Zarząd Fundacji uprzejmie informuje, że przerwa wakacyjna w działalności Fundacji
będzie trwać od 20 czerwca do 30 lipca 2023

Udanych wakacji

Lato, lato, lato czeka

Razem z latem czeka rzeka

Razem z rzeką czeka las

A tam ciągle nie ma Was…

Pamiętaliśmy o nich
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Matki dla wszystkich „Ma
m”

od Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie i Oddziału w Kłębach

Życzenia na Święta

Szanowni Państwo – wolontariusze, sponsorzy, beneficjenci oraz władze Fundacji.
Wszyscy przyjaciele, znajomi, sympatycy.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składam życzenia zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń oraz realizacji planów.
Życzę dobrego odpoczynku i udanych spotkań w kręgu rodzinnym.
Spędzajmy je tak, aby były przez nas zapamiętane a wspomnienia o nich towarzyszyły nam do następnych.
Z wyrazami szacunku i empatii do wszystkich, którzy są z Fundacją „Łatwiej Razem” i ją wspierają.

Fundator dr. Teresa Cz. Malec
Olsztyn/Kłęby 09.04.2023

Wszystkim Paniom na dzień 8 marca

Chciałoby się, aby nasze życzenia spełniały się przez cały rok.
Składamy je zaś w tym dniu szczególnym, jakim jest 8 marca

Międzynarodowy Dzień Kobiet

Życzymy zdrowia, pomyślności, sukcesów w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym.
Gdziekolwiek jesteście panie niech się spełniają wasze przemyślenia, życzenia i oczekiwania.

W imieniu Fundacji dr. Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem”
Składamy życzenia i przesyłamy kwiaty jakie tylko panie lubicie lub chciałybyście w tym dniu otrzymać.

Prezes Rady Fundacji w Olsztynie
dr Wacław Domaszewicz

Pełnomocnik Oddziału Fundacji w Kłębach
mgr Tadeusz Malec

Pamiętajmy to już 114 lat obchodzimy to Święto a więc trudno powiedzieć, że się zapomniało, że ono istnieje(Pierwszy raz luty 1909, drugi raz marzec 1910)

Walentynki 2023

Wszystkim Seniorom, Młodym i Dzieciom składamy najlepsze życzenia

Żeby każde kolejne dni były tak wyjątkowe i fajne jak ten 14 lutego dni pełne miłych niespodzianek, spotkań, uśmiechów, prezentów i dobrych relacji.
Życzmy sobie abyśmy byli nawzajem dla siebie dobrzy i spotykali również dobrych ludzi wokół siebie.
Niech św Walenty dotrze z uśmiechem i symbolicznym prezentem do każdej istoty na ziemi.
Kochajmy się, szanujmy się i bądźmy dla siebie mili nie tylko w tym dniu.

Najlepsze życzenia śle
Fundacja dr. Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie i Kłębach

Dzień Babci i Dziadka

Szanowna Babciu
Szanowny Dziadku

Szanowni Kochani !!!

Zbliża się Wasze ŚWIĘTO! jedyne w roku i niedookreślone, bo jak zmierzyć miłość, czułość, bliskość waszą w stosunku do swoich wnucząt. Po rodzicach czasami jesteście dla wnucząt najważniejsi, wyczekiwani i bardzo potrzebni, często niezastąpieni. Jest to zazwyczaj miłość wzajemna aż do końca, bo dorośli wnukowie też potrzebują waszego wysłuchania, pociechy często i wsparcia, a dziadkowie lub babcie szczęśliwi i ciągle wyczekujący wizyt swoich wnucząt.

Pamiętajcie, jeśli los spowodował, że jesteście już tylko babcią lub dziadkiem – opowiadajcie swoim wnukom o sobie nawzajem, pamięć o obojgu dziadków jest bardzo ważna. Oprócz tego pamiętajcie również, że jesteście też za swoje wnuki odpowiedzialni – nie tylko prezenty i rozpieszczanie, ale i nauka, wychowanie, przekazywanie historii rodu, rodziny, tradycji. To bardzo ważne dla waszych wnucząt, ich rodziców i dla Was.

 

Życzymy wam częstych wizyt i kontaktów z waszymi wnukami,
w zdrowiu i pomyślności.
Niech Święto Babci i Dziadka trwa cały rok a nie tylko 21 i 22 stycznia.
W imieniu władz Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem”
w Olsztynie oraz Oddziału Fundacji w Kłębach, składamy najlepsze życzenia.

