Spóźniony zajączek w Kłębach.

Dzięki pozytywnej decyzji  Banku Żywności w Szczecinie, Oddział Fundacji w Kłębach został obdzielony dobrem różnym: mąka, cukier, olej, mleko, puszki rybne, puszki mięsne, czekolady, makaron, kasza manna, majonez, wafle. Oczywiście w różnych ilościach.

Wolontariusze Fundacji postarali się zrobić z tych zbiorów paczki dla osób w wieku powyżej 80 roku życia oraz dla osób  niepełnosprawnych zamieszkujących we wsi Kłęby.

Pan Tadeusz pojechał do Szczecina z myślą, że każda porcja żywności się przyda szczególnie osobom starszym, nie wychodzącym teraz z domów ze względu na pandemię.

Przygotowano 20 paczek i przekazano 8 kg mąki dla Koła Gospodyń Wiejskich w Kłębach, przyda się na wypieki na imprezy społeczne dla mieszkańców wioski, kiedy zakończy się ta straszna pandemia. Mamy nadzieję, że Bank Żywności w Szczecinie będzie uważał nas dalej za partnera do wspólnej opieki nad potrzebującymi.

Wolontariusz  Artur.

12 kwietnia 2021 Kłęby.

Zajączek z okazji świąt wielkanocnych 2021.

Bardzo trudny czas. Bardzo smutny czas. Nie możemy pracować jak chcemy, pełną parą. Ale chociaż troszkę. Najpierw wyjazd pełnomocnika Oddziału w Kłębach do Kołbaskowa za zezwoleniem Banku Żywności w Szczecinie po przepięknej urody jabłka. Po przywiezieniu do świetlicy w Kłębach, paczkowanie  ponad 250 kg do worków spożywczych. Rozwieźliśmy do 11 rodzin i osób starszych w 5 miejscowościach. Kilka osób starszych otrzymało jabłka w naszej rodzimej wsi. Potem sobotnie popołudnie i stanie przy koszu w Carrefourze w Szczecinie, kilka godzin zbierając składniki spożywcze do paczek dla potrzebujących, podopiecznych GOPS w Warnicy. Przygotowano w niedzielę paczki żywnościowe, wzbogacone o zakupy sponsora, bo w markecie było słabo wyjątkowo w tym roku.

W poniedziałek o godzinie 14.00 przyjechała do świetlicy w Kłębach pani Wójt Gminy Warnice i zapakowała do swojego samochodu 40 paczek ponieważ jabłka były tez dla wszystkich. Chcieliśmy aby były bogatsze ale chociaż symbolicznie, aby zapewnić, wszystkich potrzebujących, że o nich pamiętamy. Dołączone ładne życzenia będą tego poświadczeniem. Bardzo dziękujemy pani Wiolecie, panu Tadeuszowi, że stali w Markecie, panu Jarkowi, panu Arturowi. Mamy nadzieję że następnym razem będzie lepiej i bogaciej. Dziękujemy za przekazane płyty CD, będą upominkami dla zainteresowanych oraz wolontariuszy, w podziękowaniu za ich pracę. Część prześlemy do centrali do Olsztyna, a część będzie do dyspozycji w Oddziale. Szkoda, że nie możemy zrobić więcej ale pandemia nie odpuszcza, bardzo nie odpuszcza.

Wiemy, że wszystkie nasze współdziałające organizacje pozarządowe też mają swoje kłopoty ze spotykaniem się, ale każdy robi to co w jego możliwości. Najważniejsze jest zdrowie. Niech pomaga ten co może, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Pomogliśmy w indywidualny sposób 7 rodzinom, a w Olsztynie zbierana jest odzież. Nad tym czuwa pani Alicja.

Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom i życzymy im dużo zdrowia, aby mogli nam  dalej pomagać .

