UTW w Purdzie.

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka i mokrego dyngusa

Życzy Fundator
Dr Teresa Cz. Malec

Z bukietem róż nie możemy przyjść

By złożyć Wam życzenia,

Lecz w głowach naszych jest jedna myśl

Niech spełnią się Wasze marzenia,

Dużo zdrowia i spokoju,życzy

w imieniu Fundacji dr Teresy Cz. Malec „Łatwiej Razem” w Olsztynie
Prezes Rady Fundacji
dr Wacław Domaszewicz

w imieniu Oddziału Fundacji w Kłębach
Pełnomocnik
mgr Tadeusz Malec

Hallo Purda……..UTW….

Bardzo przykro, kiedy nie możemy z przyczyn od nas niezależnych robić czegoś co lubimy, kochamy. Tak właśnie jest teraz, a wszystkiemu winna pandemia.

 Na Warmii i Mazurach najgorzej w Polsce. Tego nikt się nie spodziewał Pełny lockdown.

Wiele organizacji z przyczyn od nich niezależnych przerwało nagle działalność.

 Smutno, głucho. Najgorsze w tym wszystkim, że nie wszyscy w pewnym wieku są tak przygotowani do obecnych czasów, nie wszyscy mają smartfony, skype, komputery. Nie mogą się widywać, rozmawiać a ten zwykły telefon to niestety teraz  trochę mało. Tak nam się wydawało, że wszyscy mają wszystko. Pandemia unaoczniła, że tak nie jest. Druga sprawa to, to że mało już jest rodzin, których nie dotknęła złośliwa ręka tego wirusa.

Wszyscy cierpimy za bliskimi a wtedy inne kontakty odchodzą na bok. Gdyby było normalnie na pewno wyjście do Uniwersytetu III Wieku, do koleżanek pomogło by trochę zapomnieć o swojej samotności z powodu utraty bliskich. Teraz cierpimy podwójnie bo nie możemy mieć wsparcia. Pozdrawiamy się z tymi co piszemy i oglądamy się na skype a potem dalej pozdrawiajcie pozostałe osoby. Będzie lepiej.

Przecież ten wirus musi kiedyś odejść. Pani Mario, Tobie też wyrazy współczucia. Wracaj do nas pełna  przekonania, że inni na ciebie czekają. Trzymajcie się wszystkie.

 Do zobaczenia w lepszych czasach.

 Wolontariusz T.M.

Do siego roku 2021.

Zdrowia, spokoju, cierpliwości i pomyślności w nadchodzącym roku
Wszystkim darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom i przyjaciołom Fundacji.

Życzą władze Fundacji:

Założyciel
dr. Teresa Cz. Malec

i

Prezes Rady Fundacji
dr. Wacław Domaszewicz

Pisali o Nich…

25 lat UTW na Warmii i Mazurach.

Bardzo nam miło jako Fundacji, że nasza praca i działalność została uwieczniona w bardzo zgrabnym wydawnictwie o Uniwersytetach III wieku na Warmii i Mazurach.
Publikacja została wydana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Miło nam, że nasze III Uniwersytety w Purdzie, Rudziskach i Klewkach zostały w tym wydawnictwie zamieszczone.
Fundacja ma w swoim statucie organizowanie, wsparcie i pomoc organizacjom pozarządowym. Mamy ich już na swoim koncie kilka, będziemy tworzyć dalej.

Mam szczególną satysfakcje kiedy oglądam takie wpisy. Jestem dumna, że moje działanie i pomoc Fundacji przynosi takie skutki.
Składam przy tej okazji najlepsze życzenia dla liderek tych organizacji za ich wytrwałość i zacięcie w prowadzeniu tych organizacji, bo zapewniam państwa to nie jest łatwa praca.
Pani Maria Kordek z Purdy, Pani Anna Ziemiańska z Rudzisk, Pani Grażyna Perkowska z Klewek, to odporne na wszystkie przeciwności kobiety, oddane społecznej pracy. Tak trzymać. Dziękuje również Pani J.Glezman i pani L.Karuzo z Samorządu Wojewódzkiego w Olsztynie, że nie zapomniały o naszych organizacjach.

Założyciel Fundacji
Dr. Teresa Cz. Malec

W Purdzie bez zmian.

Za każdym razem kiedy jestem w Purdzie to myślami wracam do samych początków i jestem pełna empatii do obecnej Przewodniczącej mgr Marii Kordek. To właśnie Ona odpowiedziała na moją propozycję utworzenia Uniwersytetu III Wieku w Purdzie. Siedziałyśmy obie w zakamarku Biblioteki Gminnej w Purdzie i planowałyśmy jak wezwać mieszkanki do działań, do akcji, do chęci bycia razem w społeczności lokalnej. Ale byłyśmy obie uparte i dlatego się powiodło. Dzisiaj możemy tylko powspominać. Obecnie 18 października to tylko wspomnienie a w zespole jest prawie 30 osób.

