębach w roku 2020 kontynuować będziemy:
  • porady prawne i socjalne według zapotrzebowania,
  • zbiórkę żywności, agd, odzieży,
  • poradnictwo w ramach zorganizowanych form dla środowiska lokalnego,
  • przygotowywanie paczek żywnościowych i rzeczowych,
  • wspieranie innych organizacji pozarządowych w akcjach dla wymagających wsparcia
 2. Jako zadanie całoroczne Centrum w dalszym ciągu przyjmuje dbałość o wolontariat i jego rozwój.
 • poszukiwanie możliwości na różne formy pomocy dla potrzebujących i wykluczonych.
 • współpracę ze wszystkimi organizacjami dla których Fundacja jest założycielem lub ma nad nimi Patronat i podpisane porozumienia,
 • organizowanie spotkań na rzecz podopiecznych Fundacji.

Za nadzór nad realizacją przez wolontariuszy powyższego planu zatwierdzonego przez Radę Programową i Zarząd Fundacji, odpowiedzialny jest Pełnomocnik Oddziału.

Kontakt                                                                                             Zatwierdzony uchwałą Rady Programowej z dnia 31.03.2020
tel. 604075106

W oczekiwaniu na dary i wsparcie dla naszych podopiecznych

Dary dla Fundacji

Już po raz kolejny do Fundacji przyszła sympatyczna paczuszka z podarowanymi gadżetami. Przysłała je pani Wiesława z Chodzieży. Serwetki, czapeczka mają wartość szczególną, bo są wykonane własnoręcznie przez panią Wiesławę. Zegarek, ochronka, ręczniczki są sympatyczne i zostaną wylicytowane wśród naszych wolontariuszy i znajomych Fundacji. Na czapeczkę i 2 serwetki /wszystkich jest 4/ są już chętni. Czekamy dalej.

Serdecznie dziękujemy Pani Wiesławie i życzymy zdrowych i wesołych świąt i prosimy nie zapominać o nas. To tyle i aż tyle bo …….!

Miło mi donieść że z tej jednej i drugiej akcji Pani Wiesławy powstał pomysł, aby uczynić z tego zwyczaj. Prosimy, umiesz coś zrobić, wydziergać, zrobić bombkę, szalik, prześlij do nas, a my w ten sposób powiększymy zasoby naszej Fundacji. Przygotujemy dobrą aukcję i powiadomimy na stronie o jej wynikach. Szanowni Państwo, wasza praca na rzecz naprawdę potrzebujących. Zachęcamy, idzie zima, długie wieczory. Mamy nadzieję, że kurczaki, jajka, baranki pojawią się na naszej aukcji. Każde święta a przed nimi aukcja rękodzieła.

Z góry dziękujemy i czekamy na wyniki naszej akcji do 15 marca 2020 roku. Uwaga, jest już sponsor na ciekawe nagrody za najładniejsze prace, wykonane przez wolontariuszy i darczyńców.

Wolontariusz T. K.

Paczki, upominki
niespodzianki z okazji Mikołaja i Świąt 2019

W czwartek 5 grudnia przedstawiciele Fundacji złożyli wizytę Dyrektorowi Zakładu Karnego w Stargardzie. Przywieziono 30 upominków dla chwilowo lub dłużej wykluczonych. Materiały biurowe zakupione i zebrane przez darczyńców na pewno pozwolą na dodatkowy kontakt pisemny penitencjariuszy z rodzinami, pozwolą chociaż na chwilę rozwiązując krzyżówkę zapomnieć o sytuacji w jakiej się znajdują. Pozwolą mieć nadzieję że ktoś pamięta, że ich los się odmieni i wrócą do społeczeństwa. Były to już kolejne takie odwiedziny Fundacji w ZK.

W dniu Św. Mikołaja pierwsze wizyty miały miejsce u naszych milusińskich. Te 2 zielone worki to zabawki, Przytulanki misie, koniki, laleczki. Pojechały do dzieci z Przedszkola w Koszewie i Starym Przylepie. Upominki w postaci Mikołaja z czekolady i zabawki otrzymały również dzieci w Ośrodku Zdrowia w Warnicach oraz dzieci, które przyszły jako pierwsze z rodzicem do Urzędu Gminy w dniu 6 grudnia.