Fundacja „Łatwiej Razem” – prosi o wsparcie,

Szanowni Państwo

 

Z dniem 1 stycznia 2021 r. Fundacja weszła w jedenasty rok działalności, której głównym celem jest pomoc biednym, wykluczonym, bezrobotnym, niepełnosprawnym, ale nie tylko. W statucie mamy wiele innych obowiązków, ale najważniejsza to pomoc innym. Z każdym rokiem przybywa potrzebujących. Zdezorientowanych i nie umiejących się poruszać  w obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej. Opuszczonych i zapomnianych. Bardzo szybko starzejących się- roczniki mówią same za nich. Są nas miliony w podeszłym wieku. A nie wszystkim starcza na życie, opał. Jak odmówić pomocy.

Naszej pracy nie widzicie Państwo na co dzień, bo telewizja i radio są dla nas zbyt drogie. Ale możecie śledzić nas na naszej stronie www.

Nasza strona www.latwiejrazem.pl została obejrzana już przez ponad 1.280 000 osób.  Mimo pandemii, która mocno ograniczyła nasze działania, udało się nam zrobić i tak sporo.

Tylko w roku 2020:

– ponad 25 osób otrzymało paczki żywnościowe

– ponad 38 osób otrzymało paczki rzeczowe,

– udzieliliśmy bezpłatnie ponad 43 porady prawne w czasie pandemii,

– podtrzymaliśmy współpracę z 3 UTW.

-powołaliśmy kolejne Koło Gospodyń Wiejskich w Kabornie /warmińsko-mazurskie/

– zorganizowaliśmy 2 imprezy dla środowiska  lokalnego,

– przez cały rok prowadziliśmy zbiórkę ubrań. Obdzielono 35 rodzin.

– 41 osób otrzymało wsparcie finansowe na zakup leków, rehabilitacje, zakup opału z

funduszy darczyńców oraz 1%.

– 2 punkty biblioteki samoobsługowej są pod opieką naszych wolontariuszy.

– jesteśmy członkiem W-MSON w Olsztynie,

– działamy w woj zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim.

– szczególnie pomagamy dzieciom  i starszym- niepełnosprawnym.

Nasi wolontariusze działają na terenie swoich miejscowości i pomagają innym.

Jesteśmy organizacją całkowicie charytatywną. Nikt w naszej Fundacji nie otrzymuje wynagrodzenia. Za wszystkie nasze usługi nie pobieramy żadnych opłat. Wszystko co otrzymamy, przekazujemy potrzebującym po sprawdzeniu podstaw do ich wsparcia.

Chcemy pomagać dalej, ale dla Fundacji i jej przyjaciół, staje się to coraz trudniejsze. Potrzebujemy wsparcia bo potrzeby szczególnie w tym roku będą o wiele większe.

Szanowni Państwo. Nasze sprawozdanie zamieszczamy na naszej stronie każdego roku. Chcemy, abyście Państwo wiedzieli co robimy z waszymi darowiznami..

Prosimy o 1% dla naszych podopiecznych. KRS 0000367918

Prosimy również o darowizny, 20, 30, 50 zł. to kwoty, które będą już miały znaczenie.

Numer Rachunku: 69 1240 5598 1111 0010 3643 6072

Szanowni  Państwo.

Chcemy, aby 2021 rok był dla naszych podopiecznych lżejszy w ich kłopotach a starość godniejsza. Pomóżmy, żeby chociaż 2, 3 razy w roku ubodzy starsi mogli wykupić recepty w całości i nie odczuwali tak swojego ubóstwa.

O naszych działaniach informujemy na bieżąco na stronie www.latwiejrazem.pl

Skarbonka Pani Basi rozbita

Był rok 2011. Była piękna impreza świąteczna. Były prezenty. Dużo gości Wśród wszystkich obdarowanych znalazła się również Fundacja.

Tak kochani. Czy były szczególne prezenty? Tak były. Właśnie takie, czasami upominki  otrzymują długie życie. Ja pamiętam je szczególnie. To są dwa upominki.

