Dr Janusz Cichoń

Wolontariusz od 2010
Członek Rady Programowej
Olsztyn

Od 7.10.2010 Związany z Fundacją od dnia powstania czyli od 7 października 2010 roku. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doktor nauk ekonomicznych. Od wielu lat pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Uczelni niepublicznej. Były prezydent miasta Olsztyna. Na stałe mieszka w Tuławkach. Biuro poselskie w Olsztynie. Członek Rady Fundacji w latach 2010-2012. Od 2012 członek Rady Programowej Fundacji. Bardzo życzliwy i chętny do pomocy. Lubiany i poważany przez studentów. Otwarty na postulaty obywateli. Wielki propagator społeczeństwa obywatelskiego.

Alicja Bartkowiak

Wolontariusz od 2011
Księgowy Fundacji
Olsztyn

Sympatyczna i bardzo zaangażowana w prace Fundacji. Od 2012 roku księgowa Fundacji. Od 2014 roku członek UTW przy Fundacji „Łatwiej Razem” w Olsztynie. Specjalistka od dań rybnych. Jej zupa robiona może zaspokoić smaki koneserów. Uśmiechnięta, wesoła. Pomocna w każdej chwili. Koleżeńska i uczynna. Kocha swoją pracę i stara się o pomnażanie funduszy na rzecz potrzebujących. Wolontariusz Banku Żywności w Olsztynie- uczestnik w charakterze koordynatora wielu zbiórek żywności w Olsztynie. Opiekun biblioteki samoobsługowej w okresie 2013-2014 przy Gałczyńskiego 1/12. U uczestnik i organizator wielu zbiórek dla biednych i wykluczonych. Laureatka nagrody im. prof. Eugenii Malewskiej za rok 2018. Od stycznia 2021 na emeryturze.

mgr Teresa Koszykowska

Wolontariusz i darczyńca od 2010
Wiceprezes Rady Fundacji
Olsztyn

Uczestnik powołania Fundacji Łatwiej Razem” dr Teresy Cz. Malec w 2010 roku w Olsztynie. Wolontariusz. Od stycznia 2015 roku wiceprezes Fundacji. Członek i skarbnik UTW „ Łatwiej Razem” przy Fundacji w Olsztynie. Uczestnik i organizator imprez organizowanych przez Fundację na rzecz WOŚP w Olsztynie; Targi Ekonomii Społecznej lub imprez dla dzieci w Klewkach i Olsztynie. Bardzo oddana pracy i zadaniom, których się podejmuje. Wymagająca ale i pomagająca. Opiekun i ofiarodawca biblioteki samoobsługowej działającej przy Fundacji w okresie 2013-2015. Uczestnik w roli Koordynatora zbiórek żywności na rzecz BŻ w Olsztynie. Obecnie na emeryturze.

Gertruda Maliszewski

Przyjaciel Fundacji od 2012
Niemcy

Zamieszkała we wsi Kaborno 13 a zimą jak to powiada od ponad 20 lat w cieplejszym klimacie, w mieście Hennef. Oddana Warmii i Warmiaczka z urodzenia. Członek Uniwersytetu III wieku w Klewkach, od 2012 roku. Uczestniczka wielu spotkań i współorganizatorka spotkań na rzecz Oddziału Fundacji w Kabornie. Pomagająca w rozdziale rzeczy dla potrzebujących. Dobry kompan i dobry duch dla wielu koleżanek z UTW. Szczęśliwa babcia i prababcia gromadki wnuków i prawnuków.

Michał Gawroński – Malec

Wolontariusz od 2011
Warszawa

Michał jest wolontariuszem praktycznie odkąd umiał dobrze chodzić, a od 2011 roku samodzielnie nosił puszkę i zbierał fundusze na WOŚP w Olsztynie. Ma wzorce w rodzinie. Jest wnukiem pani Teresy, która w roku 2010 założyła ”Fundację dr Teresy Cz. Malec Łatwiej Razem” w Olsztynie www.latwiejrazem.pl

Od tej pory praktycznie zawsze towarzyszył jej w każdej poważniejszej akcji. Pod opieką swojego taty zbierał pieniądze do puszki WOŚP w roku 2011, 2012, 2013 w Olsztynie, w zbiórkach organizowanych przez Fundację. Bardzo dobrze rozumie poczucie obowiązku, pomocy dla drugiego człowieka a także nie ma oporów w podzieleniu się lub po prostu oddaniu rzeczy, które mogą się przydać lub sprawić przyjemność drugiej osobie .

Pomaga w roznoszeniu paczek, kiedy przebywa w biurze Fundacji w Kabornie, zbiera rzeczy w rodzinie. pomaga w organizacji imprez dla małych dzieci. Jest dobrym ambasadorem idei pomocy wśród swoich rówieśników.

Czyta artykuły o wolontariacie i dyskutuje z innymi wolontariuszami o wartościach, jakie niesie ze sobą praca charytatywna na rzecz innych potrzebujących. Michał jest znany i chwalony za swoją postawę przez innych wolontariuszy Fundacji. Na pewno wolontariat jako chęć pomagania innym to część jego osobowości a zaszczepiona od maleńkości pozostanie w nim na zawsze. Uczeń Liceum ogólnokształcącego 33 im. Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Wojtkun Jan

Darczyńca od 2015
Stargard

Zawód – inżynier eksploatacji kolei – Politechnika Świętokrzyska w Kielcach Filia w Radomiu. Jak sam mówi teraz nawet nie ma już takiej specjalności. Całe życie zawodowe związany był i wierny kolejnictwu pełniąc wiele funkcji. Odszedł na emeryturę jako dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Szczecinie. Bardzo dobrze wspomina i pracę i ludzi z którymi było dane mu pracować.
Obecnie – pszczelarz z zamiłowania. Na tej funkcji spełnia się również bardzo dobrze. Od 2009 roku to jego pasja i najważniejsze zadanie. Pszczoły i jeszcze raz pszczoły. Miód pana Jana wspaniały a możemy to zaświadczyć bo w roku 2017 byliśmy beneficjentami jego wyrobów. Każdy z wolontariuszy w Olsztynie otrzymał na zakończenie roku oświatowego w Fundacji miniaturkę miodu. Kiedy zaczyna opowiadać robi to dokładnie i ze swadą. Nawet przez chwilę każdy laik nie boi się pszczoły. Takie to piękne. Można go słuchać godzinami. Gwoli ścisłości to jednak jeszcze lubi być na bieżąco w problemach politycznych. Bardzo dobry dyskutant. Lubi gotować. Ulubione danie to karp w galarecie, którego przygotowuje wspaniale. Lubi również nowinki. Dobre nalewki. Ale jedno niezmienne – ta sama – jak mawia od 47 lat żona Teresa. Dumny tata 2 córek i syna. Szczęśliwy dziadek. Dobry kompan i przyjaciel dla dobrych, innym „ słabym na charakterze „ wybacza. Wkrótce 70- tka. Wszystkiego najlepszego Panie Janie i nie zapominaj o Fundacji. Laureat nagrody „Przyjaciel Fundacji” za rok 2018. Obecnie na emeryturze.

mgr Tomasz Pastuszek

Wolontariusz od 2010
Członek Rady Programowej
Olsztyn

Uczestnik powstania Fundacji. Wolontariusz od 2010 roku. Uczestnik spotkań i imprez organizowanych przez Fundacje w tym na rzecz WOŚP w Olsztynie. Sponsor. Od 2014 roku członek Zarządu Fundacji „Łatwiej Razem” w Olsztynie. Bankowiec o ogromnym poczuciu humoru. Bardzo kochający ludzi i przekonany, że wszyscy z gruntu są dobrzy. Chętnie uczestniczący we wszystkich problemach z którymi spotykamy się w Fundacji. Bardzo pomocny. Ta bezinteresowność jest dobrym przykładem dla innych. Laureat nagrody „Przyjaciel Fundacji” za rok 2019. Obecnie na emeryturze.