W tym samym dniu, 6 grudnia o godzinie 14.00 miało miejsce kolejne miłe zdarzenie. Przy herbatce i smacznym cieście spotkało się grono darczyńców i obdarowanych. Z inicjatywy Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem”, Oddział w Kłębach grupa wolontariuszy i ludzi dobrego serca, przygotowała paczki żywnościowe, Każda rodzina przygotowała po 2 paczki, dosyć okazałe jak widać na zdjęciach. Pani Wioletta z synem Konradem i mężem Jarosławem odpowiednio je zabezpieczyli, poprzez dowiązanie odpowiednich rączek. Pan Tadeusz zawiózł do Gminy. Pani Wójt wspólnie z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zaprosiły do Urzędu tych z państwa, którym takie paczki na pewno się przydały. Na spotkaniu pani mgr Alina Werstak w imieniu Gminy oraz dr Teresa Cz. Malec w imieniu wolontariuszy Fundacji zapewniły o stałej chęci pomocy i wsparcia a także o pamięci o wszystkich potrzebujących.

Z okazji nadchodzących świąt złożono sobie nawzajem życzenia zdrowia i pomyślności. Wśród paczek były 2 przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 ze Stargardu. Część paczek po spotkaniu niektórym osobom ze względu na stan zdrowia, zostały zawiezione samochodem do domów.

Pełnomocnik Oddziału bardzo dziękuje wolontariuszom i darczyńcom:

Wiolecie, Wiolecie, Jarkowi, Konradowi, Teresie, Janowi, Magdzie, Czesławowi, Natalii, Ewie, Patrykowi, Anecie, Elżbiecie, Sylwestrowi, Henrykowi, Bożenie, Bogdanowi, Tadeuszowi, Arturowi za zakup produktów i przygotowanie paczek. Bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że w roku przyszłym też spotkamy się przy takiej akcji.

Oj napracował się ten Mikołaj tego roku ….. ale jesteśmy szczęśliwi, że przyszedł do Naszej Fundacji i był stosunkowo bogaty. Do Siego Roku.

Wolontariusz Konrad.

Mamy wspaniałych przyjaciół.

Kochani, życie jednak jest piękne a sytuacje wręcz zaskakujące. Poprosiliśmy o wsparcie, przekazywanie zabawek i innych produktów potrzebnych do sporządzenia paczek przedświątecznych lub normalnej pomocy dla potrzebujących. Mamy już duże zadowolenie. Odpowiedziało kilkanaście osób. Jesteśmy pewni, że dalsza akcja przyniesie pełny sukces. Nie mamy za sobą mediów które przekazywałyby nasze prośby ale tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że odpowiadają osoby, które doceniają naszą cichą i stosunkowo skromną pracę. Ważny jest gest dobrego serca w każdych warunkach. Przygotowujemy 3 imprezy dla dzieci, chcemy dotrzeć z pomocą i upominkami w tym roku do ponad 120 osób. Przekazaliśmy w tym tygodniu wsparcie finansowe dla 17 osób. 12 wolontariuszy przygotowuje indywidualne paczki żywnościowe, które zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących w naszej gminie.

Staramy się o następne. Jeśli chcecie bądźcie z nami. www.latwiejrazem.pl

Małe gesty a święta mogą być dla wielu dzieci i dorosłych o wiele przyjemniejsze. Jesteśmy pod telefonem. Czekamy.

Dziękujemy za wszystko dotąd, prosimy o jeszcze.

Wolontariusz Artur

Od Fundacji dla dzieci „2019”

Jak każdego roku rozpoczęliśmy przygotowania do sporządzania paczek dla dzieci.

Prosimy swoich wolontariuszy i przyjaciół o zbieranie zabawek w bardzo dobrym stanie, kupowanie nowych i przekazywanie ich do Fundacji. Będą wielką uciechą i niespodzianką od Mikołaja lub pod choinkę. Jesteśmy zbudowani bo pierwsze zbiory są już bardzo owocne.

W ostatnich dniach odwiedziła Fundację w Oddziale, rodzina pani Magdy. Pan Czesław i ich córka Natalia, obdarowali nas bardzo dużą ilością zabawek i różnych upominków dziecięcych.