 Jest piękne czerwone serce, poduszeczka z wyhaftowanymi przez panią Basię złotą nitką, literami składającymi się na nazwę Fundacji „Łatwiej Razem”

 Wisi na ścianie po dzień dzisiejszy w Oddziale Fundacji. Było na kilku imprezach. Ale starannie zapakowane wracało do Fundacji za każdym razem, chociaż było na niego kilku chętnych.

Drugi prezent jest bohaterem dzisiejszego eseju w sposób szczególny. Czy pamiętasz Pani Basiu jak to było?

 Powiedziałaś, niech się szczęści i pomoże przetrwać jak będzie krucho. Nigdy z tego faktu nie skorzystaliśmy na szczęście.

 Napisałaś też własna ręką na niej „Łatwiej Razem”. Ja odbierając powiedziałam, że „nie za duża, ale symbolicznie będziemy trzymali ją do X lecia.” Jak przetrwa to i Fundacja będzie trwała.

Ponieważ 7 października 2020 roku minęło X lat Fundacji stało się.

Właśnie wczoraj, pan mgr Tadeusz Malec, pełnomocnik Oddziału w zachodniopomorskim oficjalnie /utrwalono to na fotografii/otworzył skarbonkę otrzymaną 9 lat temu od Pani Barbary Cały z Olsztyna.

Pani Basiu ponieważ często mówiono, aby wrzucić chociaż tradycyjny grosik, część brała sobie do serca dosłownie ten fakt i 1 groszówek było ponad 150.

 Ale cudownie. To potwierdza fakt, jak wiele osób bywało między nami. Łącznie skarbonka pomieściła 212 złotych. Była wystawiana tylko raz w roku. W okolicach świąt.

Jutro, to znaczy w poniedziałek 18 tego 2021 roku, zostanie zebrana kwota wpłacona na konto Fundacji jako darowizna od darczyńców.

Skarbonka wczoraj opróżniona, wróciła na półkę i dalej będzie czekała. A może uda się przetrwać do 2 dziesięciolecia. Może. Oby….

Życzmy sobie i wszystkim żeby tak się stało. Każdy grosik symboliczny dalej będzie zabezpieczeniem psychicznym. …….ale będzie.

Przy okazji bardzo dziękujemy Pani Barbarze Cały z Olsztyna. Pozdrawiamy ciepło.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

 Prosimy o pamiętanie o Nas nadal.

 Wszystkie zebrane kwoty od lat przeznaczamy tylko dla potrzebujących. Wszyscy w Fundacji działamy tylko społecznie.

Dr Teresa Cz. Malec

Założyciel –Fundator.

Jak minął rok 2020….

Jak każdego roku pod koniec grudnia zaczynamy podsumowanie.
Zaduma nad minionym czasem to powód do oceny wszystkich zdarzeń, które były naszym udziałem.

Z nostalgią wspominamy rzeczy dobre, które nam się udały, ze smutkiem zastanawiamy się nad tymi sprawami,
które nam nie wyszły, myślimy dlaczego, szukamy przyczyn.
Rok 2020 był obfitujący szczególnie w rzeczy nie udane lub nie z naszych przyczyn nie wykonane. Zrobiła to „pandemia”.
Nagła, straszna, nieznana w skutkach.
Z powodu konieczności izolacji, kwarantanny, wielu naszych wolontariuszy nie mogło pełnić swoich ról.
Wiele osób nie mogło też pomagać z obawy o własne zdrowie i zakazy.
Wielu naszych wolontariuszy to osoby 50-60+.
Mimo to działalność fundacji była prowadzona chociaż w większości online i za pomocą skype.
Tym bardziej sprawiało to dla nas jeszcze większą satysfakcję.
Przypomnijmy więc wszystkie zdarzenia, które miały miejsce w minionym 2020 roku:

