KGW „Kłębowianki” w Kłębach

KGW „Kłębowianki” w Kłębach2023-12-17T23:14:33+01:00

Życzenia na Święta i na ten Nowy Rok 2024

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2024 składamy wszystkim najlepsze życzenia.
Zdrowia i pomyślności oraz spełnienia wszystkich marzeń i zamierzeń. Niech ten Nowy Rok przyniesie dużo spokoju i radości a Święta przebiegną w najlepszej rodzinnej atmosferze.
Władze Fundacji dr. Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie i w Oddziale w Kłębach życzą wszystkiego najlepszego wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, sponsorom. Pamiętajcie o nas i naszych podopiecznych w przyszłym roku.

Prezes Rady Fundacji
dr. Wacław Domaszewicz
Zarząd
mec. Jarosław Jaworski
Olsztyn/Kłęby Grudzień 2023

Zarząd Fundacji uprzejmie informuje, że przerwa wakacyjna w działalności Fundacji
będzie trwać od 20 czerwca do 30 lipca 2023

Udanych wakacji

Lato, lato, lato czeka

Razem z latem czeka rzeka

Razem z rzeką czeka las

A tam ciągle nie ma Was…

Dzień Matki w Kłębach 2023

Pamiętaliśmy o nich
Najlepsze życzenia z okazji Dnia Matki dla wszystkich „Ma
m”

od Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie i Oddziału w Kłębach

Świąteczne upominki z KGW Kłębach

Życzenia na Święta

Szanowni Państwo – wolontariusze, sponsorzy, beneficjenci oraz władze Fundacji.
Wszyscy przyjaciele, znajomi, sympatycy.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składam życzenia zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń oraz realizacji planów.
Życzę dobrego odpoczynku i udanych spotkań w kręgu rodzinnym.
Spędzajmy je tak, aby były przez nas zapamiętane a wspomnienia o nich towarzyszyły nam do następnych.
Z wyrazami szacunku i empatii do wszystkich, którzy są z Fundacją „Łatwiej Razem” i ją wspierają.

Fundator dr. Teresa Cz. Malec
Olsztyn/Kłęby 09.04.2023

Już myślą o Świętach

16 marca 2023 kolejne spotkanie w Kole Gospodyń Wiejskich w Kłębach, panie spotkały się aby ustalić program prac przedświątecznych. Szycie upominków świątecznych w planie już 22 marca. 23 marca odbędą się warsztaty na których będą pod okiem instruktora uczyły się tworzenia różnego rodzaju ozdób świątecznych. Konkretne plany. Życzymy paniom udanych prac i dobrej atmosfery przy ich wykonywaniu.

Dzień kobiet w KGW

Piękna atmosfera. Ładna dekoracja. Sympatyczni goście. Pani Wójt i Radny, nowy zarząd KGW z panią Stolarską Agnieszką na czele oraz panią Sołtys Emilią Werstak przygotował piękne stoły, super jedzonko, ładnie podane. Cóż powiedzieć – kobiety poczuły, że to ich Święto. Ładny upominek do tego oraz tulipan, pełne piękne dopełnienie. Oby tak częściej się spotykać – życzenie wszystkich, wszyscy głośno dziękowali i śpiewy były też bardzo sympatyczne po prostu udany dzień.
Uczestniczka spotkania. Kłęby – Świetlica 11.03.2023

Wszystkim Paniom na dzień 8 marca

Chciałoby się, aby nasze życzenia spełniały się przez cały rok.
Składamy je zaś w tym dniu szczególnym, jakim jest 8 marca

Międzynarodowy Dzień Kobiet

Życzymy zdrowia, pomyślności, sukcesów w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym.
Gdziekolwiek jesteście panie niech się spełniają wasze przemyślenia, życzenia i oczekiwania.

W imieniu Fundacji dr. Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem”
Składamy życzenia i przesyłamy kwiaty jakie tylko panie lubicie lub chciałybyście w tym dniu otrzymać.