Spotkanie odbyło się w spontanicznej atmosferze, panie właśnie wróciły z Olsztyna, z wykładów na Uniwersytecie III Wieku przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Były zmęczone ale szczęśliwe. Szybko zorganizowane spotkanie okazało się bardzo potrzebne obu stronom. Po ogólnym  wprowadzeniu o sytuacji w Fundacji, członkinie opowiadały o swojej działalności. Bardzo dużo wyjazdów na wycieczki, na koncerty, do kina, wszystkim jeszcze mało. Żyją drugim życiem nie uważają żadnej możliwości nie bycia razem. Podczas spotkania dr Teresa Cz. Malec wręczyła list okolicznościowy z życzeniami pomyślnego kolejnego roku oświatowego. Zaczęto dyskusję nad przygotowaniami do obchodów 10 lecia. Trzeba już myśleć jak je przygotować aby odzwierciedliło radość ze wspólnego działania i potrzebę dalszej kontynuacji.

Wszystkiego najlepszego na cały 2018/ 2019 rok oświatowy.

18.10.2018

Seniorada w Purdzie – 2018

Uniwersytet III Wieku przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Purdzie, zaprosił nas na Senioradę „Dieta +ruch= zdrowie ”, która odbyła się w Pensjonacie Adler w Łajsie. Miało to miejsce 14 września 2018 o godz.17.00. Program uroczystości obejmował: powitanie gości, wystąpienia Przewodniczącej UTW w Purdzie mgr Marii Kordek oraz Przewodniczącej UTW w Klewkach Grażyny Perkowskiej. W dalszej kolejności nastąpiło podsumowanie wykładów” – Podstawy dietetyki, funkcjonalne podejście dla zdrowia ”prowadzonych w ramach „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” Na koniec były podziękowania dla władz samorządowych i Fundacji INN Warmia.W następnej kolejności miał miejsce występ artystyczny „Szczęściar” ze Szczęsnego pod Olsztynem. Po występie, odbyła impreza integracyjna członków UTW i zaproszonych gości, wspólna kolacja i zabawa. Wszystkiego dobrego. Życzymy następnych takich imprez.

Zanotował wolontariusz – Tadeusz.

Uroczyste zakończenie roku oświatowego w Purdzie.

Piękne czerwcowe popołudnie, troszeczkę na końcu wsi  zjeżdża się dość  spora grupa kobiet .

Widać, że wszyscy dobrze się znają. Jest też kilku panów i jeden bardzo młody. To osoba towarzysząca –wnuczek pani  dr Teresy Cz, Malec, która w tym dniu miała jeszcze obowiązki Babci a chciała  wywiązać się z obu.

Powitania serdeczne. Widoczne jest, że każdy czuje się na tej imprezie oczekiwany. Gospodyni siedliska bardzo zapraszała a obok niej szefowa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Purdzie. Pani mgr Maria Kordek ,od niedawna. szefowa

Kiedy wspólnie zakładałyśmy w imieniu Fundacji „Łatwiej Razem”, chciała pomagać, nadzorować ale nie szefować. Była członkiem władz, ale teraz kiedy nagle zaistniała taka potrzeba, nie odmówiła i została szefową UTW.A pamiętacie to było już 6 lat temu. Jak ten czas szybko leci. Trochę  za, ale jak go zatrzymać. Dziękujemy bo tak trzeba.

Pod ciekawym daszkiem usadowiło się towarzystwo i zaczęła się uczta wspomagana wspaniałościami z grilla, które serwował mąż Pani domu, goszczącej nas w swoich włościach. Bardzo dobre. Panie chwaliły. Naprawdę.

Wszystko było fantastyczne. Te wspaniałości przyniesione przez Panie również. Kubeczki jako prezenty były też  bardzo miłe.

W trakcie imprezy nie zabrakło planów na następny rok oświatowy 2017/2018. Bardzo ciekawe i intensywne to plany na przyszłość. Krótkie wystąpienie Przewodniczącej zawierało wiele konkretów:  -wycieczki, spotkania, koncerty, zwiedzanie, wspólne gotowanie ,języki obce, komputery. Gratulujemy i życzymy pomyślności w realizacji planowanych zajęć.

Ale jeszcze przed tym: wszystkiego co najlepsze ,miłych wakacji i wszystkiego dobrego w następnym roku.

Rok oświatowy 2016/2017 uważamy za zakończony. Dziękujemy za zaproszenie i do następnego spotkania.

Wspominała obecna na spotkaniu
dr Teresa Cz. Malec
Założyciel Fundacji
„Łatwiej Razem „ z siedzibą w Kabornie.

Grafika i malowanie

Inauguracja roku oświatowego

Ozdoby Wielkanocne

Spotkanie w bibliotece

Spotkanie z Joanną Szwalbe

Szyld dla UTW

Wielkanoc w Purdzie

Zwykły dzień w UTW

Spotkanie 11.09.2014

…dokumenty świadczące o naszym działaniu