1.Posiedzenie Zarządu i omówienie akcji „Zima 19/20 Łatwiej Razem.” Uchwalenie planu pracy Fundacji w Olsztynie
i w Oddziale w Kłębach. Wykonanie reklamówek do pozyskiwania środków finansowych oraz informacja o działalności Fundacji.
2.Przygotowanie upominków „od zajączka” dla dzieci w Fundacji i w Oddziale.
3.Posiedzenie władz Fundacji i roczne sprawozdanie z działalności za 2019 rok w Olsztynie.
4.Otwarcie akcji „jesteśmy z Tobą”. Pomoc osobom starszym poprzez Internet oraz telefon. Problemy z pandemią.
5.Przygotowanie materiałów reklamowych o KGW. Spotkanie z pierwszymi chętnymi do tego typu działalności w Kabornie.
6.Otwarcie działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Kabornie 7 października.
7.Przyznanie nagrody im. prof. zw. dr. hab. E. Malewskiej za rok 2020
8.Rozmowy z Uniwersytetami III Wieku z którymi Fundacja współpracuje w województwie warmińsko-mazurskim.
9.Spotkanie w Kole Gospodyń Wiejskich w Kłębach.
10.Prowadzenie całorocznej akcji zbiórki odzieży i agd w Olsztynie i w Oddziale w Kłębach.
Przekazywanie dla potrzebujących w Olsztynie, w Kłębach, w Barnimiu, w Kabornie, oraz do GOPS w Purdzie.
11.Rozliczanie i przekazywanie na bieżąco pomocy finansowej z akcji 1% oraz od sponsorów dla beneficjentów Fundacji.
12.Przeprowadzenie małego projektu „dziesięciolecie powstania Fundacji Łatwiej Razem” 2010-2020.
Główne obchody w 2021 roku kiedy pandemia już ustąpi.
13.Przygotowanie i przekazanie skromnych upominków dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Stargardzie.
14.Przekazanie życzeń i upominków z okazji Mikołaja dla wolontariuszy i przedstawicieli organizacji, urzędów.
15.Udzielenie wsparcia finansowego w miesiącu listopadzie-grudniu dla 15 osób.
Przekazanie 10 paczek żywnościowych w Gminie Purda oraz Warnice.

Na zakończenie dziękujemy  za ubiegły rok szczególnie: panu Marcinowi i Michałowi z Warszawy, pani Alicji z Olsztyna,
pani Teresie z Olsztyna, pani Annie i Piotrowi, pani Marzenie, pani Witoldzie z Kaborna, panu Piotrowi z Purdy,
Kancelarii Dutkowski i Jaworski z Olsztyna, panom Arturowi, Konradowi i Jarosławowi ze Stargardu, panu Janowi i Teresie ze Stargardu,
panu Tomaszowi z Olsztyna, panu Tadeuszowi z Kłęb, panu Wojciechowi z Olsztyna.

Pamiętajcie o Nas.
Na efekty naszej pracy czekają nasi podopieczni i potrzebujący, którzy nie zawsze z własnej winy mają taki los.
Podzielmy się tym co mamy a nam również przybędzie dobrego samopoczucia i zadowolenia.
Miejmy satysfakcje,że możemy to czynić, że możemy komuś pomóc.

Pandemia pokazała nam jak tragiczna jest samotność. Jak liczy się pomoc drugiego człowieka.

Bądźmy razem bo „Łatwiej Razem.”

Podsumowanie grudzień 2020

Witam.
W związku z kończącym się  X rokiem działalności Fundacji „Łatwiej Razem” w Olsztynie oraz V rokiem Oddziału w Kłębach,
pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim,
którzy swoją oddaną prospołeczną postawą, zaświadczają o potrzebie działania Fundacji.
Nasza wspólna praca na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego
przynosi zadowolenie dla wielu podopiecznych i organizacji dla których Fundacja jest założycielem.
Prosimy o dalsze zrozumienie i pomoc w realizacji statutu,
który ma na względzie bezinteresowną pomoc biednym, niepełnosprawnym, wykluczonym, potrzebującym.
Nie zapominajmy. Jeśli możemy pomóc, zróbmy to spontanicznie, nie czekajmy na akcje. Tu i teraz.
Jeżeli możecie pomóc swoją wiedzą, zróbcie to, bo w społeczeństwie, otwartym, obywatelskim łatwiej jest żyć wszystkim.
Dziękujemy za wszystko co otrzymaliśmy dotąd i prosimy o bieżące wspieranie Fundacji.
Naprawdę chodzi o małe kwoty .
One też czynią dobro.
Mamy nadzieje, że jeszcze w tym roku nas wesprzecie.
Przypominam o 1%, który zaraz będzie do przekazania.
Bardzo proszę pamiętajcie, dobro powraca i „Łatwiej Razem”.