Radca Jarosław Jaworski

Współzałożyciel Fundacji, członek Zarządu od 2010
Olsztyn

Członek pierwszego Zarządu Fundacji. Od 7 października 2010. Ale tak naprawdę jeszcze wcześniej bo twórca statutu Fundacji bez którego nie byłoby organizacji. Radca Prawny, który w swoim zapracowaniu prowadzi własną kancelarię znajduje jeszcze czas by bezinteresownie pomagać i prowadzić sprawy fundacji. Pełen zawsze optymizmu, uśmiechnięty, poszukujący. Bardzo dobry ambasador naszych spraw. Zapewniający poczucie dobrej i potrzebnej pracy. Prywatnie – tata 3 synów, którzy na pewno odziedziczą podobne cechy wolontariatu. Nie zastąpiony dla nas wszystkich. I dla naszej działalności. Gwarant naszej uczciwości i porządku. Laureat nagrody „Przyjaciel Fundacji” za rok 2019.

dr Krystyna Kuberska–Przekwas

Wolontariusz 2011 do 2018
Olsztyn

Wolontariusz. Od 2014 do 2017r. członek Rady Programowej Fundacji. Sponsor. Uczestnik wielu spotkań w tym imprez i zbiórek na WOSP w Olsztynie. Członek UTW przy Fundacji, pedagog i psycholog. Uczestnik Projektu FIO – Nasz wieś w naszych Rękach. Wykładowca na spotkaniach w UTW w Rudziskach, Purdzie, Stryjewie, Biskupcu i Klewkach. Kobieta o wielkim poczuciu smaku, elegancji dobrych manier a przy tym sympatyczna i bardzo wesoła. Udziela wsparcie dla osób potrzebujących. Bardzo chętna do pomocy i pracy. Obecnie na emeryturze.

+ Prof. dr hab. Aleksander Łuczak

Wolontariusz od 2010 do 2023
Członek Rady Programowej
Legionowo

Jest absolwentem Wydziału Historycznego UW. W latach 1966-1975 pracował w Zakładzie Historii Ruchu Ludowego przy NK ZSL, a od 1975 r. do 2014 r. na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Profesor od 1991. W latach 2007-2010 Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie. Promotor około 300 magistrantów i 3 doktorów. Równolegle z pracą naukowo-badawczą łączył działalność społeczno-polityczną. Od 1986 roku  kierownik wydziału NK ZSL; 1987-1988 wiceministr w Ministerstwie Edukacji Narodowej a 1988-1989 sekretarz NK ZSL; 1989-2001 poseł PSL na Sejm, 1993-1995 wiceprezes Rady Ministrów i Minister Edukacji Narodowej, 2001-2005 Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
W latach 1995-2001 prezes Towarzystwa Wiedzy Powszechnej; 1997-2000 przewodniczący Światowej Skautowej Unii Parlamentarnej; 1993-2001 członkek Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Członek Rady Programowej Fundacji. I przewodniczący Kapituły Wyróżnienia „Przyjaciel Fundacji”. Obecnie na emeryturze.

dr Maria Truszkowska

Wolontariusz od 2010
Przewodnicząca Rady Programowej
Olsztyn

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Pracownik naukowy Uniwersytetu Warmińsko-mazurskiego w Olsztynie. Autorka wielu  artykułów naukowych. Członek Rady Programowej Fundacji. Wolontariusz od początku powstania Fundacji. Przewodnicząca komisji społecznej przydzielającej pomoc w ramach 1 %. Osoba bardzo życzliwa ludziom Wspaniała organizatorka imprez dla dzieci. Wolontariusz WOSP w Olsztynie  zbierający fundusze w ramach grup organizowanych przez Fundację. Uczestnik Projektu FIO prowadzonego przez Fundację pt. Nasza wieś w Naszych rękach. Pomocna i koleżeńska. Obecnie na emeryturze.

Jolanta Swat

Wolontariusz i przyjaciel Fundacji od 2021
Kłęby

Wspaniała gospodyni.Bardzo dobrze piecze. Z pasją i z własnego zauroczenia.W jej ślady poszła córka i została zawodowym cukiernikiem a ukochany wnuczek Michał jest uczniem Szkoły Gastronomicznej w Szczecinie. Dumna i dobra babcia dla 2 wnuczek w Stargardzie. Wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich W Kłębach. Bardzo dobry organizator wydawania paczek i obsługi Kiermaszy.

mgr Danuta Żurawska

Wolontariusz 2010-2018
Olsztyn

Mgr pedagogiki pracy. Księgowa. Całe swoje życie. Na emeryturze też nie może odpocząć. Związana z Fundacją od początku. Jej pierwsza księgowa. Mama wspaniałego syna informatyka oraz babcia dwojga wnucząt. Wymagająca ale sprawiedliwa. Bardzo pracowita ale koleżeńska. Wyuczyła trochę zdolnych księgowych. Bardzo lubiana przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i ekonomii w Olsztynie .oraz kursantów na kursach w TWP. Wolontariusz i dobry duch Fundacji. Członek Rady Programowej Fundacji oraz Kapituły wyróżnienia „Przyjaciel Fundacji”. Obecnie na emeryturze.

 

mgr Grażyna Załęska

Przyjaciel Fundacji od 2011
Klebark Wielki

Była przewodnicząca Zarządu Uniwersytetu III wieku w Klewkach. Mieszkanka Klebarka Wielkiego. Nauczycielka matematyki. Prezes Stowarzyszenia „Lazarus” w Klebarku Wlk. Oddana pracy społecznej na rzecz potrzebujących. Mama 2 córek i szczęśliwa babcia. Punktualna, wesoła Chętna do pomocy .Dobry kierowca  i animator wielu zdarzeń kulturalnych. Działająca  na mocy porozumienia jako wolontariusz  również na rzecz Fundacji. Laureatka nagrody „Przyjaciel Fundacji” za rok 2018. Obecnie na emeryturze.

 

Grażyna Perkowska

Wolontariusz od 2011
Klewki

W chwili obecnej szefowa Uniwersytetu III Wieku w Klewkach. Mężatka. Mama i babcia. Dobra  gospodyni  ,ogrodniczka  kochająca swoje kwiaty, warzywa Jej wspaniałe dania  i .przetwory są ozdobą wielu imprez. Przy tych wszystkich zajęciach jeszcze praca zawodowa, i działalność społeczna. Koleżeńska i przyjacielska. Lubi zabawę ,taniec i śpiew. Bardzo dobrze  rozumiejąca problemy ludzi starszych, potrafi słuchać  i doradzać. Bardzo oddana  sprawom , które rozpoczyna  i  traktuje jak własne. Pracowita i bardzo  dobrze zorganizowana w trakcie organizacji różnych  spotkań. Wolontariusz  ,który gwarantuje właściwe podejście do ludzi  swoim zachowaniem a przy tym wesoła i pogodna.   Można na Nią zawsze liczyć a takie osoby są dla Fundacji bardzo cenne. Laureatka nagrody „Przyjaciel Fundacji” za rok 2018. Obecnie na emeryturze.

Barbara Januszewska

Wolontariusz 2011-2017
Elbląg

 Pracownik biblioteki Gminnej w Purdzie ,Filia w Klewkach. To dzięki jej zaangażowaniu mogła rozwinąć się działalność Uniwersytetu III wieku w Klewkach. Powstał bowiem  przy Filii . Bardzo uzdolniona  plastycznie ,wykonująca sama dekoracje .Pomysłowa. Oddana dla sprawy budowania i integracji społeczności  lokalnej. Zawsze gotowa do nowych wyzwań. Otwarta  na wszelkiego rodzaju nowinki, kocha książki a wykonywany zawód nie był przypadkiem .Kocha dzieci i jest przez nie bardzo akceptowana. Zainteresowana losem osób starszych. Bardzo wrażliwa ,czasami  zatroskana sprawami ludzi .którzy niekoniecznie na to zasługują lub są wdzięczni .Bardzo dobra  gospodyni .Jej  potrawy mają zawsze  swoich  smakoszy. Uczynna i bezinteresowna ..Mężatka. Mama. Babcia.