Prezes Rady Fundacji w Olsztynie
dr Wacław Domaszewicz

Pełnomocnik Oddziału Fundacji w Kłębach
mgr Tadeusz Malec

Pamiętajmy to już 114 lat obchodzimy to Święto a więc trudno powiedzieć, że się zapomniało, że ono istnieje(Pierwszy raz luty 1909, drugi raz marzec 1910)

Walentynki 2023

Wszystkim Seniorom, Młodym i Dzieciom składamy najlepsze życzenia

Żeby każde kolejne dni były tak wyjątkowe i fajne jak ten 14 lutego dni pełne miłych niespodzianek, spotkań, uśmiechów, prezentów i dobrych relacji.
Życzmy sobie abyśmy byli nawzajem dla siebie dobrzy i spotykali również dobrych ludzi wokół siebie.
Niech św Walenty dotrze z uśmiechem i symbolicznym prezentem do każdej istoty na ziemi.
Kochajmy się, szanujmy się i bądźmy dla siebie mili nie tylko w tym dniu.

Najlepsze życzenia śle
Fundacja dr. Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie i Kłębach

W Kłębach nowe władze

W styczniową dosyć mroźną sobotę dokonało się zakończenie pierwszej kadencji Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Kłębach w składzie Barbara Nowicka, Jolanta Swat, Sylwia Samson. Prawidłowo powinno odbyć się ono już w roku ubiegłym, bo wówczas minęło już 3 lata, ale poprzez pandemię przedłużyło się wszystko i kadencja też.
Pani Barbara Nowicka jako przewodnicząca pożegnała się z funkcją bardzo obszernym sprawozdaniem, ale nie z organizacją. Obiecała, że będzie nadal aktywnym członkiem koła, wręczyła piękną różę dla każdego byłego członka Zarządu. Ponieważ zebranie prowadziła założycielka Koła w Kłębach dr. Teresa Cz. Malec to i ona też dostała piękną czerwoną. Panie przewodnicząca i zastępczyni odpoczywały po zebraniu, bo było bardzo intensywne. Zastanawiały się, jak to bardzo szybko minęły te 4 lata i myślały co będzie dalej z wolnym czasem który im nagle pozostał.

Dzień Babci i Dziadka

Szanowna Babciu
Szanowny Dziadku

Szanowni Kochani !!!

Zbliża się Wasze ŚWIĘTO! jedyne w roku i niedookreślone, bo jak zmierzyć miłość, czułość, bliskość waszą w stosunku do swoich wnucząt. Po rodzicach czasami jesteście dla wnucząt najważniejsi, wyczekiwani i bardzo potrzebni, często niezastąpieni. Jest to zazwyczaj miłość wzajemna aż do końca, bo dorośli wnukowie też potrzebują waszego wysłuchania, pociechy często i wsparcia, a dziadkowie lub babcie szczęśliwi i ciągle wyczekujący wizyt swoich wnucząt.

Pamiętajcie, jeśli los spowodował, że jesteście już tylko babcią lub dziadkiem – opowiadajcie swoim wnukom o sobie nawzajem, pamięć o obojgu dziadków jest bardzo ważna. Oprócz tego pamiętajcie również, że jesteście też za swoje wnuki odpowiedzialni – nie tylko prezenty i rozpieszczanie, ale i nauka, wychowanie, przekazywanie historii rodu, rodziny, tradycji. To bardzo ważne dla waszych wnucząt, ich rodziców i dla Was.

 

Życzymy wam częstych wizyt i kontaktów z waszymi wnukami,
w zdrowiu i pomyślności.
Niech Święto Babci i Dziadka trwa cały rok a nie tylko 21 i 22 stycznia.
W imieniu władz Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem”
w Olsztynie oraz Oddziału Fundacji w Kłębach, składamy najlepsze życzenia.

Za Zarząd Fundacji mec. Jarosław Jaworski
Za Oddział w Kłębach mgr Tadeusz Malec

Za Radę Fundacji w Olsztynie
dr Wacław Domaszewicz

Szanowni Państwo

W imieniu Władz Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” wszystkim naszym wolontariuszom, sponsorom, sympatykom, członkom Uniwersytetów III Wieku, Kół Gospodyń Wiejskich ,dla których Fundacja była założycielem, dużo zdrowia i pomyślności na cały 2023 rok składa Jej Fundator dr Teresa Cz. Malec z małżonkiem.

Do siego Roku.