 

Z poważaniem
Prezes Rady Fundacji
Dr. Wacław Domaszewicz

Z poważaniem
Pełnomocnik Oddziału
Mgr. Tadeusz Malec

Z wyrazami szacunku
Założyciel Fundacji
dr Teresa Cz. Malec

Porządki  w Oddziale.

Jak każdego roku zabytkowa / z 1958/ roku / tablica ogłoszeniowa dostaje świeżego blasku. Jest umocowana na płaskiej tablicy, która stała we wsi Kłęby, nie bardzo już wykorzystywanej. A ta zabytkowa trafiła do Kłęb dzięki uprzejmości pana konserwatora ze Szkoły Podstawowej w Stargardzie i wolontariusza pani Ewy Szymczyk, nauczycielki tejże Szkoły.

Ta historia jest jeszcze głębsza albowiem w tej szkole uczyła się w tych latach Założycielka Fundacji „Łatwiej Razem” dr Teresa Cz. Malec/wówczas Dziubak/.  Na pewno nie raz przy tej tablicy przechodziła. Ale za jej pierwszych lat wisiał w niej sztandar Szkoły. Jak to czasami koło się zamyka. Piękna sprawa. Dzięki dobrej inicjatywie, zniszczona upływem czasu i zalegająca na strychu szkoły dostała nowe życie.
Piękna sprawa.

Teraz Pan Tadeusz o nią dba i każdego roku odnawia. Zobaczymy jak długo będzie jeszcze służyć Fundacji. Podobnie ma się sytuacja z regałami biblioteki samoobsługowej w Olsztynie. Najpierw w Fundacji a potem wyniesione na korytarz służą po dzień dzisiejszy dla mieszkańców osiedla, a mają za sobą lata służby w bibliotece szkolnej. Czasami nie trzeba wielkich nakładów, tylko poprosić o prawo „wejścia” na strychy szkół lub innych instytucji oświaty lub kultury.

wolontariusz TM.

A w Kłębach na rondzie  bardzo pięknie.

Mamy dużo szczęścia, że Pani Krystyna, członek naszej Rady Programowej Fundacji, Oddział w Kłębach, jest bardzo konsekwentna i pracowita.
Dzięki tym jej cechom nasze rondo kwitnie.
Początki były skromne jak pamiętacie Państwo, ale dzisiaj jest bardzo pięknie.
Dorodne kwiaty. Podlewane przez cale lato. Bielone kamienie.
W centrum wsi, gdzie zawraca i autobus szkolny i wiele innych, gdzie idą do i wychodzą z kościółka mieszkańcy Kłęb oraz Wójcina.
Wszyscy oglądają i na pewno taki widok cieszy. Kto nie lubi kwiatów?
Pani Krystyna, mieszkanka Kłęb lubi je bardzo.
Dziękujemy w imieniu wszystkich mieszkańców i zachęcamy
do tworzenia innych rond w miejscach zaniedbanych albo opuszczonych.
To popłaca.

Wolontariusz Alicja.

W oczekiwaniu na Wielkanoc 2020

Witam serdecznie na zebraniu wiejskim

Sprawdzamy obecność, czy zebranie może wybierać, czy jest wystarczająca ilość przedstawicieli…i czekamy….. .