Prof.  zw. dr hab. Elżbieta  Kucka

Wolontariusz-sponsor 2010-2014
Olsztyn
Przyjaciel Fundacji

Profesor Akademii Rolniczo Technicznej w Olsztynie a po powstaniu Uniwersytetu Warmińsko -.Mazurskiego w Olsztynie.  Wydział Zarzadzania.-aż  do emerytury. Członek Rady Fundacji. W okresie 2013-2014 wiceprezes  Rady Fundacji.  Autorka wielu prac ,artykułów naukowych. Opiekun wielu prac magisterskich z zakresu ubezpieczeń i ekonomiki   rolnictwa. Osoba bardzo pracowita i odpowiedzialna. Zapisała bardzo  dobrą  kartę w działalności Fundacji. Przekazała na rzecz potrzebujących wiele zabawek ,książek i rzeczy  domowego użytku  oraz innych ,ludziom w trudnej  sytuacji życiowej. Laureatka najwyższego wyróżnienia Fundacji ‘Bukiecik za serce” 2013.Serdeczna i lojalna w stosunku do tych ,którzy na to zasługują Mama ukochanej córki i bardzo zakochana i szczęśliwa babcia swojego wnuczka-jedynaka. Szkoda, że nie możemy już pracować razem chociaż wiemy ,że gdyby to było możliwe byłabyś Pani profesor z nami. A  myślami to jesteś na pewno. Dziękujemy. Obecnie na emeryturze.

Prof. zw dr hab. Wiesław Mysłek

Wolontariusz od 2011, sponsor
Przewodniczący Kapituły „Bukiecik za serce”
Warszawa/Zieleniewo

Profesor  nauk humanistycznych. Filozof. Akademik o bardzo dużym dorobku naukowym. Autor wielu książek i podręczników akademickich. Uwielbiany przez studentów. Obecnie  pracownik naukowy i wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii w Olsztynie. Zamieszkały  na stałe w Warszawie. Latem zawsze w swoim ukochanym  Zieleniewie na Warmii. Ogromna wiedza to za mało. To  bardzo duże umiejętności jej przekazywania. Bardzo  ciekawa osobowość człowieka tworzącego wokół siebie   aurę  chęci bycia dobrym człowiekiem. To teraz   rzadkość. Takich profesorów już prawie….no bardzo mało. Zawsze uśmiechnięty i zatroskany o swoją żonę Krystynę. Wielki podróżnik. Już mało zostało do zwiedzania ale Egipt i pływanie w ciepłym morzu to naładowane  akumulatory na każdy semestr. Sponsor  i darczyńca. Spełniony tata i dziadek. Obecnie na emeryturze.

 

ks. kan. dr Artur Oględzki 

Przyjaciel Fundacji od 2010
Bartoszyce

urodzony w Ciechanowie w 1971 r. Absolwent Wyższego Se­minarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie (1990-96) i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (1998-2002), gdzie obronił rozprawę doktorską na temat: „Przesłanie Jana Pawła II w pielgrzymkach do Polaków w latach 1978-1999″. W la­tach 1996-98 wikariusz parafii św. Józefa w Olsztynie, następnie duszpasterz w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Od 2006 r. Kanclerz Kurii i Rzecznik Prasowy w Archidie­cezji Warmińskiej. Pracownik naukowy Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Fundacja „Łatwiej Razem”. Członek Rady Fundacji 2010-2013. Od 1 lipca 2013 do 1 lipca 2022 proboszcz parafii Św. Jana Apostoła i Ewangelisty W Bartoszycach. Obecnie proboszcz Bazyliki konkatedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie.

 

mgr Maria Kordek

Przyjaciel Fundacji od 2010
Purda

Związana z Fundacją od 2010 roku. Tylko dzięki jej zaangażowaniu i właściwej  postawy społecznej było możliwe powołanie przez Fundację Uniwersytetów III wieku w Purdzie i Klewkach. Jej stanowcza pomoc jako dyrektora Gminnej Biblioteki w Purdzie spowodowała, że powstałe organizacje działają po dzień dzisiejszy. Wiele udanych spotkań, Plener Plastyczny w 2011 roku. imprezy okolicznościowe   zajęcia praktyczne  miały właściwy wymiar  tylko dzięki jej zaangażowaniu, Sympatyczna i opanowana a przy tym wesoła zjednywała niejednokrotnie i władze i podobnych społeczników do wspólnego działania. Obecnie na Emeryturze

Od 2017 r. Przewodnicząca UTW w Purdzie. Laureatka nagrody „Przyjaciel Fundacji” za rok 2018

mgr Ciechomski Zbigniew

Przyjaciel Fundacji od 2010
Członek Rady Programowej
Bartoszyce

Związany z Fundacją od pierwszego momentu zamysłu o jej powołaniu Dzięki jego staraniom Fundacja miała możliwość działania w nieodpłatnych pomieszczeniach. Wspierał nas we wszystkich akcjach także rzeczowo. Jego akceptacja pomagała nam w rozwijaniu kontaktów w naszym regionie. To właśnie dzięki Zbyszkowi przekonaliśmy się że warto pomagać i rozwijać różne formy działania w Gminie Purda, Biskupiec, Olsztynie. Od 2013 jest członkiem Rady Programowej Fundacji. Był uczestnikiem wszystkich naszych uroczystości przeprowadzanych szczególnie przy ul. Kajki. bardzo często jako współgospodarz, Członek Rady Nadzorczej wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie. Były Prezes Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie.

Prof  zw. dr hab. Regina  Drabent

Sponsor od 2011
Olsztyn

Emerytowany Profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wydział Nauki o Żywności. Wymagająca od siebie i innych. a przy tym przyjazna i pomocna. Profesor  to Osoba wspierająca naszą działalność od pierwszego   momentu powstania Fundacji. Od kilku lat wspiera naszą organizację  również finansowo.  Zawsze    pogodna i pozytywnie nastawiona do ludzi. Jej takt i sposób bycia  jest niedoścignionym wzorem w obecnych czasach, szczególnie dla młodego pokolenia.. Wysokiej klasy specjalista w swojej dziedzinie .Opiekun  i autor  wielu prac naukowych, magisterskich. Laureatka   wyróżnienia Fundacji pt:”Przyjaciel Fundacji 2015”. Bardzo dziękujemy za zrozumienie i pomoc w naszej działalności. Jesteśmy zobowiązani.

mgr Konrad Stelmach

Wolontariusz od 2015 roku
Stargard

Urodzony w Stargardzie, po ukończeniu szkoły podstawowej postanowił rozwijać swoje zdolności jeszcze niedookreślone w Technikum Zawodowym nr 5 im. T. Tańskiego. Potem staże i zmiana zainteresowań. Pierwsza praca w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, i zainteresowanie problemami społecznymi, pedagogiką, gerontologią. Zaczyna od początku stąd od 2015 roku Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie.Kierunek-Pedagogika I stopnia. Specjalność: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z edukacją integracyjną. Od 2018 zaoczne studia magisterskie. Kierunek Praca socjalna. Specjalność: organizacja pomocy społecznej. Dalej praca w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie. Na co dzień amatorsko dla własnej dobrej kondycji fizycznej zajmuje się sportem szczególnie koszykówka, siatkówka ,Ogląda każdy ważny mecz piłki nożnej. Lubi pomagać innym. Można na nim polegać. Lubi swoje miasto i chyba w nim pozostanie. Od 26.10.2020 magister pedagogiki specjalność: praca socjalna.

mgr Artur Stelmach

Wolontariusz od 2015 roku.
Stargard

Rodowity mieszkaniec Stargardu. Absolwent Technikum Zawodowego Nr 5 im. T. Tańskiego w Stargardzie, jeszcze szczecińskim. Poszukujący  młody gniewny. Zaczynał od studiów w kierunku budownictwa ale po roku jak prawdziwy   przedstawiciel obecnej generacji młodzieży ,poszukuje swego miejsca w przyszłości. Chce się sprawdzić w tym co go naprawdę interesuje i dlatego po roku ,podejmuje studia w Zachodniopomorskiej Szkole  Biznesu w Szczecinie, Wydział Przedsiębiorczości w jego macierzystym mieście Stargardzie. Kierunek tym razem Ekonomia –  studia I stopnia. Dalej studia zaoczne-magisterskie w Szczecińskiej Szkole Wyższej, Collegium Balticum: Akademia nauk stosowanych. Kierunek: Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Absolwent, specjalność Logistyka i bezpieczeństwo transportu i komunikacji. Praca w Gispro S.A. – Szczecin. Połączenie praktyki i teorii dobrze mu robi. Może polubi własny biznes. Uwielbia jeździć samochodami ale nie tylko, kombajnem też potrafi. Szybki a swoją energią mógłby obdzielić kilku swoich rówieśników. Uwielbia basen i jest wielkim kibicem piłki nożnej, Chętnie pomoże w każdej dziedzinie na której się  zna. Laureat nagrody im. prof. Eugenii Malewskiej za rok 2019.