Warsztaty Świąteczne w Kole Gospodyń Wiejskich
W Kłębach, Listopad 2022

Młodziaki uczą się piec w Kłębach

Tym razem w ubiegły piątek 10 grudnia najmłodsi „kucharze” przyjechali „autokarem” ze Starego Przylepu do Kłęb.
Panie z KGW zaprosiły ich na tradycyjne pieczenie pierniczków. Było głośno, gwarno ale pracowicie, trochę śmiechu i zacięcia aby pierniczki wyszły jak najbardziej urodziwe, panie pomagały jak tylko mogły ale nie za bardzo, miała to być praca samodzielna. Zadowoleni zabierali swoje dzieła ze sobą do domu. Na pewno była to bardzo udana wizyta i będą czekali na następne.
Pozdrawiamy i zapraszamy do Kłęb
Wolontariusz Jolanta

W Kłębach panie uczą się i tworzą

Jak nam przekazała pani wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kłębach pani Jolanta Swat przy bardzo poważnym udziale pani Sołtys Emilii Werstak – członkinie Koła miały bardzo pracowity piątek, uczyły się i tworzyły piękne wianki adwentowe w prawdzie adwent już się zaczął ale zdąża do Świąt obdarować wszystkich i ozdobić swoje domy. To bardzo miła tradycja i coraz mocniej wkracza w nasze przygotowania świąteczne.
Pani Jolu wianki są piękne, Fundacja też dziękuje za obdarowanie, Wszystkich paniom życzymy zdrowych i spokojnych Świąt.
Wolontariusz Artur

Witam, czy jesteście razem……

Kochani. Pandemia ponoć się cofa. Oby. Zwracam się więc do Was z prośbą, zacznijcie już prace zdalną ale już przygotowującą wasze działania na przyszłość. Chodzi o to abyśmy były przygotowane na dzień rozpoczęcia pełnej działalności. Plany pracy na nadchodzące miesiące po zakończeniu lockdownu.
Możemy przygotowywać już poszczególne elementy. Robić kwiaty, bombki, różne figurki, potem to tylko połączymy. Już można ogłosić konkurs na serwetę, obrus, z wełny, kordonka, nici grubych lub innego materiału, najlepiej odszukanego w koszach, koszykach na strychu lub w szafach. W hurtowniach też bywają resztki. Popracujmy.
Konkurs na takie wyroby też wkrótce ogłosi Fundacja z nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Po zatwierdzeniu regulaminu prześlemy do Państwa wiadomości.
Można już rozpisać konkurs na logo danej organizacji. Logo powinno odzwierciedlać nasz teren, naszą działalność lub historię
Taki na koszulkę, baner lub szyld przenośny. Szyldu  takiego nie ma jeszcze żadne Koło Gospodyń Wiejskich. To jest bardzo potrzebne Chodzi oto, że na wielu imprezach, jest bardzo mile widziane przedstawianie grupy za pomocą takiego przenośnego szyldu.
Proszę pomyśleć, rozpocząć działania, żeby pandemia nie stała się potem stałym wytłumaczeniem dla nic nie robienia w ramach organizacji. Takie w/w prace możemy wykonywać oddzielnie a jednocześnie razem. Uniwersytety III Wieku też na pewno podejmą podobne akcje.
Bardzo proszę Panie przewodniczące: Marię Kordek, Grażynę Perkowską, Marzenę Konopkę, Barbarę Nowicką, Annę Ziemiańską, Iwonę Kuciewicz do wznawiania pomału Waszej działalności. Wkrótce odezwiemy się do Państwa z konkretnymi propozycjami. Dziękuję w tym miejscu wszystkim, którzy na bieżąco pomagają w działalności Fundacji .
My działamy cały czas. Kończymy sprawozdawczość, zbieraliśmy produkty żywnościowe w sklepach Szczecina, rozdaliśmy już około 60 paczek żywnościowych, około 50 z jabłkami. Cały czas zbieramy ubrania, udzieliliśmy 7 porad. Jesteśmy zadowoleni z powodu nawiązania współpracy z Bankiem żywności im. Jacka Kuronia w Szczecinie i z panią Agatą. Opracowano projekt na koszulki dla wolontariuszy Fundacji „Łatwiej Razem”.
Powstało opracowanie historii powstania obu KGW i zostało umieszczone na stronie. Wysłano własnej ”produkcji” życzenia świąteczne do władz i ponad 67 przyjaciół Fundacji. W chwili obecnej otwieramy zbiórkę zabawek dla dzieci. Zbliża się dzień szczególny, chociaż pamiętać musimy oczywiście cały rok.
Bardzo prosimy o kontakt w razie potrzeby, jesteśmy do dyspozycji. Miłych przemyśleń. pomysłów ku zadowoleniu wszystkich

Z prawie wiosennymi pozdrowieniami
Dr Teresa Cz. Malec.
Fundacja „Łatwiej Razem”
23 kwietnia 2020.

