Komunikat specjalny

W imieniu władz Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” informujemy, że Zarząd Fundacji na swoim posiedzeniu w dniu 29 czerwca 2021 przyjął do wiadomości informację o zakończeniu działalności przez Uniwersytet III Wieku w Rudziskach, gmina Biskupiec. Uniwersytet został założony przez Fundację w roku 2011 w ramach prowadzonego Projektu FO pod tytułem „Nasza wieś w naszych rękach”.

Mamy nadzieję, że wszystkie doświadczenia zdobyte przez minione lata działalności zostaną wykorzystane w nowo  tworzonej organizacji. Wszystkiego najlepszego.

b.Koordynator Projektu

mgr Remigiusz Dobkowski

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka i mokrego dyngusa

Życzy Fundator
Dr Teresa Cz. Malec

Z bukietem róż nie możemy przyjść

By złożyć Wam życzenia,

Lecz w głowach naszych jest jedna myśl

Niech spełnią się Wasze marzenia,

Dużo zdrowia i spokoju, życzy

w imieniu Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie
Prezes Rady Fundacji
dr Wacław Domaszewicz

w imieniu Oddziału Fundacji w Kłębach
Pełnomocnik
mgr Tadeusz Malec

Do siego roku 2021.

Zdrowia, spokoju, cierpliwości i pomyślności w nadchodzącym roku
Wszystkim darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom i przyjaciołom Fundacji.

Życzą władze Fundacji:

Założyciel
dr. Teresa Cz. Malec

i

Prezes Rady Fundacji
dr. Wacław Domaszewicz

Pisali o Nich…

Uniwersytet III wieku założony w 2012 roku przez Fundację dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w ramach Projektu FiO pt: Nasza wieś w naszych rękach”W dniu założenia było 15 członków.Obecnie aktywnych 10. Od początku organizacja była bardzo aktywna o czym świadczy otrzymana nagroda za 2012 rok w Biskupcu „Sukces „w gronie organizacji pozarządowych. Uczestniczyli w 2 edycjach „Targów ekonomii społecznej” w Olsztynie.Z wizytą u Premiera RP z okazji Dnia Kobiet w 2014 roku.Na rożnych kiermaszach i dożynkach, w Biskupcu,Olsztynie,Kabornie,Klebarku.Specjalność główna- rękodzieło w niciach,wełnie,papierze,materiale..Oprócz tego wyroby cukiernicze,Duży wkład w organizację świetlicy po remoncie. Rozprowadzania odzieży i paczek żywnościowych wśród potrzebujących w ramach współpracy z Fundacją .Organizacja imprezy dożynkowej,wigilii i imprez okazjonalnych. Od początku szefowa Anna Ziemiańska.

Z poważaniem   dr Teresa Cz. Malec

25 lat UTW na Warmii i Mazurach.

Bardzo nam miło jako Fundacji, że nasza praca i działalność została uwieczniona w bardzo zgrabnym wydawnictwie o Uniwersytetach III wieku na Warmii i Mazurach.
Publikacja została wydana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Miło nam, że nasze III Uniwersytety w Purdzie, Rudziskach i Klewkach zostały w tym wydawnictwie zamieszczone.
Fundacja ma w swoim statucie organizowanie, wsparcie i pomoc organizacjom pozarządowym. Mamy ich już na swoim koncie kilka, będziemy tworzyć dalej.

Mam szczególną satysfakcje kiedy oglądam takie wpisy. Jestem dumna, że moje działanie i pomoc Fundacji przynosi takie skutki.
Składam przy tej okazji najlepsze życzenia dla liderek tych organizacji za ich wytrwałość i zacięcie w prowadzeniu tych organizacji, bo zapewniam państwa to nie jest łatwa praca.
Pani Maria Kordek z Purdy, Pani Anna Ziemiańska z Rudzisk, Pani Grażyna Perkowska z Klewek, to odporne na wszystkie przeciwności kobiety, oddane społecznej pracy. Tak trzymać. Dziękuje również Pani J.Glezman i pani L.Karuzo z Samorządu Wojewódzkiego w Olsztynie, że nie zapomniały o naszych organizacjach.

Założyciel Fundacji
Dr. Teresa Cz. Malec

Spotkania po dłuższej chwili nieobecności.

Miło odwiedzać znajomych po dłuższej przerwie i przekonywać się, że praca dalej trwa. Osoby trwają na stanowiskach. Zachwycone tą samą pasją. Tak jest właśnie w Uniwersytecie III Wieku w Rudziskach do którego zaprosiła mnie pani przewodnicząca Anna Ziemiańska.

Bardzo fajnie kiedy można przyjechać po pewnym okresie czasu i stwierdzić, że praca w dalszym ciągu wre. Postęp w każdej sprawie. Nowy piec, meble, powystawiane prace, powieszone nowe dyplomy. A prace wykonane potwierdzają jeszcze większą  pomysłowość i talent u Pań. Mamy tu wszystko:  piękne skrzaty, bałwany, bombki, senniki, kwiaty, w doniczkach , wolno stojące, wiszące, jaki kto zapragnie.

