KGW „Kłębowianki” w Kłębach

KGW „Kłębowianki” w Kłębach2020-09-08T21:39:12+02:00

KGW „Kłębowianki” w Kłębach

Kobietki na 102

Miło nam donieść,że nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kłębach k/Warnicy ,nie chcą odpoczywać i są aktywne cały czas.W ostatnią niedzielę,6 września 2020 brały udział w dużej imprezie i zajęły bardzo dobre miejsce. Są na piątkę, A startowało 26 kół . Te odważne i zdolne Panie to : Barbara Nowicka- przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kłębach,Jolanta Swat- członek Zarządu  i Aleksandra Kijowska.Gratulujemy. Kawa  z wygranego termosu będzie smakowała na pewno wszystkim członkiniom KGW.

Tak trzymać Panie. Sprawdzenie swojej kondycji to nie tylko wysiłek  fizyczny. To podtrzymanie dobrego samopoczucia o Sobie.

Jeszcze raz gratulacje.

Wolontariusz z Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” ,Oddział w Kłębach.

Dobra współpraca i pomysłowe nagrody

 

Jak każdego roku na podsumowaniu pracy wolontariuszy czekają skromne nagrody. Fundacja wszystkie środki finansowe otrzymane z 1% oraz od indywidualnych sponsorów przeznacza dla potrzebujących. Szuka więc nowych możliwości i pomysłów na zakup skromnych ale pomysłowych nagród dla tych, którzy cały rok starają się dla innych. W tym roku Fundator w ramach dobrej współpracy z założonym w grudniu 2018 roku Kołem Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki” zakupiła prezenty w postaci wyrobów, wykonanych przez członkinie

Piękne poduszki, fartuchy dla gospodyń, poduszeczki z lawendą sprawiły radość obdarowanym wolontariuszom. Zawsze nie tylko coś nowego ale i pożytecznego, przypominającego o Fundacji przez cały rok. Wszystkie nagrody wykonane przez określony zespół ludzi, są na pewno bardziej wartościowe i cenniejsze od tych kupionych hurtowo w magazynach lub w internecie.

Zobaczcie, czyż nie piękne. A te deseczki też ciekawe. Prawda?..

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2020 Roku, składamy wszystkim Paniom z KGW w Kłębach wszystkiego najlepszego i wielu nowych pomysłów na swoje prace i działalność.

Wolontariusz W.

Szanowni państwo-nominacja

Miło mi donieść, że założone przez naszą Fundację Dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem”, Koło Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki” w Kłębach zostało nominowane do tytułu „Koło Gospodyń Wiejskich Roku” w plebiscycie „Mistrzowie Agro 2019”.

Ponieważ otrzymałam tę miłą wiadomość 12 sierpnia 2019 na pocztę Fundacji z Redakcji Głos Dziennik Pomorza, dzielę się nią z państwem.

Gratuluję dla wszystkich członkiń Koła Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki” w Kłębach i życzę dalszych sukcesów.

Pracowicie nadal w Kłębach

Mieszkanki w ramach Koła Gospodyń Wiejskich bardzo dobrze pracują.. A pierwsze wyroby są piękne. Prawda?

Karty są cudne i stały się już stałym elementem działalności bo były piękne na Walentynki dla mieszkańców każdego domu,następnie okolicznościowe i świąteczne. Pomysłodawcą była Pani Teresa, ale wszystkie Panie były od razu za. Jesteśmy przekonani ,że pomysłów im nie zabraknie. Czas pokazuje jak potrzebne są organizacje, jak chcą się jednak ludzie spotykać. Czyli naprawdę szanowni Państwo trzeba tylko zacząć a potem wszystko się ułoży. Nawet nie wiemy ile zdolności w nas tkwi o których dotychczas nie mieliśmy nawet pojęcia. A jak uskrzydla człowieka, że ma przed sobą jeszcze różne możliwości. Twórzmy różne grupy działania. Będziemy następnie  współpracować.

Jeśli będziecie mieli problemy formalne, proszę dzwonić ,pomożemy.
Wolontariusz Konrad

Inauguracja działalności KGW w Kłębach

Z inicjatywy „Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem”, Oddział w Kłębach 18 grudnia 2018 roku zostało założone Koło Gospodyń Wiejskich.

20 stycznia 2019 r. uroczyście zainaugurowano jego działalność. Koło Gospodyń Wiejskich przyjęło nazwę „Kłębowianki”. Członkiniami KGW zostały  również Panie, mieszkanki Kłęb, które były członkiniami KGW kiedyś funkcjonującego na wsi z panią Zofią Andrzejczyk na czele.

Głównym punktem uroczystości było wystawienie sztuki „Szeherezada” w wykonaniu aktorów amatorskiego teatru A-TO-MY Uniwersytetu III Wieku w Stargardzie. Aktorzy otrzymali wielkie brawa i podziękowania od mieszkańców, którzy wypełnili w całości świeżo odremontowaną świetlicę w Kłębach.

W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Warnice Alina Werstak, Kierownik ARiMR Justyna Łyjak z Pyrzyc, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Warnice Piotr Piwoni, Sołtys Kłęb Emilia Werstak. Dr Teresa Cz. Malec oraz Pełnomocnik Oddziału Fundacji w Kłębach mgr Tadeusz Malec.

Były kwiaty, oklaski, podziękowania i życzenia. Piękny napis na głównej ścianie, wykonany został przez Panie z Sekcji rzemiosła artystycznego KGW.

Dalszej części spotkania z udziałem mieszkańców Kłęb, aktorów i zaproszonych gości przewodniczyła Beata Nowicka, Przewodnicząca KGW w Kłębach. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli popróbować wspaniałych ciast mieszkanek Kłęb.