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka i mokrego dyngusa

Życzy Fundator
Dr Teresa Cz. Malec

Z bukietem róż nie możemy przyjść

By złożyć Wam życzenia,

Lecz w głowach naszych jest jedna myśl

Niech spełnią się Wasze marzenia,

Dużo zdrowia i spokoju,życzy

w imieniu Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie
Prezes Rady Fundacji
dr Wacław Domaszewicz

w imieniu Oddziału Fundacji w Kłębach
Pełnomocnik
mgr Tadeusz Malec

W Kłębach na sportowo i co dalej…

Bardzo smutno. Spokój, Cisza nic się nie dzieje…..Nie jednak coś. Szybkim krokiem przemykają w kierunku świetlicy panie z karimatami pod pachą. Pani Aleksandra Kijowska ma fuchę w Kole Gospodyń Wiejskich w Kłębach, przewodniczącej  grupy sportowo-rekreacyjnej. Dobra pora, przebudzenie, niedługo wiosna. Rozumieją to też inne Panie. Przemyka pani Jola Swat. energicznym krokiem dogania ją przewodnicząca Barbara Nowicka.

 Trochę dalej spaceruje codziennie pani Andrzejczyk, udowadniając, że wiek nie ma ograniczeń i każdy uprawia taki sport jaki  może, na jaki pozwala mu organizm. Podobnie twierdzi pani Teresa chodząc z kijkami codziennie z mężem lub ćwicząc  na urządzeniach sportowych na powietrzu przy świetlicy, kiedy pogoda pozwala.

Szkoda, że nie można więcej.

Szyły Panie maseczki, kiedy były trudne do zdobycia i były zamówienia. Teraz myślą o przyszłości kiedy tylko pandemia ustąpi .Na podwórku  buduje się garaż dla Koła, na urządzenia typu grille, ławki i stoliki na imprezy na świeżym powietrzu. Świadczy to o tym, że czasu nie marnują w Kłębach. Wycięte stare drzewo. Ruszą z wiosną jak tylko pandemia pozwoli. Ważne, że mają kontakt, że są dalej zespołem. To ważne. Plany są a to napełnia nas optymizmem, że jeszcze będzie lepiej…… i to niedługo..

Mamy nadzieję ………czekajmy razem.

wolontariusz Teresa M.

Do siego roku 2021.

Zdrowia, spokoju, cierpliwości i pomyślności w nadchodzącym roku
Wszystkim darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom i przyjaciołom Fundacji.

Życzą władze Fundacji:

Założyciel
dr. Teresa Cz. Malec

i

Prezes Rady Fundacji
dr. Wacław Domaszewicz

Wizyta u szefowej „Kłębowianek”

Jeszcze pod koniec starego roku odwiedziny u „Kłębowianek”. Bardzo dobre, optymistyczne nastawienie pani przewodniczącej do działania na nowy rok. W trakcie ostatniego spotkania pochwaliła się nowym nabytkiem i pokazała przepastne, nowe szafy na zebrany i zakupiony dotychczas sprzęt. Oprócz tego materiały do szycia maseczek duże zapasy. Ma plany na wystrój świetlicy, takie babskie podejście się przyda. Obdarowała mnie piękną bluzeczką z napisem „Kłębowianki” bardzo ciekawa poprzez wzór, chociaż zastanawiam się jakiego to dokładnie rejonu. Trochę przypomina pomorski, gdzieś kaszuby. Do końca nie wiem. Historia pozostawia wiele niewiadomych. Wiadomo co było na tych ziemiach do 1945 roku. Jakie tradycje mamy teraz wspominać i upowszechniać. Trzeba tworzyć stale nowe, ale pamiętać o przeszłości. Ale tym problemem zajmiemy się w nowym roku 2021 jako Fundacja.

Gratulujemy

Dzień dobry.
Z przyjemnością informuję, że KGW Kłębowianki w Kłębach znalazło się w gronie kół nominowanych do nagrody w akcji Mistrzowie Agro 2020.