Bardzo dziękujemy w imieniu przyszłych beneficjentów.

Wszystkich Państwa bardzo prosimy o pomoc w dalszym zbieraniu potrzebnych rzeczy, To nie prawda, że dzieci nasze mają wszystko. Są takie rodziny, że rodzice w dalszym ciągu mają ograniczone możliwości i nie są na tyle zamożni aby zapewniać dzieciom zbyt często przyjemności. Sami wiecie również Państwo, że dzieci też się szybko nudzą i chciałyby coś nowszego.

Za to aby uśmiech nie znikał  z ich twarzy postarajmy się i podzielmy tym co dla nas już zbędne, a jeszcze może stanowić radość dla innych. Serdecznie prosimy i dziękujemy.

Prosimy o kontakt telefoniczny podany na stronie: www.latwiejrazem.pl

Wolontariusz  R.D

Wakacje za nami. Co słychać w Oddziale Fundacji.

W ramach aktywnego udziału Fundacji w życiu lokalnym, jej przedstawicielka uczestniczyła w zebraniu wiejskim w dniu 18 września 2019 /środa/ na temat podziału funduszu sołeckiego i innych problemów środowiska.

W ramach dyskusji przedstawicielka Fundacji zaproponowała wyjazd do teatru oraz wymianę tablicy przy wjeździe do miejscowości, gdzie mieści się Oddział Fundacji. W ramach poprawy bezpieczeństwa poparliśmy wniosek mieszkańców o zmiany, poprzez ustawienie odpowiednich tablic i znaków ograniczających prędkość

Dyskusja była bardzo ożywiona. Zarówno pani Wójt jak i pani sołtys obiecały przychylne podejście do naszych wniosków a reasumując było ich dosyć sporo. A w tym: budowa szafy w świetlicy na wyposażenie, odnowa wiaty, budowa garażu, wyjazdy na grzyby i inne imprezy integracyjne.

Po zebraniu dokonano zmiany tablicy ogłoszeniowej Fundacji przed świetlicą

W następnych dniach przekazano zebrane  czasopisma i krzyżówki dla 11 zainteresowanych oraz segregatory i materiały biurowe dla instytucji zdrowia publicznego Odbyto spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie na temat wolontariatu.

W przygotowaniu zebranie członków oddziału, wolontariuszy w związku z rozpoczynającym się rokiem oświatowym 2019/2020.

Opr. Pełnomocnik Oddziału.

PODZIĘKOWANIE ZA SERCE I PRACE NA RZECZ FUNDACJI

W imieniu wszystkich beneficjentów naszej Fundacji, obdarowanych i wspomaganych serdecznie dziękuje za darowizny finansowe, rzeczowe oraz działalność na rzecz Fundacji „Łatwiej Razem”.

Podziękowania niech płyną do: pp. Janiny i Tomasza Pastuszków z Olsztyna, p. Wojciecha Dudańca, pp. Alicji i Zbigniewa Bartkowiak, p. Marii Truszkowskiej z Olsztyna, p. Wiesława Mysłka z Warszawy, jego małżonki Krystyny, p. Marcina Malca z Warszawy, p. Aleksandra Łuczaka z Legionowa, pp. Teresy i Jana Wojtkunów ze Stargardu, p. Renaty Śliwki ze Szczęsna, p. Grażyny Perkowskiej z Klewek, p. Piotra Ogonowskiego z Kaborna, p. Anety Pawelczyk-Piłat z Olsztyna, p. Grażyny Załęskiej z Klebarka Wielkiego, Michała Gawrońskiego-Malec z Warszawy, Szymona Jaworskiego z Olsztyna, p. Jarosława Stelmacha ze Stargardu, p. Tadeusza Malca z Kłęb, p. Iwony Kusiewicz z Korsz, p. Zbigniewa Lemańskiego z Olsztyna, p. Teresy Koszykowskiej z Olsztyna, p. Edyty Makowskiej z Kaborna, p. Remigiusza Dobkowskiego i Wacława Domaszewicza z Olsztyna.

Serdeczne podziękowania za pracę społeczną na rzecz Fundacji dla p. Jarosława Jaworskiego z Olsztyna, p. Artura Stelmacha ze Stargardu i p. Alicji Bartkowiak z Olsztyna.