Kilka uwag związanych z problemem wyborów w 2019 roku, które nasunęły mi się po ostatnich wyborach w mojej wsi.

My, Polacy chyba jeszcze nie doceniamy niektórych przedstawicieli, jaką mają siłę sprawczą, po co ich wybieramy i dlaczego to nie tylko nasz przywilej ale i obowiązek. Bardzo je lekceważymy te przywileje, a jednocześnie ciągle mamy pretensje, narzekamy, że nam się coś nie podoba. Co robi wybrany nasz przedstawiciel ? On przecież nie mój. Zwłaszcza kiedy wybory są tajne. Zaraz po zebraniu nikt na wybranego nie głosował.

Co to znaczy, żeby nie chodzić na wybory swojego gospodarza, przewodnika czyli sołtysa. Przyjeżdża wójt, radni a nie ma mieszkańców. To dla kogo ten sołtys ma potem działać.

To są wybory sołtysa, naszego przedstawiciela a frekwencja, że trzeba wyczekiwać do drugiego terminu. Bardzo wiele mamy jeszcze do zrobienia. Jeszcze z  wychowania obywatelskiego nie odrobiliśmy lekcji. Albo nie chcieliśmy. Uważaliśmy to za mało ważne. Dlaczego?

Bo tak było zawsze. Bo nic nie znaczy ten mój głos. I tak wybiorą kogo zechcą. A potem przychodzi zebranie i nie idziemy wcale. Szkoda, wielka szkoda, bo to jest nasz podstawowy obowiązek. To nasza odpowiedzialność i powinność obywatelska.

Wczoraj odbyły się wybory w naszej wsi. Oczywiście w drugim terminie z braku kworum. Wybrano ponownie sympatyczną panią Emilię. Gratulacje. Szkoda, że nie w pierwszym terminie. Każdy kandydat zasługuje na to.

W drugiej kolejności, wybrano Radę Sołecką. Sama zgłosiłam dwie kandydatki, panią Jolę i panią Krystynę. Inni wskazali swoich przedstawicieli. Cała wybrana szóstka będzie wsparciem dla Pani sołtys. Gratulujemy.

Ja byłam, głosowałam. Nie będę mogła mówić, że to nie moi przedstawiciele.

W dalszej kolejności omówiono najpilniejsze problemy wsi.

Za najważniejszy uważam ten dotyczący bezpieczeństwa we wsi. Postanowiono wystąpić o postawienie znaku drogowego we wsi, przy wjeździe z ograniczeniem prędkości do 30 km oraz zakazu wjazdu pojazdom powyżej 3 ton. Nie dotyczyłoby to pojazdów mieszkańców wsi i dojeżdżających do nich. Droga we wsi jest niszczona pojazdami o olbrzymim tonażu z różnych  firm,, szczególnie w okolicach zwożenia buraków, mimo że jest do tego druga możliwość. Trochę dalej i bez szkody dla naszej wiejskiej.

Pierwsze problemy mieszkańców bardzo pilne i bardzo ważne. Będziemy sprawdzać, jak będą realizowane. Tutaj potrzebna również wielka mobilność wszystkich mieszkańców, bo ich podpisy, mogą sprawić, że noce i dnie we wsi będą spokojniejsze, a nie tak jak przy autostradzie. Myślę, że również ważną sprawą dla naszej wsi winna być sprawa zbudowania kanalizacji odprowadzającej ścieki. Przecież tyle się czyni w kraju w sprawie ekologii a my jesteśmy w tym temacie „bardzo” daleko .Ale to może na inne zebranie.

Na tym zebranie zakończono.

Zawiadomiła Was o tym mieszkanka, która spełniła swój obowiązek obywatelski z przyjemnością i była na wiejskim zebraniu.

Wolontariusz Teresa.