Szkoda tylko że nie było zbyt wiele osób ale i spotkanie było zorganizowane dosyć szybko. Może następnym razem będzie możliwość spotkania wszystkich. Miło by zobaczyć wszystkich z okresu, kiedy zakładałam ten Uniwersytet. A jak pamiętam nie łatwo było zorganizować grupę, oj nie łatwo. Ale się udało. I bardzo dobrze, że grupka mała ale konkretne działania. Ale to tylko wspomnienie. Spotkanie było sympatyczne. Ciasto też było wspaniałe z wyglądu i szkoda, że pisząca jest na ostrej diecie. Życzymy dalszej, efektywnej pracy, dobrego samopoczucia i spełnienia wszystkich marzeń. Zapraszamy do obejrzenia foto wystawionych prac. Są naprawdę piękne. Na zakończenie dr Teresa Cz. Malec wręczyła przewodniczącej list okolicznościowy z życzeniami z okazji otwarcia kolejnego roku oświatowego 2018/2019.

Otwarcie roku oświatowego w Uniwersytecie III Wieku w Rudziskach
26.09.2014

„Być Kobietą”
Spotkanie u Ministra Gospodarki Warszawa
7.03.2014

Targi ekonomii społecznej
17.05.2014

Nasze początki 2012-Wspomina pierwsza przewodnicząca UTW w Rudziskach

Nazywam się Ziemiańska Anna i jestem przewodniczącą ST. UTW w Rudziskach Gm. Biskupiec. Nasza wieś jest niewielka, liczy niewiele ponad 200 mieszkańców. Dwa lata temu w naszej gminie był projekt „Nasza wieś w naszych rękach” organizowany przez Panią dr Teresę Malec. Projekt przeznaczony był dla wsi, żeby łatwiej było razem. Mam 38 lat i nie znaczy to, że jestem może młoda, ale musi być lider, który coś chce zrobić, jestem w radzie sołeckiej i od kiedy zaczęły się zajęcia metodyczne projektu chciałam spróbować ludzi z naszej wsi przygarnąć do grupy w różnym wieku. Początki jednak nie były łatwe, lecz na zajęcia zaczęła przychodzić spora grupa osób w wieku rentowym. Rok temu założone zostało Stowarzyszenie UTW i uczestniczy w nim grupa osób(do 20), które są bardzo chętne spotykać się w klubie i coś robić, albo po prostu posiedzieć przy herbatce i powspominać jak to było kiedyś. Przez ten niedługi czas działania zrobiliśmy wspólnie bardzo dużo, ponieważ zajmujemy się rękodziełem, co wszystkich bardzo wciągnęło. Wiadomo, że nie każdy umie to samo, ale są ukryte talenty, jeden dzierga na szydełku, inny na drutach, następny robi kwiatki z bibuły, jeszcze inny różne stroiki, ktoś inny wyplata z wikliny, następny wyszywa, a więc uczymy się wzajemnie i się z tego cieszymy. Czas szybko płynie. Na spotkania przychodzą bardzo chętnie raz w tygodniu, a jeśli jest taka potrzeba to częściej i nie mogą się do tego doczekać, bo spotkania w miłym towarzystwie bardzo szybko mijają. Ten rok działania upłynął szybko i przyjemnie, ponieważ organizowaliśmy różne imprezy, takie jak :
-spotkania integracyjne z innymi osobami,
-ogniska dla wsi, powitanie wiosny,
-licytacje przedświąteczne,
-wystawy naszych prac,
-wyjazdy pokazowe: Targi Ekonomii Społecznej, Olsztyn Stare Miasto, Święto Ludowe, Biskupiec, Dożynki Gminne Biskupiec
-statuetka Sukcesy od Burmistrza
W ramach możliwości chcielibyśmy założyć klub dla dzieci, potrzebowalibyśmy jednak wyposażenia świetlicy, bo do tej pory nic się nie działo a dzieci też by były zadowolone z jakiegoś miejsca na spotkania przy zabawie, czy nawet odrabianiu wspólnie lekcji. Chciałabym podkreślić, że nie mamy sponsorów ani nauczycieli do naszych prac, są to całkowicie nasze pomysły i wkład własny. Dziś właśnie chcemy pokazać efekt naszej pracy przez stoisko z wyrobami świątecznymi. Bardzo dziękujemy Pani Teresie i jej Fundacji za to, że założyła to Stowarzyszenie, ponieważ naprawdę Łatwiej jest razem.

Anna Ziemiańska, Rudziska

Przewodnicząca Anna Ziemiańska i Wiceprzewodnicząca Marzena Łukaszuk