Jutro też będziemy grać
Jutro tzn 28.01.2024 wolontariusze naszej Fundacji będą w różnych formach i na różne sposoby zbierali fundusze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również jak co roku księgowy Fundacji dokonał przelewu na rzecz WOŚP. Niektórzy biorą udział w różnego rodzaju imprezach a przede wszystkim całym sercem i duszą wspierają akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zachęcamy wszystkich do szerokiego i pełnego udziału. Wspierajmy WOŚP.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Oddziale Fundacji i nie tylko.
Jak każdego roku kiedy gra Orkiestra w miesiącu styczniu idą przelewy prywatne od założycielki Fundacji, jej rodziny i wolontariuszy. Wszyscy składają datki jakie mogą ale są przekonani, że tak trzeba i że to będą wydane dobrze pieniądze. Odbywa się to zarówno w Olsztynie jak i w Oddziale Fundacji w zachodniopomorskim ale nie tylko. W Stargardzie tradycyjnie już wolontariusz Konrad Stelmach oraz administrator strony Fundacji Artur Stelmach biorą udział w biegach ulicznych, do których przygotowują się długo przedtem. Wolontariusz Michał w Warszawie kolejny raz asystuje w zbieraniu funduszy do puszki na ulicach swojego miasta. Jesteśmy dumni, że mamy ich wśród nas a oni wytrwale podtrzymują tradycję i kwestują w tak szlachetnym celu Dziękujemy wszystkim o których wiemy, że na pewno wpłacili datki.
Do spotkania w następnym roku.
Odnotował fakty wolontariusz M. Jaworski z Olsztyna.
Fundacja dla Orkiestry w 2022 roku.
Jak pisaliśmy na naszych stronach tak się dobrze złożyło, że większość naszych wolontariuszy, sympatyków i znajomych jednocześnie akceptuje i angażuje się każdego roku w różne akcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
To bardzo znamienne. Po prostu wszyscy razem pomagamy na co dzień potrzebującym, czyli mamy w sobie gen społecznikostwa. Rozumiemy potrzeby wyższego rzędu. To nas łączy i nie mamy więc żadnego oporu, aby wspierać Orkiestrę i jej działania każdego roku.
Fundacja dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie, województwo warmińsko -mazurskie i jej Oddział w Kłębach, województwo zachodniopomorskie, każdego roku przekazuje swój datek na Orkiestrę. Nasi młodzi wolontariusze biorą udział w różnych akcjach sportowych.
Na pewno nasi wolontariusze wrzucą swój grosik do puszek.
Nieznajomych, którzy nie brali jeszcze udziału w zbiórce zachęcamy, aby wesprzeć Orkiestrę zwłaszcza w tym roku, bo to 30 lecie.
Dla mnie będzie to wydarzenie szczególne, bo właśnie 20 lat temu wspólnie z Remigiuszem Dobkowskim prowadziliśmy Sztab Orkiestry dla województwa warmińsko –mazurskiego. Wspominać zawsze będziemy z dumą te naszą pracę. Była to dla nas również pierwsze spotkanie z super zorganizowaną organizacją jaką jest Orkiestra. Bardzo musieliśmy się starać, aby sprostać wymogom, aby zrobić wszystko dokładnie i sumiennie. A potem wszystko rozliczyć. Co do grosika. Opisać każdy gadżet, gdzie co zrobiliśmy, do kogo co poszło.
A jaka była satysfakcja jak się usłyszało podziękowanie z Warszawy.
Mamy satysfakcję, bo po nas w następnych latach nasi następcy musieli się mocno starać, aby nas pokonać. Impreza po prostu nam się bardzo udała. Złote serduszko zostało kupione przez Uczelnię niepubliczną za bardzo wysoką cenę
W tym miejscu pragnę jeszcze podkreślić, że dla mnie Orkiestra to również motywacja do nowych pomysłów. W 2011 roku, kiedy tylko powstała Fundacja, zorganizowałam w Olsztynie 12 osobową grupę wolontariuszy .50+ .Było to w tamtym roku jeszcze coś bardzo nietypowego. Większość zawsze była to młodzież a tutaj nagle młode babcie z wnukami. A potem poszło i osoby bardzo dojrzale same zgłaszały się na wolontariuszy. Często dostawały większe pieniążki, bo trudno było odmówić znajomym, którzy znali ich stan posiadania. Po pierwszym naszym wystąpieniu bo chodziliśmy jeszcze w roku 2012,2013, zostaliśmy przyjęci przez panią wiceprezydent miasta Olsztyna. Było miło i byliśmy zadowoleni z wykonania dobrej roboty.
Wspominam to po to również, bo jak słyszę, że Owsiakowi można coś zarzucić jako organizatorowi, jakieś nieuczciwości, to dostaje furii. Proszę popracujcie z Nim jako organizatorem a zobaczycie czy to takie proste.