  Mgr Janina  Malinowska  –Pastuszek

Pseudonim artystyczny – Maja Malinowska.
Wolontariusz od 2011 do 2018.
Przyjaciel Fundacji
Olsztyn

Prawnik z wykształcenia, artysta- malarz z zamiłowania  Zona, matka  2 synów, babcia i prababcia. Bardzo zakręcona na punkcie muzyki Jean Michel Jarrea. Uwielbia Go i potrafi nawet chora jechać na odległy koncert. Domatorka. Jednocześnie dobry kompan  na wieczorne spotkania. Kocha swoje królestwo na działce. Chętna na podanie pomocnej dłoni lub wparcie dobrą radą jeśli tego potrzebują osoby jej bliskie lub znajome. Z Fundacją związana od samego początku jej działania. Wykonawca nagrody Fundacji ‘’malowane kwiaty na drzewie-‘’  pod tytułem „Przyjaciel Fundacji”. Dobra gospodyni i autorka dobrych nalewek. Jest dobrym obserwatorem życia codziennego i uwielbia rozmowy przez skype ze swoimi synami w Anglii i Irlandii .Maluje codziennie/ponad 480 prac/ i uważa to za największą przyjemność oraz drogę do indywidualnej rozmowy z otaczającym ją światem.Bardzo  wymagająca od siebie i  innych. Obecnie na emeryturze.

Adela Sokołowska

Wolontariusz  Od 2011.
Klebark Wielki

Super gospodyni ,  prowadząca  otwarty dom w pełnym tego słowa znaczeniu. Tam zawsze pachnie ciastem, dobrym jedzeniem. Szczególnie wspaniały jest  sernik. Piękny duży ogród a marchew i inne warzywa można pokazywać na wystawach warzywniczych. Całe życie zawodowe przepracowała w olsztyńskim archiwum. Wdowa po Franciszku Sokołowskim,  zastępcy dyrektora Archiwum. Uśmiechnięta i zadowolona z życia nawet wtedy kiedy jest ciężko. Ona idzie do przodu zawsze i innym to radzi. Urodzona w Kabornie ,od lat zamieszkała w Klebarku Wielkim. Warmiaczka z krwi. Wierna  dawnym ideałom. Prowadzi wielki przystanek dla wszystkich odwiedzających Warmię. Nie lubi podróży chociaż jest ciągle zapraszana  przez przyjaciół  którzy chcieliby ją ugościć.. Najlepiej jest ,kiedy to do niej przyjdą  goście lub przyjaciele.  Bardzo  pogodna  wesoła. Jednocześnie  krytyczna i tępiąca głupotę. Znawczyni  historii i przeszłości   Warmii .Zakochana w tej ziemi i mimo wielu propozycji nigdy z niej nie wyjechała. Od momentu powstania  członkini  Uniwersytetu III wieku w  Klewkach. Od początku działalności Fundacji  jej  gorący zwolennik i wolontariusz .Dobry przyjaciel.  Zawsze można na Nią liczyć. W przyjaźni z założycielką Fundacji wiele lat. Obecnie na emeryturze.

Krystyna Samson

Wolontariusz  Od 2015
Członek Rady Programowej
Kłęby

Żona Zenona. Mama 3 córek i 2 synów. Szczęśliwa babcia 3 wnuków i wnuczki. Bardzo dobra gospodyni. Rolniczka od urodzenia. Kocha porządek w domu, obejściu, na polu, w ogrodzie i na przystanku. Wyrywa chwasty gdy tylko staną jej na drodze. Uczulona wręcz na porządek w miejscach publicznych. Bardzo rygorystyczna dla osób nie przestrzegających zasad, a jednocześnie ciepła i uśmiechnięta. Ma dobry smak, dba o swój wygląd, pomocna w różnych sprawach. Obowiązkowa. Przekazuje wiele dobra na rzecz potrzebujących Laureatka wyróżnienia Fundacji Łatwiej Razem dr Teresy Cz. Malec „Przyjaciel Fundacji” za rok 2017. Od 2018 do 2021 członek Rady Programowej Fundacji, na Oddział Fundacji w Kłębach. Obecnie na emeryturze.

Wioletta Stelmach

Wolontariusz od 2014, darczyńca
Członek Rady Programowej
Stargard

Zamieszkałą w Stargardzie. Kocha to miasto i nie widzi możliwości mieszkania gdzie indziej. Mężatka, mąż Jarosław. Mama 2 dorosłych synów” Konrada i Artura, studentów, również wolontariuszy Fundacji. Pomaganie innym potrafi zaszczepić każdemu a szczególnie swojej rodzince. Absolwentka Szkoły Policealnej o kierunku opiekunka społeczna. W jej przypadku to nie tylko wykształcenie ale natura. Wioletta gotowa jest do pomocy w każdej chwili. Praktyka- praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Uśmiechnięta, wesoła, uczynna, daje wiele sympatycznych bodźców dla towarzystwa. Robi bardzo smaczne sałatki i kurczaka na miodzie. Obecnie pracownik handlowy. W Fundacji od 2017 roku członek Rady Programowej. Lauretka nagrody Fundacji za rok 2016 „Przyjaciel Fundacji”.

Waldemar Cieślik

Wolontariusz od 2014, darczyńca
Rudziska

Działacz społeczny, wolontariusz, człowiek dobrego serca który stara się pomagać ludziom chorym, samotnym, niepełnosprawnym, biednym i opuszczonym. Kontrowersyjny w działaniu bo nigdy nie odpuszcza, kiedy prosi o coś dla swoich podopiecznych. Szef prowadzonego w Rudziskach Stowarzyszenia Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Przyjaciel potrzebujących, Od kilku lat współpracujący z Fundacją, Jej oddany afirmator stąd znamy problemy z jakimi się zmaga na co dzień. Laureat Wyróżnienia Fundacji „Łatwiej Razem” dr Teresy Cz. Malec za rok 2016 „Przyjaciel Fundacji”.

mgr Leszek Krzyżanowski 

darczyńca od 2012-2017
Olsztyn

Mieszkaniec Olsztyna. Absolwent Akademii Rolniczo Technicznej w Olsztynie. Posiadacz także dyplomu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Nauk Społecznych w Otwocku, Masters of Business Administration (MBA). Ponadto absolwent Studiów Podyplomowych na UWM: tytuł; Licencjonowany Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami, tytuł licencjonowany Zarządca Nieruchomości oraz tytuł Menadżer. Uczestnik Konferencji i Forum organizowanych przez Fundację. Obecnie Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.w Olsztynie. Ponadto członek Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie, Członek AZS UWM Olsztyn w sekcji strzelania z broni pneumatycznej- karabinek. Dodatkowe umiejętności to znajomość języków obcych: język rosyjski, język angielski, język hiszpański. Zainteresowania pozostałe to: Sport, ekonomia, polityka, turystyka.

mgr Michał Salamucha

Przyjaciel Fundacji
Wolontariusz 2011-2018
Olsztyn

Informatyk, Stażysta i referent w Banku Spółdzielczym w Rucianem Nida. Właściciel „Infomax” Oddział Ruciane -Nida. Od 2000 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie – administrator systemu informatycznego. Od listopada 2018 – Firma Informatyczna. Dumny i zakochany Tato zdolnego też informatycznie syna Dawida. Sympatyczny ,jeszcze młody chociaż gniewny. Z inicjatywą. Bardzo pracowity. Obecnie w trakcie kończenia studiów magisterskich na kierunku ekonomia, specjalność rachunkowość i finanse. W okresie marzec 2011 – marzec 2018 założyciel a następnie administrator strony internetowej Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie,  jako wolontariusz. Nagrodzony najwyższą nagrodą Fundacji w 2015 roku „Bukiecik za serce” Poza pasją komputerową, ceni sobie wartości ogniska domowego. Lubi kino, fotografie. Uwielbia spływy kajakowe. Kocha podróże chociaż dotychczas nie miał na nie zbyt wiele czasu. Może po zakończeniu studiów będzie miał więcej czasu na potrawy kuchni staropolskiej, które uwielbia przyrządzać z synem Dziękujemy bardzo Panie Michale, ale może jeszcze w chwili potrzeby, będziemy mogli na Ciebie liczyć nadal. Wszak nie można tak zapomnieć dzieła, które się wspólnie tworzyło. Zawsze lubiłeś pomagać innym i niech tak zostanie.

mgr Ewa Szymczyk – Baran

Wolontariusz od 2016 roku
Członek Rady Programowej
Grabowo

Mieszkanka Stargardu. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kierunek geografia. Nauczyciel. Pasjonatka swojego zawodu. Uwielbia wycieczki i ciągłe poznawanie różnych nowych zjawisk  i miejsc, które należy upowszechniać i pokazywać młodzieży. Wymagająca od siebie i od uczniów. Pochłania wszystkie nowinki z zakresu zdrowego żywienia i chętnie wprowadza je do jadłospisu. Latem pracuje w swoim ogrodzie i szykuje zaprawy na zimę. Lubi kwiaty. Obecnie zamieszkuje w nowo wybudowanym domu w Grabowie. Uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych. Z Fundacją dr Teresy Cz. Malec ”Łatwiej Razem” związana od 2016 roku. Od 2017 członek Rady Programowej Fundacji. Jest obecna na wszystkich imprezach i zdarzeniach kulturalnych organizowanych przez Fundację. Mężatka. Mąż Bogdan. Mama syna Michała. Obecnie na emeryturze.