Były życzenia dla babć. Było wspólne zdjęcie i czekamy na następne spotkania. Życzymy pomyślności w działaniach na rzecz wszystkich mieszkańców wsi Kłęby.

KGW w Kłębach już działa

Witamy w Nowym 2019 Roku.

Po dość długich i wymagających operacjach związanych z rejestracją KGW w Kłębach tuż przed świętami Bożego Narodzenia, przedstawicielka Fundacji poprosiła o zorganizowanie pierwszego spotkania założycielek i nowych chętnych w Nowym już 2019 roku Celem głównym spotkania było przekazanie całej dokumentacji założycielskiej Pani przewodniczącej i Zarządowi KGW przez panią dr Teresę Malec. Komplet 16 różnych pism i dokumentów oraz propozycje do działania jak na początek przystało. Było to wypełnienie przez Fundację jej statutowego zadania mówiącego o pomocy i organizowaniu organizacji pozarządowych

W kolejnej części spotkania, kiedy pieczątka była już w rękach przewodniczącej podpisano porozumienie o wspólnym działaniu w niektórych zbieżnych tematach z Fundacją „Łatwiej Razem”, Oddział w Kłębach /tekst porozumienia w dziale „porozumienia” /Wolę współpracy wyraziły wszystkie Panie obecne na spotkaniu. /17 osób/
Oby rok 2019 był owocny dla obu organizacji.
Następnie panie ustaliły wysokość składki członkowskiej.
W dalszej kolejności Pani Basia, przewodnicząca poprowadziła dyskusję nad planem działania na rok 2019. Pomysłów było bardzo wiele. Od propozycji dr Teresy Malec o zakupie strojów dla zespołu i powołania sekcji kulturalnej, kulinarnej, sportu i rekreacji, po zakup wyposażenia kuchni, wyjazdów na wycieczki i inne. Ostatecznie powołano przewodniczących sekcji oraz członkiń do każdej z nich i ustalono, że w ciągu dwóch tygodni spotkają się wszyscy celem ustalenia  szczegółowego planu zajęć.
Był szampan od zastępcy przewodniczącej Zarządu, pani Joli
Przyjęto propozycję Fundacji o udziale w jej imprezie 19 stycznia 2019 organizowanej dla mieszkańców wsi z okazji Nowego Roku.
A co zaproponuje Fundacja to już w następnym felietonie.

Wolontariusz  Tadeusz.

Powstanie Koła Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki”
w Kłębach

W dniu 18 grudnia dokonało się to, w co wielu wątpiło. Od ponad 2 lat chodziła mi po głowie myśl ponownego zmobilizowania społeczności lokalnej w Kłębach do większej aktywności i działania na rzecz swojej wsi i jej mieszkańców.

Z dużą satysfakcją mogę powiadomić Państwa, że w dniu wczorajszym poprowadziłam zebranie, które okazało się bardzo owocne. 15 Pań – gospodyń podpisało akt założycielski o powstaniu w Kłębach Koła Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki” w Kłębach Naprawdę było sympatycznie, panie były pełne akceptu, przyjmowały moje propozycje z przekonaniem. Zapewniłam, że czynię to w imieniu Fundacji „Łatwiej Razem”, bo ta ma w swoim statucie pomoc w organizacji i inicjowaniu różnych akcji na rzecz środowisk lokalnych. Zapewniłam, że będę starała się być pomocna, przynajmniej na początku, dla pełnego rozruchu. Bardzo istotny był fakt, że wsparła mnie w moim inicjowaniu powstania Koła była przewodnicząca pani Zofia Andrzejczyk, które działało kiedyś w naszej wsi. Przyszły na spotkanie jeszcze 2 panie. Wszystkie wpisały się ponownie jako założycielki nowego Koła. To podtrzymanie dla mnie tradycji było bardzo ważne. Zadeklarowałam w imieniu mojej Fundacji, że dokonam zakupu Kroniki i poproszę, o pamiątki w postaci fotografii z tamtego okresu. Pani Sylwia Nowicka  zaproponowała odnalezienie takich fotografii od ręki. Miło, że wśród grona znalazła się również przyszła księgowa. Tak trzeba. Ustalono, że pozostałe osoby chętne, bo są takie, zostaną zapisane na członków w dniu uroczystego spotkania w styczniu 2019. Na otwarcie będzie sztuka teatralna w wykonaniu Teatru amatorskiego ze Stargardu ale następne być może będzie już w wykonaniu „Kłębowianek”.

Do otwarcia i reprezentacji Koła zostały umocowane panie: Barbara Nowicka, Jolanta Swat i Sylwia Nowicka. Być może na pierwszym zebraniu po rejestracji Kola zostaną wybrane jako zarząd Ale to jeszcze przed nami. Trzymajcie kciuki za pomyślne załatwienie spraw formalnościowych. Być może …… ale o tym sza …-spotkają nas jeszcze przyjemniejsze sprawy. Jutro jadę do Pyrzyc załatwiać dalej sprawy. Dziękuję, kobietki, byłyście wspaniałe. Jesteśmy w różnym wieku, z różnym doświadczeniem co dobrze wróży przyszłemu wspólnemu działaniu. Jest to 16 organizacja która powstaje z inicjatywy i przy pomocy Fundacji „Łatwiej Razem”. 12 z nich działa z bardzo dobrym wynikiem. Na pewno tak też będzie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Kłębach.

Wszystkiego dobrego na nowej drodze społecznego działania.

Łatwiej Razem naprawdę.

dr Teresa Cz. Malec

Go to Top