Za Zarząd Fundacji mec. Jarosław Jaworski
Za Oddział w Kłębach mgr Tadeusz Malec

Za Radę Fundacji w Olsztynie
dr Wacław Domaszewicz

Szanowni Państwo

W imieniu Władz Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” wszystkim naszym wolontariuszom, sponsorom, sympatykom, członkom Uniwersytetów III Wieku, Kół Gospodyń Wiejskich ,dla których Fundacja była założycielem, dużo zdrowia i pomyślności na cały 2023 rok składa Jej Fundator dr Teresa Cz. Malec z małżonkiem.

Do siego Roku.

Jubileusz 470-lecia

Takiego jubileuszu nie było dawno. Rudziska świętowały swoje 470-lecie byliśmy jako Fundacja zaproszeni i wspólnie z panem burmistrzem Biskupca pani dr. Teresa Cz. Malec miała przyjemność pokroić wielkiego piętrowego torta.
Wszystko to, cała impreza nie tylko z dobrym wyszynkiem ale i z tańcami, była zasługą pani Anny Ziemiańskiej, obecnie sołtysa a jeszcze niedawno przewodnicząca uniwersytetu III wieku w Rudziskach. Zabawa była przednia. Ozdoby w całej wsi super. Na każdym kroku było widać pracę mieszkańców a przede wszystkim pani Ani – jak podkreślił to pan burmistrz oraz jej męża pana Jacka. Życzymy dalszych sukcesów i czekamy pani Aniu na zawiązaniu kolejnej organizacji. Jest potrzebna. Może, żeby była prostsza niż UTW i bardziej przystępna dla wszystkich mieszkanek.
Powodzenia
Wolontariusz Tadeusz był na imprezie i też był zachwycony co utrwalił na fotografiach.

Biesiada Kulturalno-rękodzielnicza w Rudziskach

Zaproszenie na Biesiadę

Bardzo nam miło, że zostaliśmy zaproszeni na „Biesiadę Kulturalno- rękodzielniczą” do Rudzisk na 31 lipca na godzinę 15.00. Współpraca i kontakty z Rudziskami trwają już ponad 10 lat. W roku 2011 został tam zorganizowany Uniwersytet III Wieku, który działał prawie 8 lat. Cała działalność jest przedstawiona na linku „UTW Rudziska” na naszej stronie www.latwiejrazem.pl

Zawiązało się wówczas bardzo wiele kontaktów, które pozostały po dzień dzisiejszy. Dlatego, kiedy dostaliśmy hasło, że w Rudziskach szykuje się impreza poczatkująca nową formę działalności, pakujemy się do samochodów i jedziemy. Zaproszenie przyjęły panie z Uniwersytetu III wieku z Klewek z przewodniczącą Grażyną Perkowską na czele. Będzie reprezentacja Koła Gospodyń Wiejskich z Kaborna z panią przewodniczącą Marzeną Konopka oraz pan sołtys Piotr Ogonowski w imieniu sołectwa. Będzie zaprzyjaźniona z naszą Fundacją od lat, artystka, specjalistka od rękodzieła pani Barbara Cały z Olsztyna. Fundację dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” będzie reprezentował mgr Remigiusz Dobkowski członek Rady Fundacji. Ta kilkunasto osobowa grupa świadczy o tym, że działanie społeczne, woluntarystyczne nie tylko wspiera poszczególne społeczności lokalne ale i łączy środowiska. Gminy Olsztyn, Biskupiec i Purda

Wszyscy przygotowali listy gratulacyjne. Będą wystąpienia a jak impreza się uda opiszemy Wam bardzo szczegółowo,

Pani Aniu trzymamy kciuki. Udanej imprezy.

Odnotowała  Alicja z Olsztyna.

Komunikat specjalny

W imieniu władz Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” informujemy, że Zarząd Fundacji na swoim posiedzeniu w dniu 29 czerwca 2021 przyjął do wiadomości informację o zakończeniu działalności przez Uniwersytet III Wieku w Rudziskach, gmina Biskupiec. Uniwersytet został założony przez Fundację w roku 2011 w ramach prowadzonego Projektu FO pod tytułem „Nasza wieś w naszych rękach”.