Jarosław Stelmach

 Wolontariusz od 2015, sponsor
Przyjaciel Fundacji
Stargard

Wyuczony zawód to mechanizator  rolnictwa Bardzo rzadko zdarza się, aby dopiero w bardzo dorosłym życiu, po głównej pracy zawodowej i wcześniejszej emeryturze /wychowawca w zakładzie karnym/przypadła możliwość realizowania swoich zainteresowań wynikających z wyuczonego zawodu. Zatrudniony w Firmie Gustaw Securitas  Agro, która głównie zajmuje się zasiewem  Cannabis  Sativa  L. Firma zakupiła ostatnio 2 unikalne maszyny  a Jarosław uwielbia je jeszcze udoskonalać. Obecnie realizuje duże projekty racjonalizatorskie co do koszenia tej rośliny. Słucha muzyki. Jest fanem motoryzacji i techniki. W ogóle taka złota rączka. Posiada dużo różnych uzdolnień. Dobry tata 2 dorosłych synów. Wolontariusz Fundacji od 01.2015.Laureat nagrody „Przyjaciel Fundacji” za 2016 rok.

Teresa Wojtkun

Przyjaciel Fundacji od 2015
Stargard

Sympatyczna blondynka, która szybko zaskarbia sobie przyjaciół. Mężatka. Mama 2 córek i syna. Szczęśliwa babcia trojga wnucząt. Trochę czasami smutna bo większość za granicą. Zawodowo – długoletni pracownik telekomunikacji Od paru lat na emeryturze. Lubi zacisze domowe i porządek. Urodzona w Stargardzie i nie wyobraża sobie życia gdzieś indziej. Emerytura nie jest dla niej problemem. Ma cały czas zajęcie. Wręcz nie ma czasu. Miła i chętna do pomocy. Dobry słuchacz. Ulubiona potrawa- pyzy z mięsem. Lubi ogród, w nim owoce i następnie przetwory. Dobry duch w towarzystwie. Od paru lat w przyjaźni z założycielką Fundacji „Łatwiej Razem”. Obecnie na emeryturze.

dr Wacław Domaszewicz

Wolontariusz od 2010
Prezes Rady Fundacji
Olsztyn

Związany z Fundacją od początku. Z fundatorką w koleżeństwie od 1971 roku czyli od studiów w Poznaniu na UWM-Collegium Novum. Takie związki dusz zdarzają się rzadko. Zawsze kiedy była potrzeba nie odmówił. Po nagłym odejściu prof. Eugenii Malewskiej w 2015r. został szefem Rady Fundacji. Z wykształcenia socjolog i całe swoje życie był wykładowcą tego przedmiotu. Dodatkowo były jeszcze ankiety i badania opinii publicznej. Lubił też pracę ankietera i wielu młodych tej trudnej sztuki nauczył. Ale poza ukochaną socjologią, córką, ukochanym wnuczkiem, żoną jest jeszcze inna przez całe życie miłość-to wędkarstwo. 5 rano, jezioro, łódka, wędka i na środek. Takie trwanie to cud natury dla Wacława. A potem pstrąga do własnoręcznie wykonanej ze starej beczki wędzarni. Palce lizać. Tak nikt nie potrafi. Dlatego do doktora dzwonić tylko późnym wieczorem. Jeszcze jedno, nie ma i nie znosi komórek. Ale dla nas ma czas zawsze i mamy sposoby aby go znaleźć. Pomagały nam często Panie z Dziekanatu na Warmińsko-Mazurskim Uniwersytecie. One zawsze wiedziały, gdzie Pan doktor jest. Człowiek bardzo dobrego serca. Wyciszony a jednocześnie wesoły. Gaduła, którego można słuchać przy kuflu piwa godzinami. Bardzo lubiany przez studentów. Promotor wielu prac magisterskich. Dobry kompan ale i wymagający, kiedy interes społeczny tego wymaga. Sympatyczny. Od 2017 na emeryturze. Będzie go więcej dla Fundacji i ukochanych rybek.

Iwona Maria Kuciewicz

Wolontariusz od 2014 roku
Członek Rady Programowej
Olsztyn

Początki związku z Fundacją to roczny staż w jej Biurze. Przyszła uśmiechnięta, chętna do pracy i poznawania ciągle coś nowego, twierdząc, że żadnej pracy się nie boi. Liceum Ekonomiczne kończyła w Kętrzynie. Specjalność – Ekonomika  i rachunkowość. Tytuł – technik ekonomista i zaraz praca w Urzędzie Gminy i miasta w Korszach. Następnie bardzo długi okres pracy ponad 10 lat w Niemczech w charakterze opiekunki osób starszych. To właśnie ten okres odbił piętno na zachowaniu, umiejętnościach i zachowaniu Pani Iwony. Zdyscyplinowana, punktualna, oddana ludziom. Pomocna w każdej sytuacji i pomysłowa. Cierpliwa i usprawiedliwiająca błędy wszystkich. Okres stażu w Fundacji to też praca nieoceniona dla wielu potrzebujących. Jej radość życiowa ujmowała wszystkich. Wykonywała różne prace i na różnych stanowiskach, zdobywając doświadczenie. Bardzo oddana swojej rodzinie. Opiekunka chorej mamy. Dobra siostra opiekująca się ich dziećmi. Dobra kumpela do słuchania. Od 2017 roku jest członkiem Rady Programowej Fundacji. Była uczestniczka wielu akcji i wolontariuszem na rzecz innych organizacji. Związana emocjonalnie z tym co robi i przekonana, że pomaganie innym jest jej misją na całe życie ale studia też jeszcze chodzą jej po głowie i założenie organizacji dla niepełnosprawnych też.

 

Halina Cesarska

 Wolontariusz od 2011 roku
Klewki

Przewodnicząca Koła nr 5 Związku Emerytów i Rencistów oraz inwalidów w Klewkach. Od pierwszego dnia związana również z Uniwersytetem III Wieku w Klewkach czyli od 20 września 2011 roku. Przedsiębiorcza i zaradna. Dobra teściowa a przede wszystkim mama 5 dzieci. Właścicielka pięknego ogrodu. Dobra gospodyni. Zawsze elegancka i na czasie. Ładnie tańczy. Bardzo lubi fotografować. Trzeba przyznać, że wychodzi jej to bardzo dobrze. Chętna do pomocy i wsparcia. Interesuje się ludźmi, którym trzeba pomóc. Czasami ostra i nie wolno jej podpaść na dobre bo umie bronić swoich racji. Lojalna i wierna swoim przekonaniom. Politycznym też. Mimo dojrzałego wieku może zakasać nie jedną młódkę. Tylko pozazdrościć. Nie-tak trzymać. Bo wszyscy z jej wigoru korzystamy. Obecnie na emeryturze.

mgr Marcin Malec

Współzałożyciel Fundacji
Członek zarządu 2010-2012
Sponsor
Warszawa

Jeden z uczestników założenia Fundacji. Członek pierwszego Zarządu Fundacji. 2010–2012. Sponsor i wolontariusz. Urodzony w Poznaniu. Wychowany w Olsztynie. Od 22 lat zamieszkały w Warszawie ale nie wyobraża sobie nie przyjechać przynajmniej raz latem do Kaborna pod Olsztynem lub wyjazdu do Poznania na rogale Marcinkowskie. W Poznaniu właśnie od paru lat świętuje swoje imieniny. Wielbiciel dobrej książki. W młodości zaczytany w  Lemie. Pasjonat lego. Nurek. Godzinami uwielbia uprawiać surfing, windsurfing, kitesurfing na jeziorze Miedwie pod Szczecinem wspólnie ze swoim ukochanym synem Michałem. Bardzo dobrze wychodzi im razem grzybobranie. Pomocny Fundacji w trudnych chwilach, sponsor i dobry duch.