Szczególne podziękowania za współpracę i pomoc prawną dla Kancelarii Radców Prawnych „Dudkowski & Jaworski” z Olsztyna.

Podziękowania pani Marzenie Konopka z Kaborna za pomoc w sprawach ważnych dla Fundacji. Podziękowania dla ks. Proboszcza Piotra Sas Ilnickiego z Warnicy. Pani Ewie Szymczyk-Baran z Grabowa za szerzenie idei wolontariatu i Fundacji wśród uczniów.

Na koniec bardzo dziękuje wszystkim za wszystkie gesty dobrej woli. Były one bardzo pomocne i ważne w naszej działalności. Mam bardzo dużą nadzieję, że pozostaniecie Państwo z nami kolejny rok i będziemy mogli razem, już za kilka miesięcy, świętować 10-lecie naszej Fundacji. Będziemy mogli opowiedzieć wszystkim o naszym wolontariacie.

Z wyrazami szacunku i poważania
Dr Teresa Cz. Malec
Kłęby 15.08.2019

PODZIĘKOWANIA

Akcja „Zima 2018/19” zakończona

Zima 2018/19 polegała na zbiórce rzeczy dla dzieci i dorosłych  w 2 punktach głównych – w Olsztynie i w Kłębach. Następnie były one rozdysponowywane do następujących miejscowości: Klewki, Kaborno, Olsztyn, Warnice, Kłęby, Stary Przylep,  Nowy Przylep, Stargard, Lisowo, Barnim, Warnice, Trękusek, Biskupiec ,Kluczewo, Nowe Worowo ,Wygoda, Rykowiec, Stryjewo oraz indywidualnie w kilku miastach w Polsce. Wolontariusze Fundacji bardzo często sami docierali do osób potrzebujących. Ogłaszane były apele przez cały rok na stronie internetowej Fundacji . Wysyłane prośby do sponsorów i ludzi dobrej woli, aby przekazywali rzeczy, odzież, art. gospodarstwa domowego. Zebrano ubrania oraz rzeczy gospodarstwa domowego na łączną kwotę po wycenie ponad 8198 zł na terenie Oddziału w Kłębach i w siedzibie w Kaborno. Bardzo duże wsparcie otrzymaliśmy dzięki pracy wolontariusza Jolanty 3 krotnie z Berlina. Zbiórka była możliwa dzięki udostępnieniu na krótkie okresy przez wolontariuszy pomieszczeń we własnych domostwach, księgowego Fundacji w Olsztynie oraz Fundatora w Kabornie i Pełnomocnika  w Kłębach. Otrzymane dary starano się rozprowadzić do potrzebujących rodzin w terminach bardzo krótkich Kilkakrotnie wysłano za pośrednictwem Firmy Star Kurier w Stargardzie bezpośrednio do zainteresowanych.. Wbrew wyrażaniu często  opinii że teraz już nie ma potrzeby zbierać podobnych rzeczy to stwierdzamy że są tak biedne rodziny i to duże z bardzo małymi rentami lub zasiłkami, że potrzebne im jest wszystko. Pomogliśmy w inny sposób ponad  15 rodzinom poprzez przygotowanie pism urzędowych, organizowanie rozmowy z psychologiem, terapeutą rodzinnym, mediatorem, pisanie listów  do osadzonych od rodzin, składanie zażalenia. Zebrane rzeczy Fundacja przekazała  dla rodzin z województwa  zachodnio pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Akcja „Wiosna 2019” rozpoczęta.

Pełnomocnik Oddziału.

Plan pracy Centrum Wsparcia na rok 2019

 1. W ramach Centrum Wsparcia „Łatwiej Razem” w Kłębach należy w roku 2019 kontynuować:
  • porady socjalne według harmonogramu zamieszczanego na stronie www.
  • zbiórkę żywności, rzeczy, ubrań, książek,
  • poradnictwo w ramach zorganizowanych form oraz na zapotrzebowanie osób zainteresowanych,
  • poradnictwo zdrowotne i rekreacyjne,
  • przygotowywanie paczek żywnościowych i rzeczowych dla potrzebujących.
 2. Jako zadania całoroczne Centrum przyjmuje dbałość o wolontariat, jego rozwój a także popularyzowanie wśród społeczności lokalnej jego idei.
 • poszukiwanie możliwości na różne formy pomocy, dla potrzebujących i wykluczonych, którzy zgłaszają się do Fundacji o pomoc,
 • współpracę ze wszystkimi organizacjami dla których Fundacja jest założycielem lub ma nad nimi Patronat i podpisane porozumienia,
 • organizowanie spotkań i inicjowanie nowych na rzecz podopiecznych Fundacji.