Fundacja „Łatwiej Razem” – prosi o wsparcie,

Szanowni Państwo

Z dniem 1 stycznia 2019 r. Fundacja weszła w dziewiąty rok działalności, której głównym celem jest pomoc biednym, wykluczonym, bezrobotnym, niepełnosprawnym, ale nie tylko. Z każdym kolejnym rokiem przybywa potrzebujących, zdezorientowanych w obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej, opuszczonych i zapomnianych.

Jak odmówić im pomocy?

Naszej pracy tak na co dzień nie widać bo środki masowego przekazu są dla nas zbyt drogie. Koszt każdego ogłoszenia to wsparcie dla 2, 3 osób potrzebujących.

Nasza strona www.latwiejrazem.pl została obejrzana już przez ponad 1.177.647 osób.

Nasza działalność przynosi wymierne rezultaty, ale chcielibyśmy więcej.

Tylko w roku 2018:
– ponad 200 osób otrzymało paczki żywnościowe,
– ponad 40 osób otrzymało paczki rzeczowe,
– udzieliliśmy bezpłatnie ponad 20 porad,
– podtrzymaliśmy działalność 3 UTW oraz powołaliśmy KGW,
– zorganizowaliśmy 6 imprez integracyjnych,
– zorganizowaliśmy 3 imprezy dla środowisk lokalnych,
– prowadzimy cały rok zbiórkę rzeczy AGD, ubrań – od mebli po zakrętki,
35 osób otrzymało wsparcie finansowe z funduszy darczyńców oraz 1%,
– prowadzimy 2 punkty biblioteki społecznej – samoobsługowej,
– poszukujemy nowych wolontariuszy,
– jesteśmy członkiem W-MSON w Olsztynie,
– Fundacja jest rozpoznawalna dla różnych środowisk,
– działamy poprzez swoje organizacje i wolontariuszy w woj. warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim,
– pomagamy dzieciom, młodym i starszym.

Chcemy pomagać dalej, ale dla Fundacji i jej przyjaciół, staje się to coraz trudniejsze. Potrzebujących przybywa a sponsorów trochę mniej.
Szanowni Państwo. Nasze sprawozdanie zamieszczamy na ministerialnej stronie każdego roku. Chcemy, abyście Państwo wiedzieli co robimy z waszymi darami.

Prosimy o 1% dla naszych podopiecznych. KRS 0000367918

Prosimy również o darowizny, 20, 30, 50 zł. to kwoty, które będą już miały znaczenie.

Numer Rachunku: 69 1240 5598 1111 0010 3643 6072

Szanowni Państwo. Nie prosimy dla siebie a dla potrzebujących.

Chcemy, aby 2019 rok był dla naszych podopiecznych lżejszy w ich kłopotach a starość godniejsza. Pomóżmy, żeby chociaż 2, 3 razy w roku ubodzy starsi mogli wykupić recepty w całości i nie odczuwali tak swojego ubóstwa.

O naszych działaniach na rzecz potrzebujących, informujemy na bieżąco na stronie

www.latwiejrazem.pl

Walentynki w Fundacji 2019 pod znakiem smakowitych wypieków a dla kogo to się państwo domyślajcie.

Wykonała wolontariusz Teresa

Plan pracy
Oddziału Fundacji
dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Kłębach
gmina Warnice woj. Zachodniopomorskie na rok 2019

Za najważniejsze zadanie całoroczne Oddziału przyjmuje się staranie o wolontariuszy, którzy będą swoją pracą społeczną wspierali i pomagali wszystkim potrzebującym zgłaszającym się do Fundacji w Kłębach‘

Jako ważne zadanie przyjmuje się popularyzowanie wśród społeczeństwa idei pomocy oraz pozyskiwania środków na pomoc dla ludzi w trudnej sytuacji życiowej, opuszczonych, wykluczonych oraz tych którzy chcą sobie organizować życie w III wieku.