Szanowni Państwo,

w imieniu Krzysztofa Nałęcza, redaktora naczelnego „Głosu Koszalińskiego” i „Głosu Szczecińskiego”, mam przyjemność poinformować o nominacji Państwa Koła Gospodyń Wiejskich do nagrody w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce, prowadzonym w naszym województwie przez „Głos Koszaliński” i „Głos Szczeciński” oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.

Wyróżniające się koła gospodyń nominowali partnerzy i patroni akcji, organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu. Główne nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Warszawie – jednego z najważniejszych wydarzeń w branży agro w Polsce.

Prestiżowe tytuły zostaną przyznane najpierw w powiatach, później na szczeblu wojewódzkim, a następnie w ogólnopolskim finale. Na laureatów czekają dyplomy potwierdzające zdobycie tytułów, medale i statuetki oraz nagrody finansowe…(wypis z pisma głównego i e-maila)

Gratuluję i pozdrawiam Katarzyna Niedzwiecka
Główny Koordynator Akcji
Mistrzowie Agro
Polska Press

Dołączamy się z gratulacjami i życzymy sukcesów
Pełnomocnik oddziału Fundacji w Kłębach
Mgr. Tadeusz Malec

Panie szyły maseczki…

Koło Gospodyń Wiejskich w Kłębach pracuje i odpowiada na zapotrzebowanie społeczne,lokalnie. Z chwilą wybuchu pandemii podjęły

akcję szycia maseczek dla mieszkańców naszej wsi.  Na początek Fundacja „Łatwiej Razem” w  chwili uruchamiania  akcji dorzuciła skromny wkład

w postaci  15  metrów gumki oraz flizeliny. Potem poszły duże zakupy przez Koło na zamówienie Gminy i nie tylko.

Były różne ,kolorowe .Oddział tez obdarowano 4 sztukami. To na początku było bardzo dużo.Teraz możemy już kupić w wielu miejscach.

Ale te pierwsze będziemy  długo pamiętać.

wolontariusz  Jola.

Kobietki na 102

Miło nam donieść,że nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kłębach k/Warnicy ,nie chcą odpoczywać i są aktywne cały czas.W ostatnią niedzielę,6 września 2020 brały udział w dużej imprezie i zajęły bardzo dobre miejsce. Są na piątkę, A startowało 26 kół . Te odważne i zdolne Panie to : Barbara Nowicka- przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kłębach,Jolanta Swat- członek Zarządu  i Aleksandra Kijowska.Gratulujemy. Kawa  z wygranego termosu będzie smakowała na pewno wszystkim członkiniom KGW.

Tak trzymać Panie. Sprawdzenie swojej kondycji to nie tylko wysiłek  fizyczny. To podtrzymanie dobrego samopoczucia o Sobie.

Jeszcze raz gratulacje.

Wolontariusz z Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” ,Oddział w Kłębach.

Dobra współpraca i pomysłowe nagrody

 

Jak każdego roku na podsumowaniu pracy wolontariuszy czekają skromne nagrody. Fundacja wszystkie środki finansowe otrzymane z 1% oraz od indywidualnych sponsorów przeznacza dla potrzebujących. Szuka więc nowych możliwości i pomysłów na zakup skromnych ale pomysłowych nagród dla tych, którzy cały rok starają się dla innych. W tym roku Fundator w ramach dobrej współpracy z założonym w grudniu 2018 roku Kołem Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki” zakupiła prezenty w postaci wyrobów, wykonanych przez członkinie

Piękne poduszki, fartuchy dla gospodyń, poduszeczki z lawendą sprawiły radość obdarowanym wolontariuszom. Zawsze nie tylko coś nowego ale i pożytecznego, przypominającego o Fundacji przez cały rok. Wszystkie nagrody wykonane przez określony zespół ludzi, są na pewno bardziej wartościowe i cenniejsze od tych kupionych hurtowo w magazynach lub w internecie.

Zobaczcie, czyż nie piękne. A te deseczki też ciekawe. Prawda?..

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2020 Roku, składamy wszystkim Paniom z KGW w Kłębach wszystkiego najlepszego i wielu nowych pomysłów na swoje prace i działalność.

Wolontariusz W.

Szanowni państwo-nominacja

Miło mi donieść, że założone przez naszą Fundację Dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem”, Koło Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki” w Kłębach zostało nominowane do tytułu „Koło Gospodyń Wiejskich Roku” w plebiscycie „Mistrzowie Agro 2019”.