Za nadzór nad realizacją przez wolontariuszy powyższego planu zatwierdzonego przez Radę Programową i Zarząd Fundacji, odpowiedzialny jest Pełnomocnik Oddziału.

Dyżury w Centrum w każdą pierwszą środę miesiąca

w godz. 14-16. tel. 604075106.

Licytacja podarowanych gadżetów

Szanowni Państwo. Zostaliśmy obdarowani: 3 pięknie zdobionymi bombkami,serwetkami,kolczykami. Posiadamy jeszcze z poprzedniej licytacji jedną czapeczkę dla 2 letniej dziewczynki. Wszystko zawdzięczamy Pani Wiesławie z Chodzieży. Bardzo dziękujemy .Państwa prosimy o zakup tych ładnych rzeczy . Wszystko na konto Fundacji z przeznaczeniem na wsparcie potrzebujących. Czekamy na zgłoszenia woli zakupu pod telefonem 604075106.Ceny wywoławcze 10 zł.

Prośba o wsparcie finansowe
1 % za 2018
na rzecz Fundacji dr Teresy Cz. Malec
„Łatwiej Razem”

Szanowni Państwo

Już od 8 lat organizujemy pomoc i wsparcie wspólnie z wolontariuszami dla potrzebujących, niepełnosprawnych, wykluczonych oraz osób, które nagle znalazły się w trudnej sytuacji losowej Podajemy rękę zawsze wtedy, gdy w danej chwili nie mogą otrzymać wsparcia. od rodziny lub państwa.

Zawsze staramy się  uczciwie dysponować wszystkimi darowiznami, które otrzymujemy od darczyńców. Wszystkie pieniądze otrzymywane jako 1% od podatku przekazywane są potrzebującym. Pomaga dzielić je nam komisja społeczna złożona z wolontariuszy Fundacji.

Prosimy o 1 %. na nr. KRS 0000367918

Przekazując nam 1% możecie Państwo  zaznaczyć, że chcecie ,abyśmy zostali powiadomieni o Państwa darowiźnie, wówczas  prosimy o wpisanie w PIT  tego faktu w stosownej linijce.

Jeśli macie Państwo już inne zobowiązania co do 1%, wyślijcie na druku, który jest na pierwszej stronie fundacji www.latwiejrazem.pl chociaż najmniejszą kwotę – 10, 20, 30 zł. z dopiskiem „na pomoc dla potrzebujących”. Każda kwota  z tym dopiskiem będzie przekazana na pomoc dla potrzebujących a nie na cele statutowe.

Numer Rachunku: 69 1240 5598 1111 0010 3643 6072

Różnorodna pomoc z  naszej Fundacji została przekazana już do ponad 9500 osób, dzieci ,młodzieży i dorosłych .Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z naszą dokumentacją sprawozdawczą na naszej stronie Fundacji.

Z wyrazami szacunku i podziękowania

 

Fundator Fundacji
dr Teresa Cz Malec

Zarząd
mgr J. Jaworski ,mgr T .Pastuszek

Prezes Rady Fundacji
dr Wacław Domaszewicz

Plan pracy na rok 2018

1. Działalność społeczno prawna: w tym pedagogiczna, wychowawcza, opiekuńcza i kulturalna.
Porady prawne w zakresie: pisma urzędowe, skargi, apelacje, odwołania od decyzji, orzeczeń, wyroków, pozwy o alimenty, spadki, odszkodowania.
Wybrane aspekty prawa pracy.
Zakładanie organizacji lokalnych i stowarzyszeń.

2. Świadczenia materialne.
Zbiórka odzieży i różnych rzeczy użytkowych, pomoc w rozdziale żywności, współpraca wolontariacka z innymi organizacjami społecznymi na rzecz osób biednych i wykluczonych.