Do zadań szczególnych w ciągu roku 2019 Oddziału należeć będzie inicjowanie różnego rodzaju działalności i zadań na rzecz realizacji statutu
Fundacji Łatwiej Razem a w szczególności:

  1. Pozyskiwanie wolontariuszy, sponsorów i ludzi aktywnych, chętnych do pomocy dla innych.
  2. Inicjowanie lub udział w imprezach propagujących solidarność międzypokoleniową.
  3. Współpraca i zakładanie UTW oraz Kół Gospodyń Wiejskich.
  4. Pomoc w organizacji imprez okolicznościowych zgodnie z potrzebami środowiska oraz możliwościami Fundacji lub sponsorów.
  5. Prowadzenie akcji na rzecz rozwoju wolontariatu, budowanie tej formy wśród dzieci .
  6. Budowanie różnymi metodami społeczeństwa obywatelskiego.
  7. Świadczenie pomocy socjalnej dla mieszkańców wsi Kłęby. i okolicznych.
  8. Prowadzenie akcji i nauki wzajemnej samopomocy szczególnie dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych.
  9. Prowadzenie i organizowanie zbiórek, rzeczy, ubrań dla osób potrzebujących.

Swoje plany Oddział realizował będzie poprzez pracę wolontariuszy w ramach Centrum Wsparcia.

Za realizację powyższego planu zatwierdzonego przez Zarząd Fundacji w dniu 10.01.2019 odpowiedzialny jest Pełnomocnik Oddziału.

Pełnomocnik Oddziału
mgr Tadeusz Malec

Jak założono klomb w Kłębach

Gdzieś tam późną jesienią 2017 zagadnęłam w domku P. Krystyny i Łukasza, że przed kościołem jest trochę kamienia. Można by go trochę za zgodą księdza proboszcza zabrać i ułożyć klomb na środku przed kościołem a z reszty ułożyć ładne pryzmy i podpisać, że pochodzą z rozbiórki starego kościoła. A potem była zima…. i czekaliśmy do wiosny. Zaczęły się porządki i pewnego dnia pan Łukasz Samson, porządkując społecznie drogę przy przystanku przywiózł z niej pierwszą łyżkę ziemi i wysypał na środku wsi. Następnego dnia przywiózł drugą. Ziemia poleżała troszkę i jednego dnia zeszłyśmy się na miejscu, aby coś z tym zrobić. Nadjechał pan Edward Swat, wsiadłam do samochodu i pojechałam do Castoramy do Stargardu. Kupiłam 4 worki ziemi, 4 worki kory, 10 pelargonii, 6 aksamitek, 6 pelargonii płożących. Zakup ten został zasponsorowany przez Fundację. Kiedy wróciliśmy ziemia przedtem nawieziona była już rozplantowana. Pani Krystyna Samson, pani Jola Swat i pan Łukasz Samson już pracowali. Wprawdzie po środku ustawiono duży kamień, jednak wyglądał pomnikowo więc go usunięto a wkrótce kwiaty zrobiły swoje. Aksamitki przyniesione przez panią Cioch do obsadzenia na około i pomalowane na biało kamienie dopełniły dzieła. Piękny. A było takie biedne miejsce, błoto i redliny.

Dzisiaj zwraca uwagę każdego przejeżdżającego lub przechodzącego. Podlewany i pilnowany przez p. Krystynę Samson oparł się nawet tegorocznym upałom. Pięknie też prezentuje się wazon przy przystanku oraz przy tablicy Fundacji przed świetlicą wiejską, która wkrótce 1 września 2018 zostanie oddana po kapitalnym remoncie.

Następnym razem zrobimy porządki z kamieniami przy kościele. Ważne aby nam się chciało chcieć. Bo to dla siebie. Mam nadzieje, że kolejne pomysły też zostaną zrealizowane. Ostatnio kilku mieszkańców też zaczęło porządkować posesje ,to chyba się udziela…. .

Tak nie dużo zachodu a tak cieszy. To był kolejny wkład Fundacji „Łatwiej Razem” na rzecz środowiska lokalnego, tym razem Oddziału Fundacji.Zrelacjonowała ten fakt wolontariusz Teresa .

Kłęby. 13 lipca 2018.