Zofia Gut

 Wolontariusz od 2012 roku
Klewki

Cukiernik. Bardzo wesoła i uśmiechnięta cały czas, dlatego mówimy Zosia,zdrobniałe bo ona jest Zosia-góralka. Pochodzi z gór. Naprawdę. Mama 2 synów. Mężatka. Zaradna i to nie tylko dla siebie. Pomoże wszystkim. Jest wszędzie i bardzo jej brakuje jak jej nie ma. Bardzo szybka i energiczna dlatego często działa za nim inni pomyślą. Jest wolontariuszem i dobrym duszkiem dla wszystkich ale szczególnie dla Uniwersytetu III wieku w Klewkach. Lubi tańczyć, śpiewać. Ciekawa całego świata. Jest dobrym wsparciem dla koleżanek. Nie oszczędza sił a paczki żywnościowe potrafi rozprowadzić w godzinę po całej wiosce. Zna ludzi i ludzie ją znają. Taka osoba jest nieoceniona w działaniach naszych organizacji dlatego jesteśmy wdzięczni, że nas wspomaga, kiedy tylko zajdzie potrzeba.

mgr Zbigniew Lemański

Wolontariusz od 2010 roku
Członek Rady Fundacji
Olsztyn

Socjolog. Kierownik administracyjny ukochanej Szkoły. Działacz związkowy. Prezes Stowarzyszenia Absolwentów WSIE TWP w Olsztynie. Z Fundacją związany od początku. Obecnie członek Rady Fundacji. Poprzednio Rady Programowej. Zapalony żeglarz. Organizator wielu imprez na jeziorach mazurskich. Uczynny. Dbający o dzieci szkolne jak własne, Tata 2 synów. Żona nauczycielka matematyki. Lubi tańczyć. Chętny do pracy. Szarmancki. Pomysłowy. Nieoceniony przy organizacji większych zdarzeń. Dobry kierowca. Uczestnik Projektu „Nasza wieś w Naszych Rękach”: FIO 2012. członek i działacz Rady Regionalnej TWP oraz Członek Senatu WSIE w Olsztynie. Oddany sprawom, które podejmuje. Wśród wielu zadań ma czas na Fundację, udział w WOŚP i nie zawodzi. Dobrze, że jest z nami.

mgr Malec Józef

darczyńca i przyjaciel Fundacji od 2016 r.
Golczewo

Urodzony w Charzynie k/ Kołobrzegu. Absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie. Były dyrektor PGR w Golczewie. Były dyrektor Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa w Szczecinie. Zastępca Burmistrza Golczewa. Obecnie drugą kadencję Starosta Kamieński. Od samej młodości zapalony myśliwy. Tata 2 synów i dziadek jednego wnuka i trzech wnuczek. Małżonka Teresa, z zawodu nauczyciel i wieloletni dyrektor szkoły.
Uśmiechnięty i zawsze życzliwie nastawiony do ludzi. Wierzy, że nawet w polityce możliwe jest bardzo pozytywne, wzajemne oddziaływanie, mimo różnic. Odpowiada chętnie na prośby innych, naszej Fundacji też.
Uczestniczy w wielu imprezach społecznych, popiera wiele inicjatyw. Oddany swojej pracy i swoim pasjom bezgranicznie. Uwielbia dobre jedzenie i czasami jak tylko ma czas, bardzo chętnie udziela się w kuchni a jego wyroby z dzika to naprawdę raj dla podniebienia. Próbowałam to wiem o czym mówię. Dobry kompan. Człowiek ceniący sobie przyjaźń i dobre zachowanie. Cieszymy się, że jest z Nami.

Bogdan Baran

Wolontariusz od 2010
Grabowo

Urodzony i zamieszkały w Stargardzie. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Szczecin Dąbiu. Wykształcenie wyższe humanistyczne.  Zakochany w przyrodzie Australii w której mieszkał przez okres 8 lat. Pasjonat pszczelarstwa – od kilku lat pszczelarz – praktyk oraz propagator pszczelarstwa wśród młodzieży. Lubi zmagać się z przeciwnościami, pokonywać je. Poznawać nowe rzeczy i sprawdzać się w różnych dziedzinach. Ostatnimi laty budował dom i całkiem nieźle sobie z tym poradził. Kto by przypuszczał – humanista i budowlaniec. Lubi czytać dobre książki. Interesuje się problemami społecznymi. Związany z Fundacją „Łatwiej Razem” od momentu jej powstania. 2010- 2012 członek Rady Programowej Fundacji. Jako wolontariusz brał udział w 2 edycjach WOŚP w Olsztynie oraz zbiórce w Barnimie. Żonaty. żona Ewa, nauczyciel geografii.

mgr Anna Plewka

Wolontariusz od 2012 do 2014
Członek Rady Fundacji
Olsztyn

Pracownik MOPS Olsztyn. Wolontariusz Fundacji od jej powstania. Członek i aktywny uczestnik Centrum Wsparcia Fundacji i jego Kierownik.
Od 2015 roku członek Rady Fundacji „Łatwiej Razem” w Olsztynie. Osoba bardzo odda na pomocy dzieciom opuszczonym oraz rodzinom zastępczym. Organizatorka wielu spotkań i imprez dla nich. Pedagog o dużym doświadczeniu. Dająca wsparcie dla każdego potrzebującego. Przy tym wesoła, uśmiechnięta, pełna optymizmu którego w trudnych chwilach ludziom strapionym tak potrzeba Wspierająca działalność oddziału Fundacji w Kabornie. Organizator pomocy dla dzieci. Dobra koleżanka. O wielkim poczuciu humoru. Niezastąpiona w wielu zadaniach wymagających szybkiego decydowania i pomysłu.

mgr Aneta Pawelczyk-Piłat

Wolontariusz od 2012, Przyjaciel Fundacji
Członek Rady Programowej
Olsztyn

Socjolog, pedagog – ciągle dokształcająca się i ucząca. Animatorka wielu zdarzeń i imprez kulturalnych dla dzieci. Mężatka. Kocha dzieci i je rozumie, ponieważ sama jest mamą czterech dziewczynek. Bardzo zdolnych, od mała  poszukujących i przejmujących wiele pomysłów mamy. ”Aktywna uczestniczka wielu audycji w Polskim Radio Olsztyn oraz TVP 1. Uczestniczka projektu FIO w 2012 roku „Nasza wieś w naszych rękach ”. Zainteresowana zdrowym żywieniem dzieci i propagatorka tych w olsztyńskich przedszkolach. Bardzo energiczna ,czasami wręcz przebojowa i bezpośrednia.

Zdolna manualnie. Wykonuje wiele różnych prac z okazji świąt dla dzieci i dorosłych. Zainteresowana terapią dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. W chwili obecnej kończy w tym kierunku odpowiednie studia. Bardzo pomocna w działalności  Fundacji. Od 2018 roku  członek Rady Programowej Fundacji. Laureatka najwyższego wyróżnienia w Fundacji „ Przyjaciel Fundacji  za rok 2018”.

mgr Renata Śliwka

Darczyńca od 2017
Szczęsne

Z wykształcenia magister socjologii. Mieszkanka od urodzenia wsi Szczęsne pod Olsztynem na Warmii. Jej pasja to badanie tożsamości Warmiaków. Autorka wydanej pracy ”Kobiety Warmii i Mazur o swojej tożsamości.” Trudna przeszłość a codzienność, Olsztyn 2008 w której podkreśla znaczenie i miejsce kobiet w procesie pielęgnowania kultury i tradycji regionalnych Warmii i Mazur. Z założycielką Fundacji związana od wielu lat. Bardzo dobry kompan spotkań towarzyskich i dyskutant. Otwarta i pełna chęci do życia i działania.

Uzdolniona w wielu dziedzinach. Bardzo pracowita. Jej rękodzieła – serwetki, wyroby okolicznościowe, gobeliny, bombki, trudno by wyliczać, wypracowane, solidne. Bierze od paru lat udział w różnego rodzaju kiermaszach, ale po to przede wszystkim, aby przybliżać młodym dawną kulturę regionu Warmii i Mazur. Oddaje bardzo dużo prac za darmo, jeśli tylko wzbudzą zainteresowanie.