3. Współpraca i korzystanie z nieodpłatnych porad innych organizacji w Fundacji.

Propozycje tematyczne omawiane w Centrum:
– ustawa o własności lokali – praktyczne stosowanie tej ustawy przez
wspólnoty mieszkaniowe.
– ustawy o stowarzyszeniach i wolontariacie, spółdzielniach socjalnych,
małym przedsiębiorstwie,
– prawo pracy
– jak wykupić mieszkanie
– alimenty na dzieci z Funduszu Alimentacyjnego

Centrum Wsparcia „Łatwiej Razem”.
Oddział w Kłębach.

Zbieraliśmy dla Arkadiusza

W piękną sobotę 8 września 2018, w trakcie dożynek w Gminie Warnice, wolontariusze Fundacji: „Łatwiej Razem” oraz przedstawiciele rodziny beneficjenta wyruszyli z puszkami, aby zbierać fundusze dla p Arkadiusza, potrzebne na zakup aparatu CPAP. Szczególne podziękowania dla młodych wolontariuszy Artura, Konrada, Kamili i Gracjany, oni kwestowali dla Fundacji po raz pierwszy. Pani Wiolecie, Teresie, Ewie, podziękowanie za przygotowanie puszek i plakatów. Tadeuszowi, że czuwał nad wszystkim i spowodował, że impreza się udała. Podziękowanie dla Pani Wójt Gminy Warnice za to, że nas poparła i zachęcała do przekazywania funduszy. Pani Sołtys Barnima za inicjatywę. Za to, że zauważyła potrzebę wsparcia. Dziękujemy.
Kochani. Było dobrze i zdobyliśmy kwotę ponad 2000 zł, następne kwoty będą wpływać już na konto p. Arkadiusza w Fundacji.
Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy naszych wiosek, będą pamiętali o naszym apelu, który odczytany przez pełnomocnika Oddziału Fundacji w Kłębach, p. mgr Tadeusza Malca został usłyszany przez wielu obecnych na imprezie. Mamy taką nadzieję, że zechcą wesprzeć nadal P. Arkadiusza. Potrzebujemy jeszcze kwotę 3000 zł. Pomóżcie Państwo.

Podajemy konto dla dokonania wpłaty:
Bank Pekao SA Nr. 69124055981111001036436072- z dopiskiem:
„DAROWIZNA NA APARAT DLA ARKADIUSZA”

Pełnomocnik Oddziału Fundacji
mgr Tadeusz Malec

Paczki 2018

Przygotowanie paczek dla potrzebujących

Szanowni Państwo

W imieniu Fundatora i Zarządu Fundacji, a przede wszystkim potrzebujących, do których dotrze pomoc organizowana przez naszą Fundację, składamy podziękowanie za przekazane fundusze. Ta pomoc jest możliwa, dzięki Państwa darowiźnie a wielu z nich nie zawsze będzie mogło nawet poznać swoich sponsorów i im podziękować.

Serdecznie dziękujemy za wpłatę na konto Fundacji

1% za rok 2017.

Będziemy starali się bardzo wnikliwie oceniać przypadki starań i próśb osób zainteresowanych, tak aby nasze wsparcie zostało przekazane dla osób naprawdę potrzebujących.

Polecamy w dalszym ciągu Państwa uwadze i pamięci naszą Fundację, bo każda kwota przekazana w ciągu roku, również ma znaczenie dla naszej działalności. Nr rachunku: 69 1240 5598 1111 0010 3643 6072

O rozliczeniach będziemy informowali jak dotychczas w sprawozdaniach na

stronie naszej Fundacji.

Dziękujemy i prosimy o polecanie naszej działalności innym darczyńcom. www.latwiejrazem.pl

Z najlepszymi pozdrowieniami i życzeniami pomyślności.

Fundator i członkowie Zarządu Fundacji

Radca Prawny Jarosław Jaworski                                                    Prezes Rady Fundacji

mgr Tomasz Pastuszek                                                                     dr Wacław Domaszewicz

dr Teresa Cz. Malec

NIP 7393813257; KRS 0000367918;

Adres do korespondencji: KŁĘBY 1B 74-201 WARNICE