Ponieważ otrzymałam tę miłą wiadomość 12 sierpnia 2019 na pocztę Fundacji z Redakcji Głos Dziennik Pomorza, dzielę się nią z państwem.

Gratuluję dla wszystkich członkiń Koła Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki” w Kłębach i życzę dalszych sukcesów.

Pracowicie nadal w Kłębach

Mieszkanki w ramach Koła Gospodyń Wiejskich bardzo dobrze pracują.. A pierwsze wyroby są piękne. Prawda?

Karty są cudne i stały się już stałym elementem działalności bo były piękne na Walentynki dla mieszkańców każdego domu,następnie okolicznościowe i świąteczne. Pomysłodawcą była Pani Teresa, ale wszystkie Panie były od razu za. Jesteśmy przekonani ,że pomysłów im nie zabraknie. Czas pokazuje jak potrzebne są organizacje, jak chcą się jednak ludzie spotykać. Czyli naprawdę szanowni Państwo trzeba tylko zacząć a potem wszystko się ułoży. Nawet nie wiemy ile zdolności w nas tkwi o których dotychczas nie mieliśmy nawet pojęcia. A jak uskrzydla człowieka, że ma przed sobą jeszcze różne możliwości. Twórzmy różne grupy działania. Będziemy następnie  współpracować.

Jeśli będziecie mieli problemy formalne, proszę dzwonić ,pomożemy.
Wolontariusz Konrad

Inauguracja działalności KGW w Kłębach

Z inicjatywy „Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem”, Oddział w Kłębach 18 grudnia 2018 roku zostało założone Koło Gospodyń Wiejskich.

20 stycznia 2019 r. uroczyście zainaugurowano jego działalność. Koło Gospodyń Wiejskich przyjęło nazwę „Kłębowianki”. Członkiniami KGW zostały  również Panie, mieszkanki Kłęb, które były członkiniami KGW kiedyś funkcjonującego na wsi z panią Zofią Andrzejczyk na czele.

Głównym punktem uroczystości było wystawienie sztuki „Szeherezada” w wykonaniu aktorów amatorskiego teatru A-TO-MY Uniwersytetu III Wieku w Stargardzie. Aktorzy otrzymali wielkie brawa i podziękowania od mieszkańców, którzy wypełnili w całości świeżo odremontowaną świetlicę w Kłębach.

W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Warnice Alina Werstak, Kierownik ARiMR Justyna Łyjak z Pyrzyc, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Warnice Piotr Piwoni, Sołtys Kłęb Emilia Werstak. Dr Teresa Cz. Malec oraz Pełnomocnik Oddziału Fundacji w Kłębach mgr Tadeusz Malec.

Były kwiaty, oklaski, podziękowania i życzenia. Piękny napis na głównej ścianie, wykonany został przez Panie z Sekcji rzemiosła artystycznego KGW.

Dalszej części spotkania z udziałem mieszkańców Kłęb, aktorów i zaproszonych gości przewodniczyła Beata Nowicka, Przewodnicząca KGW w Kłębach. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli popróbować wspaniałych ciast mieszkanek Kłęb.

Były życzenia dla babć. Było wspólne zdjęcie i czekamy na następne spotkania. Życzymy pomyślności w działaniach na rzecz wszystkich mieszkańców wsi Kłęby.

KGW w Kłębach już działa

Witamy w Nowym 2019 Roku.

Po dość długich i wymagających operacjach związanych z rejestracją KGW w Kłębach tuż przed świętami Bożego Narodzenia, przedstawicielka Fundacji poprosiła o zorganizowanie pierwszego spotkania założycielek i nowych chętnych w Nowym już 2019 roku Celem głównym spotkania było przekazanie całej dokumentacji założycielskiej Pani przewodniczącej i Zarządowi KGW przez panią dr Teresę Malec. Komplet 16 różnych pism i dokumentów oraz propozycje do działania jak na początek przystało. Było to wypełnienie przez Fundację jej statutowego zadania mówiącego o pomocy i organizowaniu organizacji pozarządowych