Z okazji nadchodzącego 30 lecia
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
twórcy Jerzemu Owsiakowi, jego prawej ręce żonie, Zarządowi Fundacji, pracownikom, wszystkim wolontariuszom, którzy działają cały rok na jej rzecz, wszystkiego najlepszego, pomyślności, wytrwałości i szczodrości Polaków. Wielu, wielu lat.
Tak trzymać i wiele, wiele lat pomyślnej działalności.
W imieniu Fundacji „Łatwiej Razem”:
Fundator dr Teresa Cz. Malec,
Prezes Rady Fundacji dr Wacław Domaszewicz.
członek Rady Fundacji Remigiusz Dobkowski w Olsztynie,
pełnomocnik Oddziału Fundacji Tadeusz Malec w Kłębach.
Jak nasi wolontariusze grali dla Orkiestry
Wolontariusz Konrad i Artur byli uczestnikami
– V bieg dla WOŚP w Stargardzie
– Indywidualny bieg dla WOŚP w Dolicach 2021
Oby grała jak najdłużej…
Jak działałam dla WOŚP w Olsztynie w 2000 roku.
Czasami człowiek nawet nie zastanawia się ile w swoim życiu potrafił zrobić fajnych rzeczy. Dzisiaj w nocy oglądając po raz pierwszy, Nieoficjalny finał 29 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzmysłowiłam sobie, że 19 lat temu też nie spałam o tej porze. Siedzieliśmy z Remigiuszem Dobkowskim i moim mężem w biurze instytucji, którą wtedy kierowałam i sprawdzaliśmy 82 sztaby w województwie olsztyńskim. Jako koordynatorzy mieliśmy Olsztyn i tyle miast i miasteczek do ogarnięcia. Po raz pierwszy udało nam się zamknąć wszystkie ulice dojazdowe przed Ratuszem. Prezydent Małkowski nam na to pozwolił. Było tyle ludzi pod Ratuszem, że mieszkańcy mówili że takiej ilości ludzi w tym miejscu, nie pamiętali. Pobiliśmy wszystkie rekordy a ja jako Kanclerz Uczelni kupiłam Serduszko za 10 000 tysięcy zł. Za rok poszło na licytacje z powrotem i zdobyło podobną cenę. Przecudnej urody dresy dała nam i polary Warmia z Kętrzyna. Super. To było coś. Suknie pani Cały, rękodzieła. Koncert na Starym mieście przyniósł też bardzo duży dochód. A puszki były cudowne, takie ciężkie. Był to bardzo duży nasz sukces i długo po nas mieszkańcy ten Koncert wspominali. Byliśmy dumni bardzo. Ale praca jaką wykonał nasz sztab była naprawdę ciężka. Szczególnie po imprezie też. Cała dokumentacja, rozliczenia. Jak mi ktoś powie że u „Owsiaka można coś” zrobić na odwal to tylko się zastanowię co ten ktoś mówi. Wszystko policzone, potwierdzone, spakowane, wysłane i oddech dopiero kiedy przyszło potwierdzenie z Warszawy. Do dzisiaj noszę w wizytowniku telefony do Warszawy i do księgowości a jak głębiej poszukam to i kopia sprawozdania finansowego tez się znajdzie, to tak na pamiątkę. To były czasy.
Od 2010 roku wpłacam na orkiestrę każdego roku ze swojej Fundacji. A w latach 2011, 2012, 2013 zbierali na orkiestrę Nasi wolontariusze 50+. Opisani są na stronie Fundacji i zamieszczone fotografie. W naszym fundacyjnym biurze wiszą nasze identyfikatory i przypominają o tamtych latach i wydarzeniach, które miały inny wymiar ale ten sam cel.
To cudowna organizacja. Każdy może włożyć do niej swoją cegiełkę i czuć, że spełnił swój obowiązek To już zostało. Mój wnuk, syn też jako wolontariusze brali udział i nie żałują grosza kiedy ONA gra. Mam nadzieje że tego roku będzie tak samo. Oglądałam koncert i o godzinie 2 w nocy napisałam te słowa. Ku pamięci innym.
Do spotkania na Orkiestrze w przyszłym roku. Po pandemii.
Dr Teresa Cz. Malec
31.01.2021
„dokumenty działania”
Zawsze będziemy pomagać…
Warto przypomnieć, że wolontariusze Fundacji zawsze są i byli chętni do działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Była ona obecna od pierwszego miesiąca działalności Fundacji.
Pierwsza Uchwała Zarządu dotyczyła pełnego udziału w zbiórce funduszy na Wielką
Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
To właśnie dr Teresa Cz. Malec ,założycielka Fundacji podjęła w 2011 roku akcję stworzenia grupy wolontariuszy 50+w Olsztynie.
Poszły osoby, które pamiętały swój udział w tej imprezie jako dzieci i młodzież lub te,które zawsze chciały, ale nie złożyło się.
Wielkie przeżycie i zainteresowanie przechodniów.
Druga akcja to pójście całymi rodzinami. 3 pokolenia – Rodzice, synowie, córki,wnuczki.