Mamy nadzieję, że wszystkie doświadczenia zdobyte przez minione lata działalności zostaną wykorzystane w nowo  tworzonej organizacji. Wszystkiego najlepszego.

b.Koordynator Projektu

mgr Remigiusz Dobkowski

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka i mokrego dyngusa

Życzy Fundator
Dr Teresa Cz. Malec

Z bukietem róż nie możemy przyjść

By złożyć Wam życzenia,

Lecz w głowach naszych jest jedna myśl

Niech spełnią się Wasze marzenia,

Dużo zdrowia i spokoju, życzy

w imieniu Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie
Prezes Rady Fundacji
dr Wacław Domaszewicz

w imieniu Oddziału Fundacji w Kłębach
Pełnomocnik
mgr Tadeusz Malec

Do siego roku 2021.

Zdrowia, spokoju, cierpliwości i pomyślności w nadchodzącym roku
Wszystkim darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom i przyjaciołom Fundacji.

Życzą władze Fundacji:

Założyciel
dr. Teresa Cz. Malec

i

Prezes Rady Fundacji
dr. Wacław Domaszewicz

Pisali o Nich…

Uniwersytet III wieku założony w 2012 roku przez Fundację dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w ramach Projektu FiO pt: Nasza wieś w naszych rękach”W dniu założenia było 15 członków.Obecnie aktywnych 10. Od początku organizacja była bardzo aktywna o czym świadczy otrzymana nagroda za 2012 rok w Biskupcu „Sukces „w gronie organizacji pozarządowych. Uczestniczyli w 2 edycjach „Targów ekonomii społecznej” w Olsztynie.Z wizytą u Premiera RP z okazji Dnia Kobiet w 2014 roku.Na rożnych kiermaszach i dożynkach, w Biskupcu,Olsztynie,Kabornie,Klebarku.Specjalność główna- rękodzieło w niciach,wełnie,papierze,materiale..Oprócz tego wyroby cukiernicze,Duży wkład w organizację świetlicy po remoncie. Rozprowadzania odzieży i paczek żywnościowych wśród potrzebujących w ramach współpracy z Fundacją .Organizacja imprezy dożynkowej,wigilii i imprez okazjonalnych. Od początku szefowa Anna Ziemiańska.

Z poważaniem   dr Teresa Cz. Malec

25 lat UTW na Warmii i Mazurach.

Bardzo nam miło jako Fundacji, że nasza praca i działalność została uwieczniona w bardzo zgrabnym wydawnictwie o Uniwersytetach III wieku na Warmii i Mazurach.
Publikacja została wydana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Miło nam, że nasze III Uniwersytety w Purdzie, Rudziskach i Klewkach zostały w tym wydawnictwie zamieszczone.
Fundacja ma w swoim statucie organizowanie, wsparcie i pomoc organizacjom pozarządowym. Mamy ich już na swoim koncie kilka, będziemy tworzyć dalej.

Mam szczególną satysfakcje kiedy oglądam takie wpisy. Jestem dumna, że moje działanie i pomoc Fundacji przynosi takie skutki.
Składam przy tej okazji najlepsze życzenia dla liderek tych organizacji za ich wytrwałość i zacięcie w prowadzeniu tych organizacji, bo zapewniam państwa to nie jest łatwa praca.
Pani Maria Kordek z Purdy, Pani Anna Ziemiańska z Rudzisk, Pani Grażyna Perkowska z Klewek, to odporne na wszystkie przeciwności kobiety, oddane społecznej pracy. Tak trzymać. Dziękuje również Pani J.Glezman i pani L.Karuzo z Samorządu Wojewódzkiego w Olsztynie, że nie zapomniały o naszych organizacjach.

Założyciel Fundacji
Dr. Teresa Cz. Malec

Spotkania po dłuższej chwili nieobecności.

Miło odwiedzać znajomych po dłuższej przerwie i przekonywać się, że praca dalej trwa. Osoby trwają na stanowiskach. Zachwycone tą samą pasją. Tak jest właśnie w Uniwersytecie III Wieku w Rudziskach do którego zaprosiła mnie pani przewodnicząca Anna Ziemiańska.

Bardzo fajnie kiedy można przyjechać po pewnym okresie czasu i stwierdzić, że praca w dalszym ciągu wre. Postęp w każdej sprawie. Nowy piec, meble, powystawiane prace, powieszone nowe dyplomy. A prace wykonane potwierdzają jeszcze większą  pomysłowość i talent u Pań. Mamy tu wszystko:  piękne skrzaty, bałwany, bombki, senniki, kwiaty, w doniczkach , wolno stojące, wiszące, jaki kto zapragnie.