Bierze również udział w spotkaniach w regionie, zabiera głos, często uporczywie oponuje za sprawami dotyczącymi przeszłości i polskości Warmii. Należy do kilku  stowarzyszeń. Utrzymuje kontakty z dawnymi mieszkańcami, którzy wyjechali do Niemiec. Czyni to, aby nie zapomnieli skąd pochodzą. Odszukuje również na prośby z Niemiec, ślady rodzin, które żyły na tych ziemiach przed 1956 rokiem. Wiele młodych w Niemczech, dopiero teraz po latach, często dowiaduje się, że ich pra i dziadkowie pochodzili z tych stron. Szukają swoich korzeni. Zyskuje ich wdzięczność i szacunek za pomoc w tych poszukiwaniach.

Uśmiechnięta, życzliwa, rezolutna. Pomaga potrzebującym. Chętnie uczestniczy w akcjach na pożytek  społeczny. Od niedawna na emeryturze.

mgr Tadeusz Malec

Wolontariusz od 2010, sponsor
Pełnomocnik Oddziału w Kłębach
Członek Rady Programowej
Kłęby

Absolwent Uniwersytetu Im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 1976, Wydział Filozoficzno-Historyczny kierunek historia oraz Międzywydziałowego Studium Kultury i Turystyki. Studia Podyplomowe z Pedagogiki oraz Zarządzania w szkolnictwie Wyższym. Olsztyn. W czasie studiów uniwersyteckich członek Chóru Akademickiego 1971-1976 (udział w Festiwalach międzynarodowych w Irlandii, i Wielkiej Brytanii) oraz obozów wędrownych. Przez wiele lat kierownik Wydziału Kultury w Urzędzie miasta Olsztyn. Po 1990 przedsiębiorca prywatny. Długoletni dyrektor Dziekanatu Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii w Olsztynie. Wykładowca. Uczestnik wielu szkoleń za granicą oraz w kraju. Z Fundacją ”Łatwiej Razem” związany od momentu jej powstania czyli od 7.X.2010. Członek Rady Fundacji oraz Rady Programowej. Od 2016 roku założyciel i pełnomocnik Oddziału Fundacji na województwo zachodniopomorskie. Uwielbia muzykę poważną. Chętnie bywa na różnego rodzaju imprezach kulturalnych. Bardzo dużo czyta. Cały wolny czas na emeryturze poświęca pracy w ogrodzie. Chętnie pomaga w robieniu przetworów z owoców przez siebie wytworzonych lub zbieranych. Żonaty. Żona Teresa. Tata syna Marcina i córki Jolanty. Dziadek wnucząt: Jorindy, Undine, Matyldy, Heidrun i Michała. Najchętniej odpoczywa w Kabornie na Warmii ale również lubi podróżować, (był kiedyś za Kołem Podbiegunowym), zwiedzać i czyni to dość często. Szczególnie uwielbia jeździć jako historyk w miejsca związane z przeszłością. Ostatnio z żoną poznawał zabytki Paryża. Obecnie na emeryturze.

 

mgr Remigiusz Dobkowski

Wolontariusz od 2010
Członek Rady Fundacji
Olsztyn

Absolwent Akademii Rolniczo-technicznej w Olsztynie. Założyciel kilku spółdzielni .Animator i prowadzący wielu konferencji naukowych .Koordynator kilku projektów. Prowadzący przez wiele lat zajęcia ze studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania im. Kotarbińskiego w Olsztynie oraz WSIiE TWP  z zakresu ekonomii .Działacz społeczny. Członek zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie .Z Fundacją związany od początku jej powołania ,pełniąc wiele funkcji. Był koordynatorem Projektu FIO dla Fundacji pod tytułem „Nasza wieś w naszych rękach”. Obecnie członek Rady Fundacji. Bardzo fajny kumpel i dusza towarzystwa .Elokwentny i bardzo zadziorny wręcz kiedy broni swojego  stanowiska..  Kocha taniec ,dobre książki ,dobre jedzenie .Lubi podróżować i zwiedził trochę świata. Tata dwóch synów. Obecnie na emeryturze.

Lek. Grażyna Soćko-Elwert

Przyjaciel Fundacji od 2012
Olsztyn

Z Fundacją od wielu lat. Bardzo dobry lekarz- okulista. Sympatyczna ,uśmiechnięta .Bardzo zapracowana zawsze odkąd jest zapamiętana. Mama jedynaka-syna Krzysztofa. Zbudowała dom który ma dla niej ogromne znaczenie – to jej przystań i duże poczucie bezpieczeństwa. Uwielbia odpoczywać w swoim małym ogródku ale ciągle ma za mało czasu. Kocha taniec .Lubi podróżować. Jak większość kobiet  przywiązuje bardzo dużą wagę do ubioru. Po prostu kocha dobre ciuchy. Chodzi na koncerty ,muzyka jest dla niej najlepszą formą odreagowania od bardzo stresującej pracy. Chętna do pomocy i często pomaga bezinteresownie. Mieszka w Olsztynie .Od niedawna na emeryturze.

Co nie znaczy ,że zrezygnowała ze wszystkich obowiązków. Powiedzmy, ze częściej będzie miała wolne. Dobry przyjaciel Fundacji.

Magda Wojtkun 

  Sponsor od 2019 roku.
Stargard

Długoletni pracownik Kolei .Jak twierdzi –aż za długo- ale jest wierna swojej profesji i Firmie. Ciepła i zawsze prawie uśmiechnięta .Lubi rozmawiać ,poznawać nowe, nowych ludzi i nowe środowiska .Mama ukochanej jedynaczki, Natalii. Zapatrzona w swojej pociesze nie zapomina o innych dzieciach i widzi ich potrzeby. Chętnie dzieli się z innymi. Ma wiele zasad ,którym jest wierna do bólu.Lubi być na topie ale jednocześnie ceni sobie tradycję i zwyczaje. Laureatka nagrody „Bukiecik za serce” za 2019 rok.

Czesław Araszkiewicz

Darczyńca od 2019
Stargard

Dowcipny, często uśmiechnięty. Lubi dobre samochody i bardzo ostrą jazdę. Czasami nawet zbyt szybką…… Tata ukochanej córki Natalii, którą uwielbia rozpieszczać i obdarowywać prezentami. Lubi dyskutować  prawie na każdy temat. Robi dobre pierogi, chociaż z uporem ciągle wycina je szklanką. Zbieranie grzybów sprawia mu przyjemność, chociaż niekoniecznie lubi je jeść. Ciągle poszukujący czegoś nowego. Lubi dzielić się z innymi rzeczami, które mogą jeszcze sprawić przyjemność lub pożytek innym ludziom.  Laureat nagrody „Przyjaciel Fundacji” za 2019 rok.   

Wojciech Dudaniec 

Sponsor od 2012  roku
Olsztyn

Emeryt. Były długoletni pracownik PKP. Podróżnik. O Europie może opowiadać godzinami. Przeszedł na piechotę ze swoim wiernym pieskiem cały europejski  brzeg Bałtyku. Jest przewodnikiem turystycznym w Olsztynie. Historia, zabytki, ludzie – ich zwyczaje, to jego pasje. Zawsze ze swoim czworonożnym przyjacielem –„o psie, który jechał koleją.” Bardzo towarzyski i uczynny. Zbieracz książek i popularyzator czytania. Potrafi tak zachęcić swoim wstępem że człowiek sięga  po książkę, aby sprawdzić jego opowieści. Jest dobrym kompanem i Przyjacielem Fundacji. Otrzymał taki tytuł w 2016 roku. Mieszka na stałe w Olsztynie, na Warmii. Obecnie na emeryturze.