W kolejnej części spotkania, kiedy pieczątka była już w rękach przewodniczącej podpisano porozumienie o wspólnym działaniu w niektórych zbieżnych tematach z Fundacją „Łatwiej Razem”, Oddział w Kłębach /tekst porozumienia w dziale „porozumienia” /Wolę współpracy wyraziły wszystkie Panie obecne na spotkaniu. /17 osób/
Oby rok 2019 był owocny dla obu organizacji.
Następnie panie ustaliły wysokość składki członkowskiej.
W dalszej kolejności Pani Basia, przewodnicząca poprowadziła dyskusję nad planem działania na rok 2019. Pomysłów było bardzo wiele. Od propozycji dr Teresy Malec o zakupie strojów dla zespołu i powołania sekcji kulturalnej, kulinarnej, sportu i rekreacji, po zakup wyposażenia kuchni, wyjazdów na wycieczki i inne. Ostatecznie powołano przewodniczących sekcji oraz członkiń do każdej z nich i ustalono, że w ciągu dwóch tygodni spotkają się wszyscy celem ustalenia  szczegółowego planu zajęć.
Był szampan od zastępcy przewodniczącej Zarządu, pani Joli
Przyjęto propozycję Fundacji o udziale w jej imprezie 19 stycznia 2019 organizowanej dla mieszkańców wsi z okazji Nowego Roku.
A co zaproponuje Fundacja to już w następnym felietonie.

Wolontariusz  Tadeusz.

Powstanie Koła Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki”
w Kłębach

W dniu 18 grudnia dokonało się to, w co wielu wątpiło. Od ponad 2 lat chodziła mi po głowie myśl ponownego zmobilizowania społeczności lokalnej w Kłębach do większej aktywności i działania na rzecz swojej wsi i jej mieszkańców.

Z dużą satysfakcją mogę powiadomić Państwa, że w dniu wczorajszym poprowadziłam zebranie, które okazało się bardzo owocne. 15 Pań – gospodyń podpisało akt założycielski o powstaniu w Kłębach Koła Gospodyń Wiejskich „Kłębowianki” w Kłębach Naprawdę było sympatycznie, panie były pełne akceptu, przyjmowały moje propozycje z przekonaniem. Zapewniłam, że czynię to w imieniu Fundacji „Łatwiej Razem”, bo ta ma w swoim statucie pomoc w organizacji i inicjowaniu różnych akcji na rzecz środowisk lokalnych. Zapewniłam, że będę starała się być pomocna, przynajmniej na początku, dla pełnego rozruchu. Bardzo istotny był fakt, że wsparła mnie w moim inicjowaniu powstania Koła była przewodnicząca pani Zofia Andrzejczyk, które działało kiedyś w naszej wsi. Przyszły na spotkanie jeszcze 2 panie. Wszystkie wpisały się ponownie jako założycielki nowego Koła. To podtrzymanie dla mnie tradycji było bardzo ważne. Zadeklarowałam w imieniu mojej Fundacji, że dokonam zakupu Kroniki i poproszę, o pamiątki w postaci fotografii z tamtego okresu. Pani Sylwia Nowicka  zaproponowała odnalezienie takich fotografii od ręki. Miło, że wśród grona znalazła się również przyszła księgowa. Tak trzeba. Ustalono, że pozostałe osoby chętne, bo są takie, zostaną zapisane na członków w dniu uroczystego spotkania w styczniu 2019. Na otwarcie będzie sztuka teatralna w wykonaniu Teatru amatorskiego ze Stargardu ale następne być może będzie już w wykonaniu „Kłębowianek”.

Do otwarcia i reprezentacji Koła zostały umocowane panie: Barbara Nowicka, Jolanta Swat i Sylwia Nowicka. Być może na pierwszym zebraniu po rejestracji Kola zostaną wybrane jako zarząd Ale to jeszcze przed nami. Trzymajcie kciuki za pomyślne załatwienie spraw formalnościowych. Być może …… ale o tym sza …-spotkają nas jeszcze przyjemniejsze sprawy. Jutro jadę do Pyrzyc załatwiać dalej sprawy. Dziękuję, kobietki, byłyście wspaniałe. Jesteśmy w różnym wieku, z różnym doświadczeniem co dobrze wróży przyszłemu wspólnemu działaniu. Jest to 16 organizacja która powstaje z inicjatywy i przy pomocy Fundacji „Łatwiej Razem”. 12 z nich działa z bardzo dobrym wynikiem. Na pewno tak też będzie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Kłębach.

Wszystkiego dobrego na nowej drodze społecznego działania.

Łatwiej Razem naprawdę.

dr Teresa Cz. Malec

Przejdź do góry