Szkoda tylko że nie było zbyt wiele osób ale i spotkanie było zorganizowane dosyć szybko. Może następnym razem będzie możliwość spotkania wszystkich. Miło by zobaczyć wszystkich z okresu, kiedy zakładałam ten Uniwersytet. A jak pamiętam nie łatwo było zorganizować grupę, oj nie łatwo. Ale się udało. I bardzo dobrze, że grupka mała ale konkretne działania. Ale to tylko wspomnienie. Spotkanie było sympatyczne. Ciasto też było wspaniałe z wyglądu i szkoda, że pisząca jest na ostrej diecie. Życzymy dalszej, efektywnej pracy, dobrego samopoczucia i spełnienia wszystkich marzeń. Zapraszamy do obejrzenia foto wystawionych prac. Są naprawdę piękne. Na zakończenie dr Teresa Cz. Malec wręczyła przewodniczącej list okolicznościowy z życzeniami z okazji otwarcia kolejnego roku oświatowego 2018/2019.

Otwarcie roku oświatowego w Uniwersytecie III Wieku w Rudziskach
26.09.2014

„Być Kobietą”
Spotkanie u Ministra Gospodarki Warszawa
7.03.2014

Targi ekonomii społecznej
17.05.2014

Nasze początki 2012-Wspomina pierwsza przewodnicząca UTW w Rudziskach

Nazywam się Ziemiańska Anna i jestem przewodniczącą ST. UTW w Rudziskach Gm. Biskupiec. Nasza wieś jest niewielka, liczy niewiele ponad 200 mieszkańców. Dwa lata temu w naszej gminie był projekt „Nasza wieś w naszych rękach” organizowany przez Panią dr Teresę Malec. Projekt przeznaczony był dla wsi, żeby łatwiej było razem. Mam 38 lat i nie znaczy to, że jestem może młoda, ale musi być lider, który coś chce zrobić, jestem w radzie sołeckiej i od kiedy zaczęły się zajęcia metodyczne projektu chciałam spróbować ludzi z naszej wsi przygarnąć do grupy w różnym wieku. Początki jednak nie były łatwe, lecz na zajęcia zaczęła przychodzić spora grupa osób w wieku rentowym. Rok temu założone zostało Stowarzyszenie UTW i uczestniczy w nim grupa osób(do 20), które są bardzo chętne spotykać się w klubie i coś robić, albo po prostu posiedzieć przy herbatce i powspominać jak to było kiedyś. Przez ten niedługi czas działania zrobiliśmy wspólnie bardzo dużo, ponieważ zajmujemy się rękodziełem, co wszystkich bardzo wciągnęło. Wiadomo, że nie każdy umie to samo, ale są ukryte talenty, jeden dzierga na szydełku, inny na drutach, następny robi kwiatki z bibuły, jeszcze inny różne stroiki, ktoś inny wyplata z wikliny, następny wyszywa, a więc uczymy się wzajemnie i się z tego cieszymy. Czas szybko płynie. Na spotkania przychodzą bardzo chętnie raz w tygodniu, a jeśli jest taka potrzeba to częściej i nie mogą się do tego doczekać, bo spotkania w miłym towarzystwie bardzo szybko mijają. Ten rok działania upłynął szybko i przyjemnie, ponieważ organizowaliśmy różne imprezy, takie jak :
-spotkania integracyjne z innymi osobami,
-ogniska dla wsi, powitanie wiosny,
-licytacje przedświąteczne,
-wystawy naszych prac,
-wyjazdy pokazowe: Targi Ekonomii Społecznej, Olsztyn Stare Miasto, Święto Ludowe, Biskupiec, Dożynki Gminne Biskupiec
-statuetka Sukcesy od Burmistrza
W ramach możliwości chcielibyśmy założyć klub dla dzieci, potrzebowalibyśmy jednak wyposażenia świetlicy, bo do tej pory nic się nie działo a dzieci też by były zadowolone z jakiegoś miejsca na spotkania przy zabawie, czy nawet odrabianiu wspólnie lekcji. Chciałabym podkreślić, że nie mamy sponsorów ani nauczycieli do naszych prac, są to całkowicie nasze pomysły i wkład własny. Dziś właśnie chcemy pokazać efekt naszej pracy przez stoisko z wyrobami świątecznymi. Bardzo dziękujemy Pani Teresie i jej Fundacji za to, że założyła to Stowarzyszenie, ponieważ naprawdę Łatwiej jest razem.

Anna Ziemiańska, Rudziska

Przewodnicząca Anna Ziemiańska i Wiceprzewodnicząca Marzena Łukaszuk