Prof. zw.dr  hab. Elżbieta Kaczyńska

Przyjaciel Fundacji
Sponsor
2010-2017
Kanada

Profesor .  socjolog.  Nauczyciel  akademicki. Promotor prac magisterskich. Promotor i recenzent wielu prac doktorskich. Bardzo dobry wykładowca. Lubiana i szanowana przez studentów .Bardzo wymagająca od siebie i  tych z którymi w danym momencie pracuje. Autorka wielu prac naukowych oraz artykułów.  Syn informatyk – matematyk również  wykładowca w Kanadzie. Pani profesor .od 2017 roku w Kanadzie na stałe.  Sponsor naszej Fundacji, darczyńca wielu książek do biblioteki samoobsługowej Fundacji  oraz wielu rzeczy pożytku codziennego. Miła i sympatyczna a jednocześnie krytyczna i bardzo walcząca z głupotą i  zaściankowością. Obecnie na emeryturze.

mgr Sobek Elżbieta

Przyjaciel Fundacji od 2018 roku
Lisowo

Mieszka na stałe w Lisowie. W trakcie urządzania sobie domu. Mama 2 synów Huberta i Szymka. Mąż Sylwester, bardzo zdolny fachowiec, potrafi bardzo dużo stworzyć, zbudować, przerobić. Bardzo dobra młoda gospodyni. Członek Rady sołeckiej. Współorganizator imprezy  dla dzieci, wolontariusz na  rzecz potrzebujących. Ciepła i przyjazna dla ludzi. Chętna do pomocy. Laureatka najwyższego wyróżnienia Fundacji „Przyjaciel Fundacji”, za rok 2019.

 

Piotr Ogonowski

Wolontariusz i Przyjaciel Fundacji od 2017
Kaborno

Sołtys. Na co dzień pracownik Zakładów Michalin w Olsztynie. Zona Anna. Szczęśliwy tata dorastającego syna .Lubi bardzo swoją społeczną funkcję sołtysa i pracę w swoim siedlisku. Bardzo mocno stara się o swoje sołectwo i bardzo dużo zrobił  dla niego w trakcie pierwszej i obecnie drugiej kadencji Bardzo aktywny .Dobry organizator spotkań i biesiad wiejskich. Uczulony na biedę   i wykluczenie. Pomysłodawca i wykonawca wielu akcji na rzecz swoich mieszkańców oraz zabaw dla dzieci a jego organizowane wspólnie z Uniwersytetem III wieku w Klewkach ,spotkania z Mikołajem stały się tradycją. Współpracuje z Fundacją z myślą o tych potrzebujących, wymagających zaopiekowania mieszkańcach wsi. Laureat nagrody „Przyjaciel Fundacji” za rok 2018.

 

Sabina Rychter

Przyjaciel Fundacji od 2011
Klewki

Pierwsza przewodnicząca Uniwersytetu III wieku w Klewkach. Członek władz UTW do chwili obecnej. Bardzo chętna do wykonywania różnych zadań. Zdolna do wykonywania wszelkiego rodzaju robótek na szydełku, na drutach. Autorka wielu różnego rodzaju ozdób choinkowych i wielkanocnych. Na różne  okazje. Świetna kucharka. Uwielbia taniec, śpiew towarzyski i kościelny. Pomocna we wszystkich spotkaniach. Dobry towarzysz smutnych i potrzebujących. Obecnie na emeryturze.

Makowska Edyta

Wolontariusz od 2017
Kaborno

 Mieszkanka Kaborna. Lubi muzykę. Mama, babcia, bratowa. Super „grzybiara”-wraca zawsze  z pełnym koszem. Uzdolniona w tworzeniu rzeczy pięknych, lubi kwiaty, dobrze piecze. Chętna do pomocy. Aktywna. Chciałaby zrobić jeszcze dużo fajnych rzeczy. Opiekuje się miejscami w swojej wsi i nie tylko—kapliczki i miejsca pamięci albo takie, które powinny nimi być. Pomocna przy zbiórce i rozprowadzaniu odzieży dla potrzebujących.

Maria Nosek

Wolontariusz i przyjaciel Fundacji od 2012
Purda

Mieszkanka Purdy. Bardzo sympatyczna Pani. która całkiem niedawno obchodziła 50 lecie pożycia małżeńskiego. Mama wspaniałych synów. Babcia. Dumna z całej swojej rodziny. Uśmiechnięta i szybka, wigoru mogła by jej pozazdrościć niejedna młodsza osoba. W uniwersytecie III wieku w Purdzie niezastąpiona. Jej naleweczki cudnej urody. Potrafi zachęcić do działania. Bardzo dobra kucharka a jej przysmaki zawsze są na stole w czasie imprez integracyjnych UTW. Obecnie na emeryturze.

Teresa Zajączkowska

Wolontariusz od 2014
Olsztyn

Mama trzech synów. Długoletni pracownik kolei. Dobra gospodyni. Zaangażowana we współprace z Bankiem Żywności w Olsztynie i w przygotowywaniu paczek dla potrzebujących, podopiecznych Fundacji. Babka z poczuciem humoru i chętna do współpracy na rzecz innych. Obecnie na emeryturze.

Barbara Cały

Przyjaciel Fundacji
Olsztyn

Artystka-projektantka. W 2006 r. założyła własną galerię rękodzieła ar­tystycznego i od tego momentu najważniejsze wydarzenia to: Rok 2007 – Udział w pro­gramie TV „Kawa czy herbata”; 2008 – Międzynarodowe targi ślubne Warszawa Torwar; Prezentacja kreacji w programie TVN „Taniec z Gwiazdami”; 2009 – Udział w projekcie „Mazury Cud natury”; Prezentacja kolekcji w programie TVP 1 „Dzień dobry w sobotę”; 2010 – Udział w projekcie „Baba Pruska”; 2011 – Udział w „Piknik Country 2011″

dr Bartnicka Dorota

Wolontariusz 2011-2017
Olsztyn

Doktor nauk humanistycznych  Pedagog.. Pracownik naukowy Wyższej Szkoły Korczaka w Warszawie, Wydział w Olsztynie. Wolontariusz w Fundacji od 2011 roku. Szczęśliwa mama syna sportowca. Koleżanka i przyjaciółka dla wielu  z naszego grona .Pracowita ,pomysłowa i zaradna. Dbająca o sprawy i ludzi którzy zostaną  jej poleceni Autorka wielu artykułów naukowych. Współorganizatorka wielu konferencji i zdarzeń kulturalnych. Oddana dzieciom. I umiejąca z nimi pracować. Pomocna w wielu akcjach zbiórek i pozyskiwania  funduszy. Od 2013 do 2017 roku Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji.

lic Sebastian Janczara

Wolontariusz od X 2022

Urodzony 8 luty 1982r. w Stargardzie. Ukończone szkoły: Szkoła Podstawowa nr 6 w Stargardzie, Zasadnicza Szkoła Zawodowa o kierunku Ślusarz- Spawacz w Zespole Szkół Transportowych w Stargardzie, Technikum Wieczorowe o kierunku Technik Elektryk o Specjalności Sterowanie Ruchem Kolejowym w Zespole Szkół Transportowych w Stargardzie, Licencjat- Pedagogika w Specjalności Prewencja Patologii i Zagrożeń Społecznych w Akademii Humanistyczno- Ekonomiczna w Łodzi Wydział Humanistyczny. Ukończone Studia w formie niestacjonarnej. Po Ukończonej Szkole Zasadniczej praca: w Hipermarkecie Hit jako sprzedawca w Szczecinie Głównym, w Hipermarkecie Kaufland jako kasjer- Sprzedawca w Stargardzie, w Hipermarkecie Tesco jako sprzedawca w Stargardzie, w Zakładach Mięsnych w Agryf jako pakowacz w dziale Konfekcjonowanie i pakowanie wędlin oraz na dziale konserw w Szczecin Dąbie. Rok Czasu w Zasadniczej Służbie Wojskowej, Pracownik w Magazynach Cukru w Kampania Cukrownicza i 15 lat w Służbie Więziennej jako Funkcjonariusz Służby Więziennej na Stanowisku Starszy Oddziałowy w Stopniu Chorążego. Moją Pasją jest Aktywny tryb Życia tj :Bieganie na 5km,10km a także Pół Maraton czyli 21.097 km, pływanie, jazda na rowerze, początki morsowania, jazda samochodem a także poświęcanie czasu wolnego Rodzinie. Żona Małgorzata, synowie Kuba i Filip. Obecnie po wyprowadzce ze Stargardu, prowadzi prace nad urządzaniem nowego mieszkania w Chociwlu.

Filip Janczara

Uczeń
Wolontariusz od X 2022
Urodzony 18 listopada 2013 roku uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Stargardzie.
Jego pasja to śpiew, pływanie, czytanie książek.

Najbardziej uwielbia okres Świąt Bożego Narodzenia