Ten pomysł założycielki też się przyjął.
Pozostały po tym wydarzeniu dokumenty oraz identyfikatory wszystkich uczestników z roku 2011,2012,2013..
Po dzień dzisiejszy Księgowa Fundacji pani Alicja Bartkowiak na pierwszym Zarządzie w styczniu,
proponuje zawsze pierwszą uchwałę-przelew naszej składki
na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
To tradycja i obowiązek.
wolontariusz Alicja.
Nasze zbieranie dla najmłodszych w ramach
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy —-50+
Bardzo dobrze jest powspominać swoje dobre pomysły. Szczególnie takie, które przebiegły z sukcesem i miały miejsce po raz pierwszy.
Nowatorskie, bo kiedy zapowiedziałam, że w Olsztynie w 2011 roku będziemy zbierać grupą 50 +, spotkałam się z uśmiechami.
Przekonywałam parę dni kilkanaście osób, że dlaczego to ma być tylko młodzież. Idźmy i My sami.
Pokażmy młodym, że całkowicie utożsamiamy się z tą ideą, Na pewno byłam zdenerwowana, czy wszyscy przyjdą, tak jak obiecali. Ale kiedy zebrała się cała grupa i wyruszyliśmy w miasto byłam szczęśliwa.
Poszło bardzo dobrze. A dla moich wolontariuszy okazało się, że też było to życiowe przeżycie.
Też sprawdzili się i byli bardzo zadowoleni.
Pani wice Prezydent miasta, kiedy się z nami spotkała w Ratuszu, była też pod dużym wrażeniem.
Dobrze że mamy dzisiaj co wspominać. Wol. Teresa M.
O tym jak Fundacja „Łatwiej Razem” Grała dla Fundacji WOŚP
Zgodnie z deklaracją złożoną na I Forum o „Wolontariacie”, 11 członków i
sympatyków naszej Fundacji wyszło na Osiedle Zatorze w Olsztynie, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteśmy dumni szczęśliwi, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnej sprawie i udowodnić, że nie tylko można mówić, ale można to realizować. Po zakończeni kwestowania o godz. 17.00 w siedzibie PSL [przy ul. Kajki 4A odbyła się aukcja na rzecz WOŚP.
Fundacja „Łatwiej Razem „ pamiątkowa fotografia z pełną puszką
mgr Tadeusza Malca przy ulicy Kajki w Olsztynie w 2011 roku na rzecz
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wolontariusz i członek Rady Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem „
mgr Zbigniew Lemański pilnował oddawanych puszek i dumnie pozował do
fotografii w Olsztynie w 2011 roku. Czy pamiętasz kolego Zbyniu.
Najgorętsze chwile wyczekiwania na poczekalni w Banku.
Ciekawość i emocja była duża. Ile udało się zebrać. I jakie
szczęście, że sama akcja się udała Wszyscy co obiecali przyszli.
Grupa wolontariuszy Fundacji dr Teresy Cz. Malec: „Łatwiej Razem”
wyrusza spod Ratusza w Olsztynie na zbiórkę pieniędzy. Ale to była dobra grupa.
Czy pamiętacie kochani ,którzy jesteście na tej fotografii.
Fundator dr Teresa Cz. Malec Fundacji „Łatwiej Razem”,
organizator grupy wolontariuszy na 19 Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” Olsztyn 2011
–Puszka bardzo ciężka.
Aukcja na rzecz WOSP w Olsztynie –sprawdzanie eksponatów do sprzedaży.
2012.Było wspaniale i ciekawie. Wszystkie zostały sprzedane.
8.01.2012
TAK KWESTOWALISMY w niedzielę …
Zebraliśmy ponad 6.700 zł.
Pan Adam Przybysz i Kamila Majek, w ramach aukcji wykonali dla ochotniczek piękne fryzury. Dochód z tej pracy przeznaczony był do puszki WOSP.
Panie, Soćko-Wojciechowska, Kuberska –Przekwas, Drońska na pierwszej linii a w tyle piękne kreacje Barbary Cały. 2012. Olsztyn.
Nasza srebrna dziesiątka dla WOŚP
XX FINAL WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Tak było w 2011
8.01.2012
ZAPRASZAMY
w niedzielę od godz. 16.00 do 17.30 na ul. Kajki 4A
(Sala Konferencyjna na parterze) na imprezy:
aukcję charytatywną
„Piękno w kreacjach, fryzurach i obrazach”
w programie:
- Aukcja kreacji wieczorowej, koktajlowej i ślubnej z kolekcji Barbary CAŁY;
( kreacje prezentujemy poniżej)
- Niepowtarzalna okazja zmiany wizerunku za pomocą fryzury wykonanej przez
Adama PRZYBYSZA,
międzynarodowego mistrza fryzjerstwa
- Aukcja obrazów, wyrobów i gadżetów przekazanych przez sponsorów
( prezentujemy poniżej)
Etola
Tak było w 2011